Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Bal Tefsiri

IÇERIDE KISSADAN HISSELERI DE BULABILECE?INIZ, BILGI HAZINENIZ.
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
İletişim:

Bal Tefsiri

Mesaj gönderen BIDIBIDI »

Hazreti ali kerremellahü vecheh, bir gün gazadan(savaştan) hanesine(evine) geldiğinde, hz.ebubekir sıddık
(radyallahü anh),hz.ömer(r.a)hz.osman(r.a)gelip hz.aliye "gazan mübarek olsun"demişler.
Hazreti fatimetüzzehra(r.anhü)onlara ikramen,kalaylı bir tas içinde bir tas bal getirmiş,
balın üzerinde ince bir kıl görmüşler... Hz.ebubekir(r.a),"dördümüz de birer açıklama yapalım"
buyurmuş:

HAZRETI EBUBEKIR SIDDIK RADYALLAHÜ ANH:
"-Namaz kılanın kalbi nurludur bu kalaylı tastan,namaz kılmak tatlıdır bu baldan,namazı
taadili-erkanına uygun olarak kılmak incedir bu kıldan.

HAZRETI ÖMER RADYALLAHÜ ANH:
"-Misafir seven hane sahibinin kalbi,nurludur bu tastan, Misafirlerle sohbet edip, onlara ikram
etmek, tatlıdır bu bal'dan:Misafirin kalbi, incedir bu kıl'dan.

HAZRETI OSMAN RADYALLAHÜ ANH
"-Kur'an okuyanın kalbi, nurludur bu tastan:Alimlerle sohbet etmek, tatlıdır bu baldan:
Kur'ana, mana vermek, incedir bu kıl'dan...

HAZRETI ALI KERREMELLAHÜ VECHEH:
"-Gazaya giden gazilerin kalbi, nurludur bu tastan:Kafirlerle cenk edip al kanlar içinde kalmak,
tatlıdır bu bal'dan:Üzerine kul hakkı geçirmeden hanesine dönecek insan, incedir bu kıl'dan...

HAZRETI FATIME TÜZZEHRA RADYALLAHÜ ANH:
"-Erkeği ile hoş geçinmek, ona cefa etmemek, tatlıdır bu bal'dan:Erkeğinin rızasını yerine
getirmek incedir bu kıl'dan.

HZ. Peygamberimize (salahü aleyhi vasselem)haber salmışlar, efendimiz gelmiş ve buyurmuşki:
"-benim ümmetimin kalbi, nurludur bu tastan, benim şeriatim, tatlıdır bu bal'dan, benim şeriatim,
incedir bu kıl'dan.

HZ. CEBRAIL ALEYHISSELAM HAK TAALA'DAN VAHIY GETIRDI:
"-benim habibim nübüvvet nuru, nurludur bu tastan:cennet kevseri, tatlıdır bu bal'dan:sırat
köprüsü, incedir bu kıl'dan buyurmuş...

Ondan sonra,Resülüllah Sallallahü Aleyhi Vesellem el kaldırıp dua ettiler:"-YARABBI! Bu bal
tesfirini okuyana, dinleyene, ikiyüz Peygamber Sevabı isteriz sen'den dediler.Cebrail'in önünde
"AMIN!" dediler, Hak taala'dan Nida geldi "-YA MUHAMMED! Her kim bu "Bal tesfiri"ni okursa
yahut okutursa yazıp da veyahut yazdırıp da yanında, üzerinde taşır ve yazdırıp ümmetine hediye
ederse, izzet ve celalim hakkı için, ben o kimseye ikiyüzyirmidört bin peygamber sevabı veririm."
buyurmuştur.Bir kimse, kendisine adet edinirse, bu tesfiri okursa ve okutmaya devam ederse,
kattiyen dünya darlığını görmez: fukru zarurete düşmez, ölürken hüsnü aleme nasip olur, ahirete
iman ile gider ve gelecek kaza ve müsiybetlerden kendisini Cenabı Hak Taala muhafaza eder.
Cümlesinin ruhları için "lillahil fatihate maassala vat".

“Dinimiz Emirleri - Adapları - Örf ve Adetleri” sayfasına dön