Manisa Celal Bayar Üniversitesi

ÜNIVERSITELILER Hakkında Detaylı Bilgiler , Üniversite Tanıtımları , Bölümleri ve Tartışmalar.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
Mesajlar: 8609
Kayıt: 01 Haz 2006, 03:01
Elindeki Nakit: Kilitli
İletişim:

Manisa Celal Bayar Üniversitesi

Mesaj gönderen BIDIBIDI » 19 Tem 2006, 13:11

Manisa Celal Bayar Üniversitesi
Celal Bayar Üniversitesi 1992 yılında kurulmuş ve halen 5 fakülte, 4 yüksekokul, 14 meslek yüksekokulu, 3 enstitü, 9 araştırma ve uygulama merkezi ile...

Kuruluş : 1992
Adresi : Celal Bayar Üniversitesi 45040 Manisa
Bulunduğu Şehir : Manisa
Mail Adresi : info@bayar.edu.tr
Tel : 0(236)237 27 74-237 28 86
Eğitim Dili : Türkçe
Üniversite Türü : Devlet Üniversitesi

Celal Bayar Üniversitesi, 1992 yılında kurulmuş ve halen 5 fakülte, 4 yüksekokul, 14 meslek yüksekokulu, 3 enstitü, 9 araştırma ve uygulama merkezi ile bir üniversite hastanesini bünyesinde barındıran, Türkiye’nin genç üniversitelerinden birisidir. Ayrıca genç bir üniversite olarak oldukça zengin bir akademik kadroya sahiptir.

Üniversitenin öğrencilere sunduğu imkanlar:

Barınma Beslenme :

Üniversite öğrencileri, üniversiteye bağlı birimlerin bağlı bulunduğu bölgelerdeki, kredi ve yurtlar kurumuna bağlı yurtlardan yararlanabilirler.Bu bölgelerde bulunan özel yurtlar ve öğrencilerin kendi aralarında kiraladıkları evlerde, barınma sorununa alternatif çözümlerdendir.Üniversiteye bağlı kampüslerde mevcut olan yemekhanelerden oldukça hesaplı yemek yemek mümkündür.Ayrıca üniversite birimlerindeki kantin ve kafeteryalardan da bu amaca yönelik istifade edilebilir.

Teknoloji ve Kütüphane:

Üniversite teknolojik alt yapısını halletmiş ve Internet bağlantısına sahiptir.Öğrenciler üniversiteye bağlı birimlerdeki mevcut bilgisayarları kullanabilmektedirler. Üniversite bünyesinde bir kütüphane mevcuttur.Yine bu kütüphane üzerinden birçok yerli ve yabancı kütüphaneden katalog taraması yapılabilmektedir.

Sağlık:

Öğrencilerin sağlık isleri mediko sosyal tarafından yapılmaktadır.Ilk muayeneleri burada yapılan öğrenciler, gerekli görülürse üniversite uygulama hastanesine sevk edilirler.

Sosyal Etkinlikler:

Üniversite birçok değişik sosyal ve sportif faaliyetin gerçekleştirilmesine imkan tanımaktadır.

Ulaşım:

Üniversite öğrencileri halk otobüsleri ve dolmuşlarla bütün kampüslere ulaşabilmektedirler.Ayrıca bazı birimlere ulaşabilmek için, servisler mevcuttur


Cevapla

“Üniversiteler” sayfasına dön