Yazarlık Eğitimi

Size Ait Size Özel Resimleri, Videoları , Görüntüleri, Fikirleri... Her türlü bIdIbIdIyı paylaşma yeri
Cevapla
sksizmir
Hoş Geldiniz (Acemi Üye)
Hoş Geldiniz (Acemi Üye)
Mesajlar: 9
Kayıt: 20 Haz 2016, 06:17
Elindeki Nakit: Kilitli

Yazarlık Eğitimi

Mesaj gönderen sksizmir » 27 Eyl 2016, 12:11

PROGRAM IÇERI?I Yazarlık eğitimi 4+4 olarak iki dönemden oluşmaktadır. Ilk dönem, Senaryo Yazarlığı ve Yaratıcı Yazarlık birlikte görülürken Ikinci döneme devam etmek isteyen katılımcılar bölümlerine göre ayrılır ve bu doğrultuda yapılacak projelerde yer alırlar.

1.Dönem ? 4 ay SENARYO YAZARLI?I Senaryo yazmaya başlamak (senaryonun temelleri, senarist refleksi, senaryo matematiği, karakter ve kahraman, organik bütünlük, neden-sonuç ilişkisi, sahneleme, türler, sinopsis-tretman, senaryo formatları ve uygulamalar.)Dramatik sanatlar tarihi ve kuramları YARATICI YAZARLIK Oyun Yazarlığının Temelleri ve Hikâye Geliştirme,Karakter Yaratma ve Diyalog,Tiyatro Tarihi ve Kuramları,Uygulama ve Dramaturji.Yaratıcı Yazarlığın Temel Dinamikleri Edebi ve Dramatik Türler /

Yazarlık 2.Dönem ? 4 ay SENARYO YAZARLI?I Fikirden Senaryoya (Bir fikrin senaryoya kadar olan yolculuğu-karakter tasarımı, arketipler, proje geliştirme, senaryo geliştirme, uygulamalı olarak senaryonun inşası, diyalog geliştirme ve uygulamalar)Senaryo deneyimleri (Sinema, dizi ve program set ziyaretleri)Ekip çalışması ve uygulama (Proje seçimi, Senaryo ekibi görev tanımları ve uygulamalı olarak bir sinema filmi senaryosu yazımı) 2.Dönem sonunda Bakanlığa sunulan projeler Senaryo yazım desteği alma imkanına sahip oluyor. YARATICI YAZARLIK 4 Aylık kur programı süresince öğrencilerimizin edindiği teorik bilgiler uygulamaya dökülecek ve kişisel bağımsız çalışmalarına yön verilecek ve sınıf olarak ortak bir oyun yazımı üzerine çalışılacak.

Ayrıntılı Bilgi: http://www.erturgutsanatmerkezi.com/izm ... izmir.html


Cevapla

“Sizden Gelenler Genel” sayfasına dön