Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi

ÜNIVERSITELILER Hakkında Detaylı Bilgiler , Üniversite Tanıtımları , Bölümleri ve Tartışmalar.
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
İletişim:

Mesaj gönderen BIDIBIDI »

Cumhuriyet üniversitesi, Sivas şehrine 10 Km. kadar uzaklıkta ve yaklaşık 11 000 dönüm arazi üzerindeki kampüsünde eğitim veren, Doğu Anadolu Bölgesinin önemli eğitim kurumlarından birisidir...

Kuruluş : 1974
Adresi : Cumhuriyet Üniversitesi Kampüsü Sivas
Bulunduğu Şehir : Sivas
Mail Adresi : rektor@cumhuriyet.edu.tr
Tel : 0(346) 226 15 27
Öğrenci Sayısı : 17 000
Eğitim Dili : Türkçe
Üniversite Türü : Devlet Üniversitesi

Cumhuriyet Üniversitesi, Sivas şehrine 10 Km. kadar uzaklıkta ve yaklaşık 11 000 dönüm arazi üzerindeki kampüsünde eğitim veren, Doğu Anadolu Bölgesinin önemli eğitim kurumlarından birisidir. Üniversite bünyesinde, 8 fakülte, 16 yüksekokul ve 3 enstitü mevcut olup; meslek yüksekokulları değişik ilçelerde eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdürmektedirler.Ayrıca kampüs bünyesinde birde kapalı spor salonu bulunmaktadır.

Üniversitenin öğrencilere sunduğu imkanlar:

Barınma ve Beslenme:

En basta belirtilmesi gereken hususlardan birisi, üniversite kampüsündeki, üniversiteye bağlı üniversite konutları ve öğrenci yurtlarının öğrencilerin barınma problemini bir hayli hafiflettiğidir.Bunun yanında, şehir merkezindeki kredi ve yurtlar kurumuna bağlı yurtlar ile özel yurtlarda hesaba katıldığında çok olağanüstü bir barınma problemi bulunmamaktadır.
Üniversite kampüsündeki yemekhane öğrencilerin çok hesaplı olarak yemek yiyebilecekleri ilk adrestir.Ayrıca kampüs bünyesindeki kafeteryalardan da yararlanılabilir.

Teknoloji ve Kütüphane:

Üniversite teknolojik altyapısını tamamlamış, öğrencilere bütün modern imkanları sunabilecek düzeydedir.Üniversite bünyesindeki birçok laboratuardan öğrenciler istifade edebilmektedirler.Ayrıca, üniversite bilgisayar bağlantısına sahiptir.Kampüs içerisindeki modern kütüphane vasıtasıyla birçok yayına ulaşmak mevcuttur.Üniversite birçoğu yabancı olmak üzere 300 ün üzerinde dergiye abonedir.

Sağlık:

Birçok üniversitede olduğu gibi, Cumhuriyet üniversitesinde de, öğrencilerin sağlık problemleri üniversite bünyesindeki Mediko-Sosyal vasıtasıyla çözülmektedir.Burada ilk muayeneleri yapılan hastalar, gerekli görülürse hastanelere sevk edilirler.

Sosyal Etkinlikler:

Öğrenciler, üniversite kampüsündeki spor tesislerinden yararlanabilmektedirler.Değişik birçok sosyal kollarda da görev almaları mümkündür.

Ulaşım:

Öğrenciler üniversiteye problemsiz bir şekilde toplu taşıma araçlarıyla ulaşabilmektedirler

“Üniversiteler” sayfasına dön