Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi

ÜNIVERSITELILER Hakkında Detaylı Bilgiler , Üniversite Tanıtımları , Bölümleri ve Tartışmalar.
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
İletişim:

Mesaj gönderen BIDIBIDI »

Dokuz Eylül Üniversitesi, merkezi İzmir olmak üzere Manisa Aydın ve Denizli de toplam 10 fakülte, 10 enstitü, 9 yüksekokul, 1 konservatuar, 12 merkez ve 4 bölümde toplam 46 birimde eğitim-öğretim hizmeti veren özellikle Ege Bölgesinin genelde ise Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarından bir tanesidir.

Kuruluş: 1982
Adresi: Cumhuriyet Bulvarı No:144 Alsancak/İzmir
Bulunduğu Şehir: İzmir
Tel: 0(090)232 464 80 67
Eğitim Dili:Türkçe

Dokuz Eylül Üniversitesi, merkezi İzmir olmak üzere Manisa Aydın ve Denizli de toplam 10 fakülte, 10 enstitü, 9 yüksekokul, 1 konservatuar, 12 merkez ve 4 bölümde toplam 46 birimde eğitim-öğretim hizmeti veren özellikle Ege Bölgesinin genelde ise Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarından bir tanesidir.

Barınma ve Yemek:
Üniversite öğrencileri, üniversiteye bağlı birimlerin bulunduğu bütün illerde Kredi ve Yurtlar kurumuna bağlı yurtlardan yararlanabilmektedirler.Ayrıca üniversiteye bağlı yurtlar da mevcut olup; bunlar doğal olarak bütün öğrencilerin ihtiyacını karşılayacak kapasitede değildir.Öğrenciler kendi imkanlarıyla ev kiralayarak da barınma ihtiyacını halledebilirler.Basta üniversite merkez kampüsü olmak üzere diğer kampüslerde bulunan yemekhaneler öğrencilerin yemek ihtiyacını gidermektedir.Bunun yanında üniversite birimleri bünyesindeki kantinlerde bu amaca yönelik hizmet vermektedir.

Sağlık Hizmetleri:
Üniversite öğrencileri, öğrenime başladıkları süreden öğrenim sürelerinin sonuna kadar üniversitedeki Mediko-Sosyal bünyesinde sağlık hizmeti görmektedirler.Öğrencilerin ilk muayeneleri burada yapıldıktan sonra gerekli görülürse diğer hastahanelere şevkleri yapılmaktadır.

Teknolojik İmkanlar ve Kütüphane:
Dokuz Eylül Üniversitesi, bünyesindeki öğrencilerin günümüz koşullarında kaliteli ve çağdaş bir eğitim alabilmesi için gerekli teknolojik altyapıya sahiptir.Üniversite birimleri bilgisayar ağıyla donatılmış durumdadır.Öğrencilerin bilgisayar kullanma ihtiyacı üniversitedeki bilgisayarlarla karşılanmaktadır. Üniversitede öğrencilerin yararlanabileceği bir modern kütüphane mevcuttur.

Ulaşım:
Öğrenciler üniversiteye ulaşmak hususunda büyük bir problem yaşamamaktadırlar.Toplu taşıma araçlarıyla üniversiteye ulaşılabilmektedir.

Partner Üniversiteler:

-Macaristan Juhasz Gyulla Öğretmen Eğitimi Fakültesi (MACARİSTAN)
-Macaristan Jozsef Atilla Üniversitesi (MACARİSTAN)
-Moskova Devlet Pedagoji Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi (RUSYA)
-Hogeschool Gelderland Yükseköğretim Kurumu Eğitim Fakültesi (HOLLANDA)
-Hamburg Koblenz/Landau Üniversitesi (ALMANYA)
-Almanya Tübingen Eberhard-Karls Üniversitesi (ALMANYA)
-Augsburg Üniversitesi (ALMANYA)
-Bordeaux (FRANSA)
-Napoli Federico II Üniversitesi (İTALYA)
-Paris II Üniversitesi (FRANSA)
-Almanya Nürnberg Friedric Alexander Üniversitesi (ALMANYA)
-Michigan State (ABD)
-Savoie Üniversitesi (FRANSA)
-Hollanda Turizm ve Taşımacılık Araştırmaları Enstitüsü Turizm Bölümü (HOLLANDA)
-Hgeschool's Hertogenbosch Üniversitesi (HOLLANDA)
-Rijkshogeschool Ijselland Üniversitesi (HOLLANDA)
-St.John's Üniversitesi (ABD)
-Makedonya St.Kiril ve Medodj Üniversitesi, Maden ve Jeoloji Fakültesi (MAKEDONYA)
-Babeş-Bolyai Üniversitesi (ROMANYA)
-Paris Pierre ve Marie Curie Üniversitesi (FRANSA)
-Montpellier 1 Üniversitesi (FRANSA)
-Maine Denizcilik Akademisi (ABD)
-Polonya Üniversitesi Gdansk Enstitüsü Deniz Taşımacılığı Ekonomi Fakültesi (POLONYA)
-Plymouth Üniversitesi Denizcilik Araştırmaları Enstitüsü (İNGİLTERE)
-Strazburg Ulusal Bölge Konservatuvarı (AVUSTURYA)
-Venedik Benedetto Marcello Konservatuvarı (İTALYA)
-Newfoundland Memorial Üniversitesi (KANADA)
-Deniz Bilimleri ve Kıyı Amenajmanı Enstitüsü (CEZAYİR)
-Hamburg Üniversitesi (ALMANYA)
-Oceanopolis Deniz Bilimleri Teknolojisi ve Endüstri Kültür Merkezi (FRANSA)
-Ukrayna Bilimler Akademisi Deniz Hidrofiziği Enstitüsü (UKRAYNA)
-Durham Üniversitesi (İNGİLTERE)

“Üniversiteler” sayfasına dön