Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

İzmir Ege Üniversitesi

ÜNIVERSITELILER Hakkında Detaylı Bilgiler , Üniversite Tanıtımları , Bölümleri ve Tartışmalar.
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
İletişim:

İzmir Ege Üniversitesi

Mesaj gönderen BIDIBIDI »

İzmir Ege Üniversitesi
Ege Üniversitesi, bünyesinde11 fakülte, 5 yüksekokul, 8 meslek yüksekokulu, 1 Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı, 7 enstitü, 6 bölüm ve 21 araştırma ve uygulama merkezini barındıran Ege Bölgesinin önemli ve köklü eğitim-öğretim kurumlarındandır.

Kuruluş Tarihi : 1956
Adresi : Ege Üniversitesi Rektörlüğü Bornova/İzmir
Bulunduğu Şehir : İzmir
Mail Adresi : webadmin@ege.edu.tr
Tel : 0(232)388 01 10
Öğrenci Sayısı : 30 000
Eğitim Dili : Türkçe-İngilizce
Üniversite Türü : Devlet Üniversitesi

Ege Üniversitesi, bünyesinde11 fakülte, 5 yüksekokul, 8 meslek yüksekokulu, 1 Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı, 7 enstitü, 6 bölüm ve 21 araştırma ve uygulama merkezini barındıran Ege Bölgesinin önemli ve köklü eğitim-öğretim kurumlarındandır .Üniversitede bir yıllık İngilizce hazırlık sınıfı vardır.

Üniversitenin öğrencilere sunduğu imkanlar:

Barinma ve Beslenme:

Öğrencilerin barınması için yeterli sayıda yurt mevcuttur.Kredi ve yurtlar kurumu yurtları basta olmak üzere İzmir’de birçok özel yurtta öğrencilere barınma imkanı sunmaktadır.
Üniversite yemekhanesinden ve üniversite birimlerindeki kafeteryalardan yemek yemek mümkündür.

Teknoloji ve Kütüphane:

Üniversitede İnternet bağlantısı mevcuttur.Öğrenciler, üniversitenin zengin kütüphanesinden de istifade edebilmektedirler.Kütüphane bünyesinde bir CD kütüphanesi de mevcuttur.Yine kütüphane aracılığıyla katalog taraması yapılabilmektedir

Sağlık:

İlk müdahalenin yapıldığı Mediko-Sosyal Merkez de, gerekli görüldüğü takdirde.hastalar hastanelere sevk edilirler.Bu merkezde, ihtiyacı karşılayacak sayıda personel mevcuttur

Sosyal etkinlikler:

Bütün öğrenciler üniversitedeki değişik kollar altında faaliyet gösteren sosyal aktivitelere iştirak edebilirler.Birçok spor çeşidi de kampüs içerisinde yapılabilmektedir.

Ulaşım:

Üniversiteye İzmir'in her semtinden toplu taşıma araçlarıyla ulaşılabilmektedir

“Üniversiteler” sayfasına dön