Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

*Halkım Uşaklığı Beceremez*

ULU ÖNDER, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'E DAIR HER ŞEY...
Kullanıcı avatarı
*ŞeKeRŞeY*

*Halkım Uşaklığı Beceremez*

Mesaj gönderen *ŞeKeRŞeY* »

Kimmi bu sözü diyen tabiki MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Kıbrıs'ı verelim de kurtulalım diyenlere Atatürk'ten bir anı:

Günlerden birgün Italyan büyükelçisi Ata ile görüşmek ister ve huzura davet edilir. O günün muhtelif ekonomik-siyasi konuları hakkında konuşulduktan sonra büyükelçi: '' Ekselans dün Roma ile yaptığım bir görüşmede hükümetimizin Hatay'ı almak istediği kararını size iletmem söylendi.'' der. Odada bir an sessizlik olur. Ata büyükelçiye birşeyler daha ikram eder ve iki dakika odadakiler ile başbaşa bırakır. Döndüğünde ayağında çizmeleri, üzerinde mareşal üniforması ve belinde tabancası vardır. Doğru masasına gider, manyetolu telefondan Mareşal Fevzi Çakmak'ın bağlanmasını ister ve Çakmak'a:'' Paşa Italyan dostlarımız Hatay'a gelmek istiyorlar hazır mıyız?'' der. Fevzi Çakmak durumu anlar ve '' Biz hazırız Paşam. '' diye yanıtlar. Ata büyükelçiye döner ve: '' Biz hazırmışız, hükümetinize söyleyin isterlerse Hatay'ı gelip alabilirler.''

Efendiler!
Avrupa'nın bütün ilerlemesine,yükselmesine ve medenileşmesine karşılık Türkiye tam tersine gerilemiş ve düşüş vadisine yuvarlanadurmuştur.Artık vaziyeti düzeltmek için mutlaka Avrupa'dan nasihat almak,bütün işleri Avrupa'nın emellerine göre yapmak,bütün dersleri Avrupa'dan almak gibi zihniyetler belirdi.
Halbuki,hangi istiklal vardır ki,ecnebilerin nasihatleriyle,ecnebilerin planlarıyla yükselebilsin?..
Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir!...
M.KEMAL ATATÜRK

"Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir.Ben milletimin en büyük ve ecdadımın en değerli mirası olan bağımsızlık aşkı ile dolu bir adamım.Çocukluğumdan bugüne kadar ailevi,hususi ve resmi hayatımın her safhasını yakından bilenler,bu aşkım malumdur.Bence bir millette şerefin,haysiyetin,namusun ve insanlığın vücut ve beka bulabilmesi mutlaka mutlaka o milletin özgürlük ve bağımsızlığına sahip olmasıyla kaimdir.Ben şahsen,bu saydığım vasıflara çok ehemmiyet veririm.Ve bu vasıfların kendimde mevcut olduğunu iddia edebilmek için milletimin de aynı vasıfları taşımasını esas şart bilirim.Ben yaşayabilmek için mutlaka bağımsız bir milletin evladı kalmalıyım.Bu sebeple milli bağımsızlık bence bir hayat meselesidir.Millet ve memleketin menfaatleri icap ettirirse,insanlığı teşkil eden milletlerden her biriyle medeniyet icabı olan dostluk siyaset münasebetlerini büyük bir hassasiyet ile takdir ederim.Ancak,benim milletimi esir etmek isteyen herhangi bir milletin ,bu arzusundan vazgeçinceye kadar amansız düşmanıyım."
M.Kemal ATATÜRK

Mazinin kararsız, çürümüş zihniyeti ölmüştür. Bütün dünya bilmelidir ki, Türk milleti hakkını, haysiyetini, şerefini tanıtmağa kadirdir. Türk vatanının bir karış toprağı için bütün millet bir vücut olarak ayağa kalkar. Haysiyetinin bir zerresine, vatanın bir avuç toprağına vuku bulacak tecavüzün bütün mevcudiyetine vurulmuş darbe olacağını artık Türk milletinin farketmediğini sanmak hatadır.
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ingiliz Lordu Atatürk'ün daveti üzerine istanbul'a gelir.Ingiliz Lordu şerefine verilen yemekte servis yapan Türk elindeki tepsiyi devirir.Herkes büyük bir şaşkınlık içinde kalmıştır ve Atatürk'ün ne tepki vereceği beklenirken, Atatürk ingiliz lorda dönerek:
"HALKIM HERŞEYI BECERIYOR DA BI TEK UŞAKLI?I BECEREMIYOR"der.

kurtuluş savaşı sonrası uluslararası bir yemek verilmektedir.Yemekte her ülkeden generaller, komutanlar vardır..Atatürk ve yaveri de bu yemektedir...Bir ingiliz komutanı Atatürk'e dik dik bakmaktadır..Atatürk yaverine dönerek;Atatürk=Sor bakalım niye bana dik dik bakıyor deryaver gider konuşur ve geri geliryaver="O" Çanakkale'de babamı öldürdü diyor..derAtatürk=(gülerek)Sor bakalım babasının Çanakkale'de ne işi varmış?! der

Izmir kurtuldu, çok tatlı bir yorgunluk, Ankara'ya hareket
>>edecekler.
>>Trene binerler kompartımana çekilirler. Ertesi gün kompartımanı
>>çalar
>>yaveri, açar yorgun, bitkin, kravatını yıkamaktadır Atatürk. Yaveri
>>"ya paşam bu ne hal hiç uyumadınız herhalde niye böylesiniz" der. "
>>Ya
>>çocuk kompartımanıma yastıkla battaniye koymayı unutmuşunuz. Kolumu
>>yastık yaptım ağrıdı setremi yastık yaptım üşüdüm bende uyumadım
>>kalktım " der. Yaveri; "aman paşam! Birimize haber vereydiniz hemen
>>size bir yastıkla battaniye getirirdik" der. Ve bir ülke
>>kurtarmaktan
>>dönen komutan söylüyor bunları tarihi bir cevap derki " Geç
>>farkettim
>>hepiniz en az benim kadar yorgundunuz. Hiçbirinize kıyamadım.
>>Önemli
>> olan benim uyumam değil milletimin rahat uyuması".

hePsi mükemmEL de bu biR baŞka....

Ingiliz Lordu Atatürk'ün daveti üzerine istanbul'a gelir.Ingiliz Lordu şerefine verilen yemekte servis yapan Türk elindeki tepsiyi devirir.Herkes büyük bir şaşkınlık içinde kalmıştır ve Atatürk'ün ne tepki vereceği beklenirken, Atatürk ingiliz lorda dönerek:
"HALKIM HERŞEYI BECERIYOR DA BI TEK UŞAKLI?I BECEREMIYOR"der.
[img]http://img442.imageshack.us/img442/6037/desiiiisq1.png[/img]
Kullanıcı avatarı
sessiz_firtina
Bilinen Üye
Bilinen Üye

Mesaj gönderen sessiz_firtina »

bu sozlerı duydukca duygulanıyorum gururlanıyorum

sımdı boyle buyuk bı ınsan yokkı karsı cıksın dıger ulke baskanlarına

bası eymesın ama nerdeeeeeee

tesekurler emegıne saglık
Kullanıcı avatarı
*ŞeKeRŞeY*

Mesaj gönderen *ŞeKeRŞeY* »

şuan öyle bir insan olsaydı biz bu halde olmazdık.
ülkemizin içinde iç savaş çıkma durumları,
milletimizin birbirini düşman görme durumları
ol-maz-dı....
[img]http://img442.imageshack.us/img442/6037/desiiiisq1.png[/img]
Kullanıcı avatarı
sTRaLiS
Paylaşımcı Üye
Paylaşımcı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen sTRaLiS »

atamız oyle demıs ama sımdı oylemıyız :arrow:
Resim Resimler Konusmaz Derler YALAN..O Gozler neler Anlatıyor Anlayana..Anlamak isteyene..
Resim

Vazgeçersen Kaybedersin

“Atatürk ve Türkiye” sayfasına dön