Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Sevgili atam!..

Size ait , size özel , mektuplar , denemeler , oyunlar , kompozisyonlar, hikayeler , makaleler... Kısacası düz yazılarınızı buradan paylaşıyoruz.
Kullanıcı avatarı
uzman2769
Durgun Üye
Durgun Üye

Sevgili atam!..

Mesaj gönderen uzman2769 »

Sevgili atam!..
Hatırlayacağınız gibi, 2002’de “Ata’yla manevi söyleşi” başlığıyla, 5 hafta boyunca manevi şahsiyetinizle dertleşmiştik bu sütunlardan!.. bu gün yıl 2006 ve aradan 4 yıl geçti!.. geçen bu 4 yıl içerisinde
çok şeyler gelişti ve değişti. Gelişen ve değişen şeylere baktığımda,ne acı ki, manevi kişiliğinizin istismarcıları da istismar konularında değişen ve gelişenlerin ön saflarında yer aldıkları görülüyor!..
kişiliğinize alenen dil uzatanlar, geçmişte olduğu gibi bu günde varlığı söz konusu, benim kastettiğim bunlar değil. Benim kastım, sizin de asla tasvip etmediğiniz ve etmeyeceğiniz bir takım dayatmaları, sizin geride bıraktığınız ilkeleriniz üzerinden halka empoze etmeye çalışanlardır!..
Bunlar manevi şahsınıza alenen dil uzatanlar olsa, zaten halk itibar etmeyecek. Fakat bunların kimi kamu kuruluşunda makam ve mevki sahibi, kimi törenlerde ön saflarda yer alıp yüksek sesle marş
söyleyen kimi de hiç takmadığı rozetinizi dikkat çekecek yerlerde yakasından düşürmeyerek “Atatürkçülük” maskesi arkasında hala saygınlık görmeye devam eden bazı hainlerdir!...
sayıları çok az da olsa etkileri büyüktür hep bunların.

Sevgili atam!..
Geçmişte olduğu gibi günümüzde de bu ülkenin nimetlerinden sonuna kadar faydalanıp, ihanet içerisinde olanların varlığı söz konusu! Bu ülkeye ve insanlarına öyle bir kültürel miras, öyle bir sarsılmaz ilkeler bırakılmış, öyle bir vatandaşlık bilinci aşılanmış ki, gelecek konusunda
korkulacak ve endişe edilecek bir durum yok!..

Sevgili atam!..
10 Kasım 2006 Cuma günü aramızdan ayrılışının 68. yıl dönümü münasebetiyle hasretle andığımız törenlerin akabinde 11 Kasım 2006’da ebedi yolculuğuna uğurladığımız, Türk siyasetinin duayenlerinden merhum Ecevit’in cenaze töreninde de görüldü ki, Cenaze töreniyle alakasız, hatta saygısızlık addeden sloganlar atılmak suretiyle, yaşamını dürüstlük abidesi olarak sürdüren merhum Ecevit’in siyasi hayatındaki dürüstlük ve saflığından nemalanmak suretiyle Karaoğlan’ın siyasi hedefleri, dolayısıyla ülkenin geleceği
önünde set olmaları yetmezmiş gibi son yolculuğunda da kendilerine bir pay çıkarma gayreti içinde olmaları, devletin sağduyulu davranışları ve güvenlik güçlerimizin takdire şayan önlemleri karşısında kabuklarına çekilmek zorunda bırakılarak, Türk Milleti Ecevit’e yakışır bir devlet töreniyle son yolculuğuna uğurlanmıştır. Ruhu şad olsun!...

Sevgili atam!.
Geçen 4 yıl içerisinde sizinle paylaşmak istediğim yaşanan ve yaşatılan bir çok konu var şüphesiz!.. ancak, aramızdan ayrılışının 68. yıl dönümünde size olan hasret ve özlemin duygularıma bindirdiği
yükün yanında aynı güne denk gelen, ülkemize önemli hizmetleri olan Ecevit’in aramızdan ayrılmasının üzüntüsü bu paylaşımları ilerleyen günlere ertelememe sebebiyet vermiştir. Fani dünyadan selam size
insana ve insanlığa hizmet etmiş hak dünyanın örnek insanları!..
Ruhlarınız şad, mekanlarınız cennet olsun!..
“YURDUMA BIR GÖZ DIKILDIYSE KEM BAKAN, KUSURA BAKMA GARDAŞ! BEN KENARDA DURAMAM!...”
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
İletişim:

Mesaj gönderen BIDIBIDI »

uzman2769 yazdı:Sevgili atam!..
Geçmişte olduğu gibi günümüzde de bu ülkenin nimetlerinden sonuna kadar faydalanıp, ihanet içerisinde olanların varlığı söz konusu! Bu ülkeye ve insanlarına öyle bir kültürel miras, öyle bir sarsılmaz ilkeler bırakılmış, öyle bir vatandaşlık bilinci aşılanmış ki, gelecek konusunda
korkulacak ve endişe edilecek bir durum yok!..
korkulacak bir durum olmadığına emin misiniz? Vatandaşlık bilincinin öylesine aşılandığına da emin misiniz? bence korkulacak çok şey var..

17 yaşındaki, genç kızı bıçaklayıp gasp ederken, kimse müdehale etmiyorsa, vatandaşlık bilincinden şüphe ederim ben..
uzman2769 yazdı:Ruhlarınız şad, mekanlarınız cennet olsun!..
“YURDUMA BIR GÖZ DIKILDIYSE KEM BAKAN, KUSURA BAKMA GARDAŞ! BEN KENARDA DURAMAM!...”
ellerinize, yüreğinize sağlık. Vatandaş bilincini kavrayan, anlayan herkesin içinde hissetmesi gereken bir söz.
Kullanıcı avatarı
uzman2769
Durgun Üye
Durgun Üye

Mesaj gönderen uzman2769 »

saygıdeğer Bıdıbıdı!..
70 milyonu aşkın bir nüfusun içerisinde her türlü dil, din ve anlayışın bir arada yaşandığı kültür mozayiği ülkemizde maalasef istemediğimiz, tasvip etmediğimiz bir çok nahoş olaylar yaşanıyor!..

Coğrafi konumu, sahip olduğu kaynaklar ve inanç misyonu itibariyle bir çok güçlü dünya devletlerinin tarihten beri iştahını kabartan, bunun için her türlü oyunların oynandığı bir ülke olduğumuzu kabul edersek ki bu değişmez gerçektir. yukarıda da bahsettiğim gibi 70 milyonu aşkın bir nüfus içerisinde fevri hareketlerin genelini kapsamadığını, olaylara karşı vurdumduymazlığa gelince de eğitim eksikliği başta olmak üzere ekonomik bağımlılığın, sorumlu vatandaşlık duygularını törpülediğini kabul etmemiz gerekir diye düşünüyorum!..

yani bu yaşananlara duyarsız kalanların eylem ve söylemleri aynıdır diyemeyiz...

işte bu noktada vatanını milletini seven insanlara çok şey düşüyor!.. onlara özünü hatırlatmak, bilinçaltında gizlenen, ekonomik ve eğitimsizlik nedeniyle pasifize olan vatanseverlik duygularını harekete geçirmek ve onları sorunlu birey olmaktan kurtarıp sorumlu birer birey haline getirmek asli görevlerimiz arasındadır diye düşünüyorum!.. her şeyi askere, polise ve yargıya bırakırsak, geriye birşey kalmaz!..

Hher ne kadar daha çok olumsuzlukları ön planda tutuyorsak da, ben bu değerlerin gün geçtikçe büyüdüğüne inanıyorum!.. onun için Atayla söyleşimde, korkulacak bir durumun olmadığına inandığım için paylaşma gereği duydum!.. yorumunuz için teşekkürler....

“Mektuplarınız-Denemeleriniz-Makaleleriniz” sayfasına dön