Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Irkilin ve Kendinize Gelin!...

Size ait , size özel , mektuplar , denemeler , oyunlar , kompozisyonlar, hikayeler , makaleler... Kısacası düz yazılarınızı buradan paylaşıyoruz.
Kullanıcı avatarı
uzman2769
Durgun Üye
Durgun Üye

Irkilin ve Kendinize Gelin!...

Mesaj gönderen uzman2769 »

Bireyselden evrensele uzanan “Işbirliği” kavramı, insanlık tarihiyle birlikte süregelen bir olgudur!... Bu olgu, bireyler, toplumlar ve bölgeler arası, ekonomi, siyasal, sosyal ve fikir konularında karşılıklı menfaatlere dayalı “Birlikten güç doğar”, “Bir elin nesi var, iki elin sesi var” atasözleriyle pekişen, hayatın olmazsa olmazlarındandır insan ve insanlık için!...

Bunun bir de uluslar arası boyutu var ki, son zamanlarda ülke gündemine sıkça giren, Saddam'ın asılma şekli, zamanı, Bush'un yeni Irak Planı ile birlikte nerede, ne zaman ve nasıl patlayacağı meçhul bir bombaya dönüşen Türkiye AB ve ABD'nin stratejik işbirliği tam bir muamma!...
Türkiye'nin 1952 yılında uzun uğraş ve mücadele sonunda lûtfen alındığı NATO üyeliğiyle sınır güvenliğinden ve dış tehditlerden emin olması hedeflenmişti belki ama, o tarihten itibaren bir virüs gibi içimize giren emperyalist zihniyetin bu gün ulusal bütünlüğümüzü tehdit eder duruma gelmesi, Başbakan'ın bazı itirafları ve akabinde Mit Müsteşarı Emre Taner'in açıklamalarıyla resmiyet kazanmıştır!...
Başbakanın itiraf ve ABD'ye karşı çıkışlarına muhalefet kanadından “Acizlik” tepkileri gelse de, ben; gecikmişte olsa yerinde, yürekli ve cesur bir çıkış olarak görüyorum!... Beni, olayın muhalefet tarafından, siyasi malzeme olarak kullanma yönü değil, insani yönü ilgilendiriyor. Ülkemin birlik ve beraberlik içerisinde geleceğe güvenle bakabilmesi ilgilendiriyor.

Yakın tarihe baktığımızda, Erbakan'la koalisyon hükümetinin başbakanı olan merhum Ecevit'in 1974 Kıbrıs Harekatıyla emperyalist zihniyete karşı açtığı bayrağın dışında dik duran bir iktidar neredeyse yok! Bu onurlu ve dik duruşun sonunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti statüsüyle yaşayan soydaşlarımız adına elde edilen hak ve özgürlüklerin şimdi ellerinden alınmasını adeta AB'ye girebilmemizin ön şartı olarak dayatmalarına ibretle bakıyor, esefle karşılıyor, nefretle kınıyorum!... Bunları yaparken, aynı zamanda da sabırla bekliyorum…
Neyi mi?
Tabi ki, iktidarın ABD'ye karşı çıkışının devamını!... Bush'un Irak'ta yuvalanan PKK ile mücadele konusunda Türkiye'ye verdiği sözü tutmamasına karşı sesini yükseltmeye başlayan Başbakan'ın, bu konularda sinsi davranan AB'ye karşı da böyle bir çıkış yapıp yapmayacağını, kendi deyimimle bunun yürekli mi yoksa börekli mi bir çıkış olacağı konusunda sabırla ve umutla bekliyorum!...
Çevremizde bu kadar ciddi olumsuzluklar yaşanıp, yaşatılmaya çalışılırken, muhalefetin; parlamenter eşlerinin başörtüsüyle, Başbakan'ın Bayram afişinde kullandığı sloganla ve bu saatten sonra olmayacak duaya amin dedirtmeye çalışır gibi “Erken Seçim” talepleriyle gündemi meşgul etmeye devam etmelerine doğrusu mantıklı bir anlam verebilmiş değilim…
Milli çıkarlar konusunda omuz omuza vermelerini, tek yürek olmalarını beklediğimiz iktidar ve muhalefet'in biraz daha duyarlı siyaset yapmasını bekliyoruz vatandaş olarak!.. Yunus Emre'nin “Cümleler doğrudur SEN doğru isen, Doğrular bulunmaz SEN eğri isen...” sözündeki gerçek, duygularımızı okşarken, karşı karşıya olduğumuz tehlikelerin gerçeği de bu gidişle geleceğimizi meçhule mahkum edeceğe benziyor!...

Akademisyenlerin değil sokaktaki vatandaşın görüşleridir bunlar!... sokaktaki vatandaşın dahi bildiği ve dikkat çektiği ulusal bütünlük tehlikesi karşısında dik duran ve samimi itiraflar yapan iktidara, muhalefet olarak oy avcılığı yapmak için değil, tehlikeleri bertaraf etmek ve yek vücut olmak için çağrıda bulunuyor; “IRKILIN ve KENDINIZE GELIN” diyorlar!.. duyabiliyor musunuz?....
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
İletişim:

Mesaj gönderen BIDIBIDI »

Milli çıkarlar konusunda omuz omuza vermelerini, tek yürek olmalarını beklediğimiz iktidar ve muhalefet'in biraz daha duyarlı siyaset yapmasını bekliyoruz vatandaş olarak!.. Yunus Emre'nin “Cümleler doğrudur SEN doğru isen, Doğrular bulunmaz SEN eğri isen...” sözündeki gerçek, duygularımızı okşarken, karşı karşıya olduğumuz tehlikelerin gerçeği de bu gidişle geleceğimizi meçhule mahkum edeceğe benziyor!...

bu sözlere katılmak ile beraber, bu ABD çıkışlarının zamanının erken seçim sesleri ile gelmesi , ki yakında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi için bir strateji de olabilir mi diye düşünmemek elde değil.

bunun yanında AB içinde , bir şeyler yapılmalı..

yoksa, Allah Korusun gerek Abd ile gerek Ab ile politikamız , yine sizin yazınızda ,

Saddam’ın yakalanma, yargılama ve asılma sahneleri; Alman Nazi Kamplarından sağ kurtulmayı başaran bir Yahudi’nin şu anekdotunu aklıma getirdi: -Nazi saldırılarının yaygınlaştığı sırada....
Yazının Devamı Için Tıklayınız

verdiğiniz Nazi örneği gibi olacak azizim.

ve kaleminize sağlık , yüreğinize sağlık. paylaşımınız içinde teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
uzman2769
Durgun Üye
Durgun Üye

BIDIBIDI yazdı:

bu sözlere katılmak ile beraber, bu ABD çıkışlarının zamanının erken seçim sesleri ile gelmesi , ki yakında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi için bir strateji de olabilir mi diye düşünmemek elde değil.

bunun yanında AB içinde , bir şeyler yapılmalı..

yoksa, Allah Korusun gerek Abd ile gerek Ab ile politikamız , yine sizin yazınızda ,

Saddam’ın yakalanma, yargılama ve asılma sahneleri; Alman Nazi Kamplarından sağ kurtulmayı başaran bir Yahudi’nin şu anekdotunu aklıma getirdi: -Nazi saldırılarının yaygınlaştığı sırada....
Yazının Devamı Için Tıklayınız

verdiğiniz Nazi örneği gibi olacak azizim.

ve kaleminize sağlık , yüreğinize sağlık. paylaşımınız içinde teşekkürler.
hassasiyetinize hayranlığımı ifade ederek şu hususun altını kalın bir çizgiyle çizmek istiyorum sevgili BIDIBIDI!..

yazı ve yorumlarımda her ne kadar ürkütücü örnekler vermeye çalışsam da, ülkemizin aynı durumla karşılaşacağı anlamını taşıdığı için değil, sadece konunun yada olayın hassasiyetini gözler önüne serme gayretindendir!... Mensubu olmaktan onur duyduğumuz Türk Milleti öyle güçlü bir maneviyata sahip ki, Yahudi örneğindeki gibi bir duruma düşmesinin ihtimalini hiç göremiyorum!... yeter ki gördüğümüz ve bildiğimiz gerçekleri paylaşarak bu gerçekleri bekleyen tehlikelere onların dikkatini çekmeyi becerebilelim!... geleceğin aynası olan geçmişe bakıldığında bunları görmek mümkün!...
yeter ki, kaldırması için birilerini beklemeden, önümüzde duran sorunların bir ucundan tutma bilincini aşılayalım birbirimize!...
bu çorbada tuz olabiliyorsak ne mutlu bize, sanırım yapmaya çalıştığımız da bu!...
katkılarınız için teşekkürler efendim!...
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
İletişim:

Mesaj gönderen BIDIBIDI »

uzman2769 yazdı:yazı ve yorumlarımda her ne kadar ürkütücü örnekler vermeye çalışsam da, ülkemizin aynı durumla karşılaşacağı anlamını taşıdığı için değil, sadece konunun yada olayın hassasiyetini gözler önüne serme gayretindendir!... Mensubu olmaktan onur duyduğumuz Türk Milleti öyle güçlü bir maneviyata sahip ki, Yahudi örneğindeki gibi bir duruma düşmesinin ihtimalini hiç göremiyorum!...
Bunu böyle düşünmemek, aksini düşünmek haşa ne haddimize.. Bastığımız yerleri toprak demeyip tanıyorsak, bu toprağa basanları da biz belirleriz.. Aksini iddia edenleri de biz sileriz efendim.

Yazınıza, yazınızdan örneğim, mübalağası arttırılmış, fakat yürütülen siyasi politikadan hareketle verilmiştir. Elbetteki, iş millete kadar dayandığında bu durum söz konusu değildir ve asla olmayacaktır.
Kullanıcı avatarı
uzman2769
Durgun Üye
Durgun Üye

BIDIBIDI yazdı:
uzman2769 yazdı:yazı ve yorumlarımda her ne kadar ürkütücü örnekler vermeye çalışsam da, ülkemizin aynı durumla karşılaşacağı anlamını taşıdığı için değil, sadece konunun yada olayın hassasiyetini gözler önüne serme gayretindendir!... Mensubu olmaktan onur duyduğumuz Türk Milleti öyle güçlü bir maneviyata sahip ki, Yahudi örneğindeki gibi bir duruma düşmesinin ihtimalini hiç göremiyorum!...
Bunu böyle düşünmemek, aksini düşünmek haşa ne haddimize.. Bastığımız yerleri toprak demeyip tanıyorsak, bu toprağa basanları da biz belirleriz.. Aksini iddia edenleri de biz sileriz efendim.

Yazınıza, yazınızdan örneğim, mübalağası arttırılmış, fakat yürütülen siyasi politikadan hareketle verilmiştir. Elbetteki, iş millete kadar dayandığında bu durum söz konusu değildir ve asla olmayacaktır.
Bu açıklamaları yapma gereği birbirimizi anlamadığımızdan yada yanlış anladığımızdan değildir şüphesiz!.. fakat okuyucularımızın hassasiyeti açısından önemli ve gerekli görüyorum sevgili BIDIBIDI Kardeş!... konuya renk katan yorumlarınız için teşekkürler efendim!...

“Mektuplarınız-Denemeleriniz-Makaleleriniz” sayfasına dön