İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi

ÜNIVERSITELILER Hakkında Detaylı Bilgiler , Üniversite Tanıtımları , Bölümleri ve Tartışmalar.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
Mesajlar: 8609
Kayıt: 01 Haz 2006, 03:01
Elindeki Nakit: Kilitli
İletişim:

İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi

Mesaj gönderen BIDIBIDI » 14 Tem 2006, 22:06

İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi
Mimar Sinan Üniversitesi 3 fakülte, 2 enstitü,1 yüksekokul, 5 araştırma merkezi, 1 konservatuar ile 24 bölümde İstanbul’daki değişik binalarında öğrencilerine eğitim öğretim hizmeti sunmaktadır.


Kuruluş: 1982
Adresi: Mimar Sinan Üniversitesi Rektörlüğü Meclisi Mebusan cad. Fındıklı
Bulunduğu Şehir: İstanbul
Web Adresi: http://www.msu.edu.tr
Tel: 0(212) 252 67 07/252 16 00-24
Öğrenci Sayısı: 5.100
Eğitim Dili: Türkçe


Genel Açıklama
Mimar Sinan Üniversitesi 3 fakülte, 2 enstitü,1 yüksekokul, 5 araştırma merkezi, 1 konservatuar ile 24 bölümde İstanbul’daki değişik binalarında öğrencilerine eğitim öğretim hizmeti sunmaktadır. Üniversitenin bir kampus binası yoktur. Üniversite bünyesinde 500’ün üzerinde akademisyen görev yapmaktadır.

Barınma
Üniversiteye bağlı ögrenci yurtları mevcut olmadığından, öğrenciler barınma problemlerini devlet yurtları, özel yurtlar ve ev kiralayarak çözmek zorundalar.

Yemek-Beslenme
Üniversiteye ait değişik binalarda bulunan yemekhaneler, yemek ihtiyacının karşılanmasında büyük rol oynamaktadır. Ayrıca yine değişik binalardaki kafeteryalarda, değişik yiyecek alternatifleriyle öğrencilere bu hususta kolaylık sağlamaktadır.

Burslar
Mimar Sinan Üniversitesi öğrencileri birçok değişik kuruluştan burs alabilme imkanına sahipler.Bunların baslıcaları: Koç Vakfı, Sabancı Vakfı, Uran Holding ve bazı belediyelerdir.

Sağlık
Öğrencilerin sağlık problemleri, üniversite bünyesindeki yeterli sayıda sağlık personeliyle giderilmektedir. Merkez binada 1 dış bölümü ve 1 eczane bulunmaktadır.

Teknik Altyapı
Üniversite bünyesinde, üniversitenin teknolojik altyapısını oluşturmak amacıyla bir Bilgi İşlem Merkezi kurulmuştur.Ayrıca yine öğrencilerin ve akademik personelin ihtiyacını karşılayacak, İnternet ağ sistemine bağlanılmıştır.

Ulaşım
Ulaşım hususunda çok büyük bir problemle karşılaşılmamaktadır.Üniversiteye ulaşım toplu taşıma araçlarıyla yapılabildiği gibi, bazı bölgelerden üniversiteye servis araclarida mevcuttur.


Cevapla

“Üniversiteler” sayfasına dön