Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Rüyada Ölünün Dirilmesi

Rüyalarımız ve yorumlarını bu Forumumuzda Bulacaksınız. Rüyalar Hakkında Her Şey içeride.
Kullanıcı avatarı
tatlı cadı
Kahraman Üye
Kahraman Üye
Konum: Önemli Olan Nerden Oldugun Degil,Nereye Gidecegin...
İletişim:

Rüyada Ölünün Dirilmesi

Mesaj gönderen tatlı cadı »

Bir ölünün diriidiğini görmek, ölü özellikle güler yüzlü bir görünümdeyse, bir yerden iyi bir haber almaya ve sevince delalet eder.
Ölmüş babasının diriidiğini görmek -yüzü güleç ve elbisesi temizse-zenginlik, talih, değer ve dileğini elde etmeye, işlerin yolunda gitmesine işarettir. Eğer kısık yüzlü ve üzgünse, elbiseleri eski ve kirliyse işlerin yolunda gitmemesine, sıkıntı ve darlığa delalettir.
Ölmüş annesinin canlanıp yeniden yaşadığını görmek, şiddetten sonra rahata, ölmüş eşinin yaşadığını görmek fakirliğe, ölmüş oğlunun tekrar yaşadığını görmek düşmanını affetmeye işarettir.
Ölmüş kızının yaşadığını gören gam ve kederden sonra sevinçli olur, bir kadın ölmüş oğlunun yaşadığını görse kız doğurur. Ölmüş kızının diriidiğini görse bir erkek çocuk doğurur. Bir kadın ölmüş kız kardeşinin yaşadığını görse zayıflığı gider ve güçlenir. Bir kadın erkek kardeşinin yaşadığını görse kaybolan herhangi bir yakını veya bir eşyası geri gelir. Garip ve ölmüş birinin diriidiğini görmek, o ölünün durumunun iyi olduğuna işarettir. Bir ölünün diriidiğini görenin sayesinde inançsız bir kimse müslüman olur.
Mağripli Cabir bu konuda şunları söylemiştir: “Anne ve babasının diriidiğini ve onların güler yüzlü olduklarını görmek kişisel işlerinde hata yapmaya, erkek kardeşinin diriidiğini görmek güçlenmesine, kız kardeşinin diriidiğini görmek çok sevinmeye, amca veya dayısının diriidiğini görmek şan, şeref ve onurunun artmasına, dostlarından birinin hayata döndüğünü görmekse sevinçli haber duymaya delalet eder.”
Ibn-i Şirin: “Bir ölünün diriidiğini ve kendisine “Sen ölü müsün?” diye sorulduğunda, “Hayır ben diriyim,” dediğini görmek, o ölünün ahirette durumunun iyi olduğuna, bir ölünün rahat bir şekilde evine girdiğini görmek, sevaba, sadakaya ve ölü için yapılan duanın kabul olmasına; bir ölünün dirilerek evine gelip yanına geldiğni ve kendisine seslendiğini görmek selamete (iyiliğe), beden sağlığına, talih düzgünlüğüne ve muradına ermeye; ailesinden ölen birinin kendisiyle kavga ettiğini görmek, bir dostunun kendisine darılacağına işarettir.
Bir ölünün sinirlenip öfkelendiğini görmek vasiyetinin yerine getirilmediğine; bir ölünün güldüğünü ve sevinçli olduğunu görmek ona güzel ve kabul olunur bir dua ve sadakanın ulaştığına; bir ölüyü güzel bir durumda ve yeni elbiseler giyinmiş olarak görmek durumunun iyi olduğuna, imanlı olarak öldüğüne; bir ölünün bir mescitte dirildiğini görmek onun azaptan kurtulduğuna işarettir,” demiştir.
Ölülerle beraber yaşadığını gören uzak bir yere yolculuğa çıkar, ölünün güldüğünü, sonra da ağladığını görmek onun müslüman olmayan bir toplumda öleceğine delalettir. Bir ölünün yüzünün siyah olduğunu görmek, onun imansız olarak öldüğü anlamına gelir.
Ismail Eş’as: “Bir ölünün namazda ayakta durduğunu görmek onun hayattayken çok ibadet yaptığına, bir ölünün canlanarak sağken namaz kıldığı yerde namaz kıldığını görmek sonunun güzel olduğu manasına gelir,” demektedir.
Ebu Sait El Vaiz’e göre, bir ölünün dirildiğini gören kurtuluşa erer ve beklemediği bir yerden kendisini sevindiren bir şeyle karşılaşır.
Bir ölünün kendisine bir şey haber verdiğini görmek, o şeyin aynen gerçekleşmesine işarettir. Bir ölünün üzerinde tac, hâle (parlak ışık), dövme vb. süsler bulunduğunu, yahut bir taht üzerinde oturduğunu görmek, onun ahirette çok iyi durumda olduğuna; bir ölünün arkasında yeşil elbise görmek onun şehit olarak öldüğüne; bir ölüyü güler yüzlü, ancak sessiz ve sakin görmek, ölünün kendisine hayır gönderilmesine razı olduğuna işarettir.
Bir ölünün kendisiyle ağız dalaşında bulunarak kavga ettiğini görmek günah işlemeye; bir ölünün yakışıksız sözlerle kendisine nasihat ettiğini görmek rüya sahibinin günah işlediğine; bir ölünün kendisini dövdüğünü görmek günahkâr ve isyankâr olduğuna; bir rivayete göre seferden hayra, borcunu ödemeye veya elinden çıkmış bir şeyin tekrar geri dönmesine delalet eder.
Bir ölünün zengin olduğunu görmek, Allah katında kurtuluşa; bir ölünün fakir olduğunu görmek, yukarıdakinin aksine; bir ölüyü çıplak ve gizli yerlerini (avret yerini) açık görmek dünyadan çıplak (eli boş) olarak ayrıldığına; hayır yapmadan gittiğine; eğer ölü hayır sahibiyse, ahirette rahat ettiğine; bir çok tanıdık ölünün kabirlerinden kalkıp sevinçli bir durumda olduklarını görmek, ölmüş sandığı işlerinin yeniden canlanmasına ve bundan da hayır ve fayda görmesine; talihinin ve durumunun düzelmesine; o ölüyü üzgün, elbiseleri eski ve pejmürde görmek, eğer evlat ve torunları varsa onların fakirleşeceklerine, birer suçlu olacaklarına işarettir.
Tanıdık olmayan birçok ölünün kabirleri üzerinde ayakta durduklarını görmek, o bölge insanlarının şiddetle karşılaşacaklarına ve içlerinden münafıkların (iki yüzlü insanlar) çıkacağına, inançsız bir ölüyü gayet iyi durumda görmek evlat ve torunlarının durumlarının iyi olduğuna, yahut imanlı olarak ölmüş olduğuna; bir ölünün üzerinde kirli elbiseler içinde veya hasta halinde görmek Allah’a karşı sorumlu olduğuna, bir ölünün iyi bir işle uğraştığını görmek onun ahirette iyi durumda olduğuna; eğer kötü bir işle uğraşıyorsa durumunun kötü olduğuna işarettir.
Büyükbabanın veya büyük büyükbabanın yahut anneannenin dirildi-ğini görmek rüya sahibinin ömrünün uzun olacağına, işlerinin yolunda gideceğine, talihinin düzgün olacağına işarettir. Anne ve babasının dirildiği-ni görmek iyidir. Oğlunun dirildiğini görenin karşısına ummadığı yerden bir düşman çıkar. Kızının dirilmesi pek iyidir. Bazı ölmüş kadınların dirilmesi pek iyidir. Bazı ölmüş kadınların dirilerek yanına geldiklerini görmek dünyanın yüzüne gülmesine ve hayra, mal ve mülk sahibi olmaya delildir.
Birtakım ölülerin dirilip beyaz elbiseler giyindiklerini görmek rüya sahibinin dindarlığına; eğer arkalarındaki elbiseler kırmızıysa günah ve dünya lezzetleriyle uğraştığına; eğer elbiseleri siyahsa servet ve zenginliğine; eğer elbiseler kirli ve yırtıksa rüya sahibinin günah işlediğine, bir rivayete göre o ölülerin günahkâr olduklarına; bir ölünün, içinde hiç namaz kılmadığı bir yerde namaz kıldığını görmek yaşarken hayırlı fiillerinden dolayı sevap ve mükafat elde ettiğine; ölmüş bir vali veya memurun dirilerek yeniden makamına geçtiğini görmek evlat ve torunlarından birinin o ilin memurluğuna yahut valiliğe geleceğine delalettir.
Bir ölünün dirilerle beraber namaz kıldığını görmek onların yani yaşayanların ibadetlerini aksattıklarına; bir ölüyü başından şikayet eder görmek onun anne ve babasına karşı hatasından kendisini sorumlu hissettiğine, anne ve babasında şikayetçi olduğunu görmek onun birikmiş malından veya karısının nikâhından sorumlu olduğuna; elinden şikayetçi olduğunu görmek erkek kardeşinden, ortağından veya yalan yere yemin etmekten sorumlu olduğuna; böğüründen şikayetçi olduğunu görmek karısının hakkından sorumlu olduğuna işarettir.
Kamından şikayetçi olduğunu görmek evlat ve akrabalarının hakkından sorumlu olduğuna; ayağından şikayetçi olduğunu görmek malını Allah rızasına aykırı bir şekilde harcadığından azarlandığına; baldırından şi-kayetçiyse akraba ve sevenlerine karşı ilişkilerini kesmekten sorumlu olduğuna işaret eder.
Neresi olduğunu bilmediği bir yerde bir ölünün kendisini çağırdığını ve buna uyarak birlikte gittiğini görmek ölümüne, bir ölüye gideceği yere kadar refakat (eşlik) edip, ölünün girdiği yere girmediğini görmek ölüm derecesinde hastalanıp, sonra kurtulmaya, bir ölünün arkasından yabancı bir eve girdiğini ve oradan çıkmadığını görmek ölümüne delalet eder.
Rüya tabircilerinden Kirmanî: “Insanın tanıdığı bir ölüyü görmesi sevinç demektir. Insanın gördüğü rüyaların en iyisi anne ve babasını yahut atalarını yada akrabalarından birini görmesidir. Ne şekilde olursa olsun babasının geldiğini görmek -üzerinde ayıplanacak bir şey olmadan- eğer rüya sahibi ihtiyaç sahibiyse Allah ona rızık verir, gurbette bulunan bir yakını varsa döner, hastaysa iyileşir, üzüntü ve kederliyse bunlardan kurtulur.
Tanıdığı bir ölüyü ve onun kendisine selam verdiğini gören, o yıl ölür. Kendisinin ve ölünün kurtuluşuna, hayrına da delalet eder. Bir melik, vali veya memurun yeniden dirilip önceki gibi işleri yürüttüğünü görmek ya onun sülalesinden birinin onun ismini taşıyanlardan birinin ya da ona vekalet eden yani onun adına işleri yürüten birinin işlerin başına geçmesi anlamına elir. Bir rivayete göre başlarındaki vali ve memurun ahlâk ve karakteri iyi olur.
Firavunlardan birinin dirilerek yeniden makamına oturup yetki ve karar sahibi olduğunu görmek ya o şehirde yaşayanların durumlarının değişeceğine ya kendilerini yöneten idarecinin ahlâk ve karakterinin değişeceğine veya kaba ve sert birinin o ile vali olacağına işarettir.
Bir ölünün yorganının altına girdiğini gören hastalanır, sonra iyileşir.
Bir ölünün kendisini çağırdığını gören çok yaşar. Bir ölünün uykuda olduğunu görmek onun rahat olduğu anlamındadır. Tanıdık bir ölünün ikinci kez öldüğünü ve üzerinde ağlanıldığını görenin ailesinden biri ya evlenir yada akrabalarından biri ölür.
Bazı rüya tabircilerine göre tanıdık birinin ikinci kez öldüğünü görmede eğer ağlama, feryat, figan, yani şivan yoksa evliliğe; eğer şivan varsa akrabasından birinin ölümüne işaret eder.
Bir ölünün denizde, derede veya göl gibi bir suda boğulduğunu görmek o ölünün cehenneme girmesine, ölülerin mezarlarından kalkıp evlerine döndüklerini görmek hapiste bulunanların salıverilmesine ya da pahalılık ve kıtlıktan sonra bolluk ve berekete işarettir.
Bir ölünün durumunun bozuk olduğunu, inlediğini görmek ilmini, bilgisini kötüye kullanmış olmasına ve kötü fiillerinden dolayı cezalandırıldığı anlamına gelir. Eğer ölü baş ağrısından inliyorsa dünyada kibirlendiği için cezalandırıldığına; eğer gözlerinin ağrısından inliyorsa dünyada insanların ailelerine göz dikmesinden dolayı cezalandırıldığına; eğer inlemesi dil acısındansa dünyada gıybet yaptığı için ceza çektiğine; kulak ağrısından inliyorsa sağlığında küfürlü sözler dinlediğinden cezalandırıldığına, el ağrısından inliyorsa kardeşlerinin arkadaşı veya ortaklarına ihanet ettiği için ceza gördüğüne; böğür ağrısından inliyorsa yaşarken eşlerine zulmettiğinin cezasını çektiğine; karın sancısından inliyorsa dünyada ailesi ve çocuklarına karşı kusurlu davrandığı için cezalandırıldığına; cinsel organının ağrısından inliyorsa yaşarken hazarda ve seferde (kendi vatanında veya başka yerlerde) işlediği kötü fiillerinden dolayı cezalandırıldığına defalet eder.
Bir ölünün aniden öldüğünü veya öleceğini haber verdiğini görmek o kimse ve rüya sahibi için hayır sayılmaz. Bir rivayete göre aniden ölür.
Birtakım ölülerin bir yerde oturup bir şey yediklerini görmek o nesnenin pahalanacağına işarettir.
Bir ölüyü sarhoş görmek, rüya sahibi ve o ölü için hayır değildir.
Mağripli Cabir: “Bir ölünün yemeğinden yediğini gören topraktan hazine bulur. Bir ölünün boynunu kestiğini gören -eğer salihlerdense- halk onun vasıtasıyla tövbekar olur. Bir rivayete göre biriyle tartışarak onu yener. Bu rüyayı bir hükümdar veya hükümdara vekâlet eden biri görse esir ve mahkûmları serbest bırakır,” diyor.
Cafer Sadık (r.a.): “Bir ölüye yol gösterdiğini gören ilim ve hikmet sahibi olur. Yolunu şaşırmışlardan bir grup da onun sayesinde kurtuluşa erer. Ölüyü dirilttiğini gören derici olur. Bir ölüyle minder üzerinde oturup kucaklaştığını gören çok yaşar. Bir ölünün kendi yerine oturduğunu görmek hayra yorulmaz. Eğer memursa görevinden alnır, yahut ölür. Bir ölünün bir kadınla evlendiğini görmek o kadının ölümüne işarettir. Bir ölünün kendisine ağır bir şey yüklediğini gören günah yüklenir.
Bir ölünün atına bindiğini kılıcını kuşandığını veya elbisesini giydiğini görmek hayra yorulmaz. Bunların hepsi hüsrana (hayal kırıklığına), sapıklığa delalet eder. Bir ölünün koştuğunu görmek rüya sahibinin afet ve beladan kurtulacağına işarettir. Bir ölünün kalede olduğunu görmek büyük korkuya karşı güvende olacağına ve kurtuluşa işarettir. Bir ölünün şarkı söylediğini görmek hayır değildir, demiştir.
Bazı rüya tabircileri, bir ölüyü kötü bir durumda ya da kötü bir fiil işlerken görmek dünyadayken umduğuna ahirette de sahip olamadığına, bir ölüyü güzel elbiseler giyinmiş görmek Allah’ın (c.c.) ondan razı olduğuna; çirkin ve pis elbiseler giyinmiş görmek Allah’ın (c.c.) rızasına eremediğine; bir ölünün hacca gittiğini görmek onun ahirette mutlu olduğuna, bir ölüde bulunması mümkün olmayan bir şeyi görmek şaşkınlık ve hayret verici bir durumun ortaya çıkmasına, bir rivayete göre rüya sahibinin faydasına delalet eder, demişlerdir.
Bir ölünün herhangi bir sanatla uğraştığını görmek -eğer uğraşılan sanat halkın beğenisini kazanmışsa- iyidir, -eğer iyi bir sanat dalı değilse- kötüdür.
Resim Kaderimi Kendim Yazarım Sandım...
&
O BIZIM KAVUŞMAMIZ MAHSERE KALDI
SN1P3R
Hoş Geldiniz (Acemi Üye)
Hoş Geldiniz (Acemi Üye)

Mesaj gönderen SN1P3R »

Gidene Dur Diyemm
Giden Gider Zaten
Sevne Sevme Demem
Sevn Sevr Zaten...

ben rüyalara inan mamamamamamamamammmmmm
Vatan ne Türkiyedir Türklere nede Türkistan Vatan Büyük ve Müebbet bir Ülkedir TURAN..!
Kullanıcı avatarı
Bir Dü$-tüK KıRıLdık aNLa
Hoş Geldiniz (Acemi Üye)
Hoş Geldiniz (Acemi Üye)

Mesaj gönderen Bir Dü$-tüK KıRıLdık aNLa »

arkadaşım neden inanmıyorsun rüyalara,çıkan rüyalarda var gerçi snein görüşün ama!!
Kullanıcı avatarı
oyun_delisi
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen oyun_delisi »

evet arkadaşım hiç mi rüya görmedin de inanmıyorsun.. mesaj atmak için atmışsın diğer konularada öle bu kadar da olmazki ama
[url=https://galeri.bidibidi.com][img]http://img.bidibidi.com//bidibidimg/8c4656cea1dfdd8625ea3515c85c0fa5bidibidi.jpg[/img][/url]

Oyunlarda rakip tanımam. 1. Belli, BENIMDE, ben 2. yi merak ediyorum :)
[url=https://galeri.bidibidi.com/][img]https://galeri.bidibidi.com/albumler/upload/bebek/1/thumb_bidibidibebek-3.jpg[/img][/url]
Kullanıcı avatarı
tatlı cadı
Kahraman Üye
Kahraman Üye
İletişim:

oyun_delisi yazdı:evet arkadaşım hiç mi rüya görmedin de inanmıyorsun.. mesaj atmak için atmışsın diğer konularada öle bu kadar da olmazki ama
Dalgamı geçiyosunuz siz 6 tane mesajınız var ve 6snda imzamı alarak güya paylaşım yapyorsunuz.Sanırım bi sorununuz var.

Sizin gibi kendini bilmez üyeleri bu sitede barındırmadık.Bundan sonrada bu böyle olacaktır.Ya kendinize çeki düzen verirsiniz yada ceker gider baska sitelerde eglenirsiniz
&
Kullanıcı avatarı
oyun_delisi
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

tatlı cadı yazdı:Sizin gibi kendini bilmez üyeleri bu sitede barındırmadık.Bundan sonrada bu böyle olacaktır.Ya kendinize çeki düzen verirsiniz yada ceker gider baska sitelerde eglenirsiniz
:shock: :cry: :?
hiç yakıştıramadım bu sözleri sizlere
tamam boşuna mesaj atmak için atmış bölede denmezki
ramazan günü kalp kırmayalım lütfen
[url=https://galeri.bidibidi.com][img]http://img.bidibidi.com//bidibidimg/8c4656cea1dfdd8625ea3515c85c0fa5bidibidi.jpg[/img][/url]

[url=https://galeri.bidibidi.com/][img]https://galeri.bidibidi.com/albumler/upload/bebek/1/thumb_bidibidibebek-3.jpg[/img][/url]
Kullanıcı avatarı
tatlı cadı
Kahraman Üye
Kahraman Üye
İletişim:

oyun_delisi yazdı:hiç yakıştıramadım bu sözleri sizlere
tamam boşuna mesaj atmak için atmış bölede denmezki
ramazan günü kalp kırmayalım lütfen
Haklısın oyun delisi kendime söz verdim kimseyi üzmeycegime ve kalp kırmayacagıma dair ama benim imzamı kullanarak benimle dalga geciyolar o yüzden mesajımda biraz sert oldu
&
SN1P3R
Hoş Geldiniz (Acemi Üye)
Hoş Geldiniz (Acemi Üye)

Mesaj gönderen SN1P3R »

EVET MESAJ YAZMAK IÇIN MESAJ YAZDIM KOYDU?UNUZ 20 MESAJ KOTASINI DOLDURABILMEK IÇINDI. SIZDEN ALINTI YAPTIM ŞIIR HOŞUMA GITTI O ANKI DUYGULARIMI IFADE ETTI?INI DÜŞÜNDÜM VE YAZACA?IMIZ MESAJ LARA DA KOTA KOYMUŞSUNUZ O KONULARLA ILGILI UZUN UZADIYA YAZACAK BIŞEY BULAMADI?IM IÇIN DE SIZIN IMZAM DIYE TABIR ETTI?INIZ KIMBILIR KIMIN ŞIIRI OLAN DÖRTLÜ?Ü YAZIMA EKLEDIM
AYRICA KENDIMI GAYET IY BILIRIM
BI SORUNUM OLDU?U IÇIN DE?IL ZAMAN GEÇIRMEK IÇIN SITEYE ÜYE OLDUM..
Vatan ne Türkiyedir Türklere nede Türkistan Vatan Büyük ve Müebbet bir Ülkedir TURAN..!
Kullanıcı avatarı
oyun_delisi
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

SN1P3R yazdı:BI SORUNUM OLDU?U IÇIN DE?IL ZAMAN GEÇIRMEK IÇIN SITEYE ÜYE OLDUM
evet biz burda zaman geçirmek için burdayız ha bu arada benide yanlış anlama rüyalara inanmam dedin ya (rüya görmeye inanmıyorsun die ben yorum yaptım) yoksa rüyaların sonuçlarına tabirlerine inanıp inanmamamk tabiki senin bileceğin iş. ayrıca dediğim gibi ramazan ayındayız bu ay ne ayı hoşgörü ayı..
SN1P3R seni oyunlara beklerim orada süper zaman geçio

“Rüya Tabirleri” sayfasına dön