Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Ikiye Ayrılan Ağaç

IÇERIDE KISSADAN HISSELERI DE BULABILECE?INIZ, BILGI HAZINENIZ.
cr@zy
Yıldızlaşan Üye
Yıldızlaşan Üye

Ikiye Ayrılan Ağaç

Mesaj gönderen cr@zy »

Peygamberimiz Mekke'nin 80 km dogusunda bulunan Taif'e bir sefer duzenlemisti...

Sefer basariyla tamamlanmis, artik Mekke'ye donuyordu..

Vakit geceydi. Zifiri bir karanlik vardi. Goz gozu gormuyordu. Peygamberimiz at sirtinda yol aliyordu..

Giderken onune kocaman bir sidre agaci cikti. peygamberimiz agaci fark edememisti.. Neredeyse carpti carpacakti..

ama agac emri onceden almisti.. Dag gibi govdesi birdenbire orta yerinden ikiye ayrildi, Peygamberimiz de rahat bir sekilde at uzerinde iken agacin icinden gecti..

Agac Peygamberimizi ve atini incitmek istememisti..
Peygamberimizin ugruna kendini feda etmis, ona yol vermis, ayaginin altina serilmisti..

Daha sonraki tarihlerde bu agac yuzlerce sene iki govdesi uzerinde oylece saygin ve heybetli bir sekilde ayakta durdu, kaldi..

Efendimizin sevgisi agaci harekete gecirmis, onunde parcalanmis, bir mucize olarak o halini devam ettirmisti.. Cunku agac bir sevgi semboluydu..

O anlamli durusuyla, 'Ey insanlar!' diyordu, 'ben onu incitmedim, bir tarafinin yaralanmasina, acimasina razi olmadim; siz de onu uzmeyin, sıkıntıya sokmayin. Onu en az benim kadar sevin, benim kadar fedakar olun.'

Mehmed paksu

“Dinimiz Emirleri - Adapları - Örf ve Adetleri” sayfasına dön