Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Kadinlar Gittiklerinde....

Size ait , size özel , mektuplar , denemeler , oyunlar , kompozisyonlar, hikayeler , makaleler... Kısacası düz yazılarınızı buradan paylaşıyoruz.
Kullanıcı avatarı
matrax
Gelişen Üye
Gelişen Üye

Kadinlar Gittiklerinde....

Mesaj gönderen matrax »

Kadinlar gittiklerinde arkalarinda daha buyuk bosluklar birakirlar.
Onlar bir gun cekip gittiklerinde, peslerinde "yetim-oksuz" kalan cok olur :
Mutfaktaki dolap, perdeler, kavanozun icindeki eski dugmeler, ozenle saklanmis kuculmus giysiler, dolap diplerindeki kurdeleler...Sabah karanliginda mutfaktan gelen tikirtilar susar, yetim kalmistir tabaklar.Bir kadın gittiginde hep suyu unutulur saksilarin.O teki kalmis eski bardagin anlamini bilen olmaz, degerini kimse anlayamaz krom hac tasinin.Balkon artik sessizdir, koridor kimsesiz.Bir kadin gittiginde...Bir kadin gittiginde ne cok kisi gider aslinda; bir agır isci, bir temizlikci, bir bakici, bir bahcivan, bir muhasebeci...Bir anne gider...Bir dost...Bir arkadas...Bir sevgili...Ne cok kisi yok olur bir kadın gittiginde.O canimin SIKILDIGI gun telefonda "Sana gelen bana gelsin" diyen sesini hic unutmamistim.Yine islandi goz pinarlarim, ben dahi yetim kaldim.Sozcukler yetim kaldi.Hep boyle olur; bir kadin gittiginde; ovguler, uyarilar, yakinmalar, dualar yetim kalir.Kapi esigindeki "Dikkat et..." duyulmaz.., annesi gitmistir "gec kalma"nin..Kadinlar, arkalarinda buyuk bosluklar birakarak giderler.Bir kadin gittiginde pek cok kisi gitmistir aslinda. Ve bir kadin gittiginde pek cok "yetim" birakmistir arkasinda.

Alıntı
https://galeri.bidibidi.com/albumler/galerim/19635/2yum6gw.gif
Kullanıcı avatarı
denizindibi
Yıldızlaşan Üye
Yıldızlaşan Üye

Mesaj gönderen denizindibi »

Hep boyle olur; bir kadin gittiginde; ovguler, uyarilar, yakinmalar, dualar yetim kalir.Kapi esigindeki "Dikkat et..." duyulmaz.., annesi gitmistir "gec kalma"nin..Kadinlar, arkalarinda buyuk bosluklar birakarak giderler.Bir kadin gittiginde pek cok kisi gitmistir aslinda. Ve bir kadin gittiginde pek cok "yetim" birakmistir arkasinda.

inanılmaz güzel bi paylaşım matrax, teşekkürler,

çok duygulandım yine yaaa :cry:
ResimResim

“Mektuplarınız-Denemeleriniz-Makaleleriniz” sayfasına dön