Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Patlıcanlı Istim Kebabı

Işte en lezzetli bölümlerden Kepanlar Bölümü, Içeride Yüzlerce Tarif Var. E ne Bekliyorsunuz..
Kullanıcı avatarı
GökkUşAgI
Paylaşımcı Üye
Paylaşımcı Üye

Patlıcanlı Istim Kebabı

Mesaj gönderen GökkUşAgI »

Patlıcanlı Istim Kebabı
Kebaplar

Malzemeler
• 1 kg kuzu eti ( Kemiksiz iri kuşbaşı doğranmış)
• 2 orta boy soğan
• 2 orta boy domates
• 1 yemek kaşığı margarin
• Tuz-karabiber
• 4 adet iri kemer patlıcan
• 3 adet dolmalık biber
• 1 bardak ayçiçek yağı
• 7-8 adet kürdan

Tarif

1. Bir tencereye doğranmış soğanları, yıkanmış kuzu etiyle 1 kaşık yağ koyup arada karıştırarak suyunu çektirin. Kabukları ve çekirdeleri çıkartılarak doğranmış 2 adet domates katın. 5 dk sonra 2 bardak sıcak su ekleyip kısık ateşte pişirin.

2. Patlıcanları alacalı soyup yarım parmak uzunlamasına keserek doğrayın; üzerine tuz serpin. yarım saat bekletin; suyla yıkayıp kurulayın. Patlıcanları, açık pembe kızartın ve yağını süzdürerek kağıt peçete üzerine koyun.

3. Küçük komposto kasesinin içine çaprazlama iki adet patlıcan yerleştirin. Eti süzgece boşaltın, 3 veya 4 adet kebap etini patlıcanın ortasına koyun. Patlıcanın uçlarını etin üstüne kapatın ve çevirerek fırın tepsisine yerleştirin. Tepelerine yuvarlak bir dilim domates ve kesilmiş dolmalık biber yerleştirip, bir kürdan batırın.Etin sosunu üzerinee gezdirin, biraz daha su katın. Üstü kapalı olarak kısık ateşte veya folyo kapatarak fırında 15-20dk pişirin.

“Kebaplar” sayfasına dön