Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

BU REZILLIK BITMELI "LÜTFEN BU YAZIYI DIKKATE ALIN"

Bugün Ne Oldu Da Canınız Sıkıldı? Paylaşmak Isterseniz, Sizi Dinlemeye Hazırız.
Kullanıcı avatarı
sTRaLiS
Paylaşımcı Üye
Paylaşımcı Üye
İletişim:

BU REZILLIK BITMELI "LÜTFEN BU YAZIYI DIKKATE ALIN"

Mesaj gönderen sTRaLiS »

VALILIK AÇIKLAMASI - LÜTFEN TÜM MAIL LISTENIZE GÖNDERIN
TÜM YURT DIŞI YAZIŞMALAR IÇIN VALILIK AÇIKLAMASI

REPUBLIC OF TÜRKIYE olmalı

Turkey kelimesi Osmanlı Imparatorluğunun son zamanlarında ilk defa Ingiliz kaynaklarında, biraz da alay ifade ederek kullanılmıştır. Bazı ülkeler kendilerini GREAT=BÜYÜK, ÖNEMLI - olarak nitelerken Ülkemizin bir kümes hayvanı ismi ile anılması kabul edilemez. Kelimenin iticiliği ve ülkemizi ne şekilde ifade edeceği düşünülmeden adeta ülkemizin isminin Ingilizce ifadesi imiş gibi Türkler tarafından da kullanılmış ve kullanılmaktadır.Özel isimler bir başka dilde de aynı şekildedir. Bir zamanlar Habeşistan olarak bilinen ülke tüm Dünyaya adının Etiyopya olduğunu ve bundan böyle Habeşistan olarak gönderilen hiç bir postanın alınmayacağını açıklamış ve tüm dünya Etiyopya adını kullanmaya başlamıştır. Ya Türkiye !, Bir kümes hayvanının adı ile anılıyor. Uluslar arası toplantılarda ülkemizi temsil eden başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm görevlilerin önünde "HINDI" anlamında "TURKEY" yazıyor. Bundan rahatsız olmamak mümkün mü ?Bir başka örnek ise Hindistan. Siz hiç uluslararası bir toplantıda Hindistan diye bir kelime gördünüz mü? Aynı hata. Hindistan bu ülkeye sadece Türklerin verdiği bir isimdir.Uluslar arası isim değildir. Malezya mal mı oluyor ? diyenler de aynı şekilde. Türkiye kelimesi başka bir ülkenin dilinde başka anlama gelebilir. Bu önemli değil. Bütün dillerde tek, tek ülkemizin adının iyi anlama gelmesi gerekmez. Ancak bir de uluslararası ülke isimleri vardır. Uluslararası toplantılarda bu isim kullanılır. Türkiye'nin uluslar arası toplantılarda adı Ingilizlerin söylediği Turkey olarak geçiyor. Varsın Ingilizler Turkey demeye devam etsin, Turchia, Turkia gibi değişik şekillerde söyleyenler var. Onlar da devam etsinler. Ancak uluslararası bir toplantıda ülkemizin adı bizim söylediğimiz şekilde Türkiye olarak geçmelidir. Diyorlar ki Türkiye kelimesinde bulunan "ü" harfi Avrupa dillerinde yokmuş, bu nedenle sorun oluyormuş. Avrupa Birliği toplantısında Türkiye delegesinin önünde Turkey=Hindi yazarken Yunanistan delegesinin önünde bırakın Latin harflerini Yunan alfabesi ile ELLAS yazıyor. Yunanlıların hiç bir harfi batı alfabesinde yok. Ülkesini ve dilini seven Yunan delegesini kutluyorum. Türk delegesine söyleyecek söz bulamıyorum.

" ASLINDA YAPILACAK ŞEY HÜKÜMETIN BIR AÇIKLAMA YAPARAK 1 YILLIK GEÇIŞ SÜRESI SONUNDA TURKEY YAZILI HIÇ BIR POSTA'NIN KABUL EDILMEYECE?INI DÜNYAYA AÇIKLAMASIDIR. HABEŞISTAN BÖYLE YAPTI, ETIYOPYA OLDU. BIZ BÜTÜN LOGOLARIMIZI TÜRKIYE OLARAK YAZSAK YINE DE TURKEY DIYENLERE ENGEL OLAMAYABILIRIZ. BU NEDENLE, ETIYOPYA'NIN YAPTI?I GIBI, YUKARIDA AÇIKLANAN YOL IZLEMELIYIZ."

Medyayı ve Hükümeti göreve davet edelim.

"Republic of Turkey = Hindi Cumhuriyeti" Bu ismi istemiyoruz.

"Republic of Türkiye" olmali.

Bu kampanya sonuç alınıncaya kadar sürecektir. Elbet bir gün bu ülkenin adının Türkiye olduğu ve Turkey olarak gönderilen postaların alınmayacağı dünyaya ilan edilecektir. Uluslar arası toplantılarda Cumhurbaşkanımızın önünde Turkey (Hindi) değil "Türkiye" yazdığı günler gelecektir. Sadece eski Fotoğraflara bakarken Turkey yazısını görüp "Ne kadar duyarsız" olduğumuza şaşıracağımız günler gelecektir... siz de katılıyorsanız LÜTFEN bu mesajı olabildiğince çok dağıtın....

Melih AKGÜNGÖR

Istanbul Valiliği Protokol Müdürü
(2124555500)

ALLAH TÜRKLERI KORUSUN VE YÜCELTSIN

ARKADASLAR SITEDE BU KONU ICIN BURAYI UYGUN GORDUM...Resim :arrow:
Resim Resimler Konusmaz Derler YALAN..O Gozler neler Anlatıyor Anlayana..Anlamak isteyene..
Resim

Vazgeçersen Kaybedersin
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
İletişim:

Mesaj gönderen BIDIBIDI »

çok güzel düşünmüssün. ellerine sağlık.. adam doğru söylemiş,

hadi TÜRKIYE olmuyor bari TURKiYE desinler..

çok büyük bi rezillik..

büyükler bilmem hangi birliklere girebilmek için, uluslararası platformda
..... (bkn turkey,in english) damgası yemeyi göze almışlar...

ya konuşmuyom ben. neyse..

tekrar sağol. ellerine sağlık..
Kullanıcı avatarı
sTRaLiS
Paylaşımcı Üye
Paylaşımcı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen sTRaLiS »

hos geldın...konus abı konus ...
Resim Resimler Konusmaz Derler YALAN..O Gozler neler Anlatıyor Anlayana..Anlamak isteyene..
Resim

Vazgeçersen Kaybedersin
murtaa_28
KARA LISTE
KARA LISTE

Mesaj gönderen murtaa_28 »

baba senın bunlar nereden gelıyo dıcem dusundunmu hersey ckıyo ama baba sen herseyı kafana takıyon takma bos koy ya sen kafana sapkdn baska bısı takma bak ben bugun cok mutluyum nıye dıcen herkez bılıyo dun macta gene yenıldık ben bunlara mac verdımmı cok mutlu oluyom garıbn spor oyun cularını gene sevındırdık garıbanlr dun cok sevındı o yuzden mutluyum baba :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Kullanıcı avatarı
sTRaLiS
Paylaşımcı Üye
Paylaşımcı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen sTRaLiS »

murta hep bole dogal ve mutlu ol canımcım...mujjkk
Resim

Vazgeçersen Kaybedersin
murtaa_28
KARA LISTE
KARA LISTE

kardesım saollsın be benım herzaman dogal oldumu sen bılıyon
zaten kımseye anlatmama gerek varmı
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
İletişim:

Mesaj gönderen BIDIBIDI »

bizde öğreniyoruz yavaş yavaş murtaa...
baba senın bunlar nereden gelıyo dıcem dusundunmu hersey ckıyo ama baba sen herseyı kafana takıyon takma bos koy ya sen kafana sapkdn baska bısı takma bak ben bugun cok mutluyum
hep mutlu ol... ilahi yau...
murtaa_28
KARA LISTE
KARA LISTE

cok tesekkur ederım admın hersey ıcın saol benı bugun baskasına karsıda korudun saollasın
Kullanıcı avatarı
sessiz_firtina
Bilinen Üye
Bilinen Üye

Mesaj gönderen sessiz_firtina »

" ASLINDA YAPILACAK ŞEY HÜKÜMETIN BIR AÇIKLAMA YAPARAK 1 YILLIK GEÇIŞ SÜRESI SONUNDA TURKEY YAZILI HIÇ BIR POSTA'NIN KABUL EDILMEYECE?INI DÜNYAYA AÇIKLAMASIDIR. HABEŞISTAN BÖYLE YAPTI, ETIYOPYA OLDU. BIZ BÜTÜN LOGOLARIMIZI TÜRKIYE OLARAK YAZSAK YINE DE TURKEY DIYENLERE ENGEL OLAMAYABILIRIZ. BU NEDENLE, ETIYOPYA'NIN YAPTI?I GIBI, YUKARIDA AÇIKLANAN YOL IZLEMELIYIZ."

burda cok guzel solemıs haklı ama bu bır veya bıkackısının ugrasmasıyla olmaz eger bunu basımızdakı ınsanlar ugrasmıyorlar we duzeltmek ıstemıyolarsa buna sen ben bıse yapamayız bence buyuklerımız sıkayetcı degılkı bundan bı cabaları yok :x :x :x :x :x :x :x
Kanunsuz iSTANBULLU
Isındım Buraya
Isındım Buraya

Mesaj gönderen Kanunsuz iSTANBULLU »

sessiz_firtina yazdı: sen ben bıse yapamayız

kankim bari sen yapma bunu, biz hep böle diye diye kaybediyoruz ya, halk olarak, toplum olarak, kenetlenmiyoruz. hep şu düşünce , amaaaaaaaaaann boşver yaw, benmi kurtarcam, az kaldi zaten, bu şekilde düşüne düşüne, yakında gelicek amerika, yat kalk otur dicek bizde ok sir (tamam efendim) dicez !!!

neyse HAKKIMIZDA HAYIRLISI NEYSE O OLSUN ...

“Canımı Sıktılar” sayfasına dön