Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Kremalı Patates

Özellikle sağlımız için, en güzel tarifleri ile , en Lezzetli Sebze Yemekleri tarifleri bu bölümde
Kullanıcı avatarı
tatlı cadı
Kahraman Üye
Kahraman Üye
Konum: Önemli Olan Nerden Oldugun Degil,Nereye Gidecegin...
İletişim:

Kremalı Patates

Mesaj gönderen tatlı cadı »

[bidibidiresim]http://img.bidibidi.com//bidibidimg/be5 ... dibidi.jpg[/bidibidiresim] Malzemeler;
*4 adet orta boy patates,
*50 gr tereyağı,
*2 su bardağı süt
*200 gr krema,
*2 diş sarmısak,
*1 su bardağı rendelenmiş taze kaşar,
*tuz, karabiber, arzuya göre pulbiber.

Hazırlanışı;
1.Patatesleri soyup, yıkadıktan sonra enine olarak halka halka dilimleyin.
2.Yayvan bir tencerenin tabanını ortadan ayırdığınız sarmısak dilimleri ile iyice ovalayın.
3.Patates dilimlerini tencerenin tabanına yayın. Üstlerine tuz karabiber ekin.
4.Tereyağını minik parçalara bölün, patateslerin üzerine serpin.
5.Süt ve kremayı da patateslerin üzerine dökün.
6.Ocağın altını hafif açarak patatesler yumuşayıncaya kadar pişirin ama servis yaparken parçalanacak kadar pişirmeyin.
7.pişen patatesleri fırın kabına aktarın, tencerede kalan sosuda üzerine dökün.
8.Rendelenmiş taze kaşarı patateslerin üzerine serpiştirelim. Önceden ısıtılmış 180 derecedeki fırında üstü kızarıncaya kadar pişirelim. Arzu ederseniz üstüne pulbiber dökerek, isterseniz sade servis yapabilirsiniz. Afiyet olsun.
Resim Kaderimi Kendim Yazarım Sandım...
&
O BIZIM KAVUŞMAMIZ MAHSERE KALDI
ßü$ßü$
Isındım Buraya
Isındım Buraya

Mesaj gönderen ßü$ßü$ »

acıkmıştım.....
[b][i][align=center][color=#004000]Hani insan bazen ne ileri ne geri, tek bir adım ATAMAZ ya...Birini yanında tutmayı bilemez ama onun yokluğunu da ISTEMEZ...Kaybetmeyi göze alamaz ama kazanmak için de mücadele ETMEZ...Bağlanmaya cesaret edemez ama azat da etmez o'nu Ne sevilmekten vazgeçer, ne sevmeyi bilir.Hani çok sonra zaman geçer savrulurla.r ya, O zaman dökülür dudaklardan itiraf edercesine:"Ne gözümü alabildim ne de göze alabildim.!!![/color][/align][/i][/b]

“Sebze Yemekleri” sayfasına dön