Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Kuyu Sahibi

IÇERIDE KISSADAN HISSELERI DE BULABILECE?INIZ, BILGI HAZINENIZ.
Kullanıcı avatarı
(SQ)-(EQ)

Kuyu Sahibi

Mesaj gönderen (SQ)-(EQ) »

________Kuyu Sahibi_______

Resulullah vefatından 10 gün sonra yüzü kapalı bir köylü gelip selam'dan sonra dedi ki:

-Resulullahın yakını kimdir?
Hazret-i Ebu Bekir, Hazret-i Ali'yi gösterdi.
Hazret-i Ali şöyle buyurdu:
-Söyle ey madar! Ey kuyu sahibi!
-Ismimi ve kuyu sahibi olduğumu nerden bildin?
-Resulullah haber verdi. Sen Arabi köyündensin. Adın Madar'dır.Babanın adı Darim'dir. 360 yaşındasın. Sen 100 yaşında iken şöyle söyledin:

" Bir Peygamber çıkar, yüzü güneşten nurlu, sözü şekerden tatlı, kokusu miskten güzel, yetimlerin ve misklerin babası, adam öldürmekten ve faizden men eder, Peygamberin sonuncusudur. Ümmeti 5 vakit namaz kılar, Ramazanda oruç tutar. Beytullah' ta hac ederler. Ey kavmim, ben ona iman ettim."

Sen böyle söyleyince üzerine yürüyüp seni dövdüler. Bir kuyunun içine bıraktılar. Bu zaman kadar orada mahpus idin. Resulullah ahireteintikal edince, Allahü teala bir sel gönderip kavmini helak etti.
Sana bildirdiki:

" Ey Madar! Peygamber vefat etti. Git kaprini ziyaret et!"

Sen de geceyi gündüze katıp buraya geldin.
-Bunları da kim söyledi sana?
-Resulullah haber verdi.
"Madar , vefatımdan sonra gelir, ona selamımı söyle!"buyurdu.
Madar bunu duyunca mesrur oldu. Hazret-i Ali, yüzündeki örtüyü kaldırmasını rica etti. Kaldırınca mescidin içi nurla doldu. Madar dedi ki:
-Ey Ali! Beni Resulullahın mübarek kabrine götür !
Hazreti-i Ali onu götürdü. Madar Resulullahın göğsünü dayayıp yüzünü sürdü. Az sonra da vefat etti.

“Dinimiz Emirleri - Adapları - Örf ve Adetleri” sayfasına dön