Eskişehir Anadolu Üniversitesi

ÜNIVERSITELILER Hakkında Detaylı Bilgiler , Üniversite Tanıtımları , Bölümleri ve Tartışmalar.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
Mesajlar: 8608
Kayıt: 01 Haz 2006, 03:01
Elindeki Nakit: Kilitli
İletişim:

Eskişehir Anadolu Üniversitesi

Mesaj gönderen BIDIBIDI » 14 Tem 2006, 21:45

Eskişehir Anadolu Üniversitesi
Anadolu Üniversitesi; merkez kampüsü niteliğindeki Yunus Emre kampüsün de Eskişehir’in içinde yer almaktadır. Üniversiteye bağlı birimlerin büyük bir bölümü buradadır...


Anadolu Üniversitesinden izlenimler


Kuruluş: 1958
Adresi: Yunus Emre Kampüsü 26470 Eskişehir
Bulunduğu Şehir: Eskişehir
Tel: 0(090)222 335 05 80
Eğitim Dili:Türkçe-İngilizce

Anadolu Üniversitesi; merkez kampüsü niteliğindeki Yunus Emre kampüsün de Eskişehir’in içinde yer almaktadır. Üniversiteye bağlı birimlerin büyük bir bölümü buradadır. Ayrıca şehir merkezine 5 kilometre uzaklıkta da 2 Eylül Kampüsü bulunmaktadır.

Üniversitenin birimlerinin tamamına yakınında, İngilizce hazırlık okunmakta daha sonra bazı dersler İngilizce yürütülmektedir.Üniversite; örgün eğitimin yansıra, yüz binlerce öğrenciye Açık öğretim imkanı sunmaktadır. Üniversite bünyesinde; 9’örgün ve 3’ü uzaktan eğitim veren toplam 12 fakülte, 6 yüksekokul, 3 meslek yüksekokulu, 1 devlet konservatuarı, 9 enstitü ve 16 araştırma merkezi mevcuttur.


Barınma ve Beslenme

Üniversiteye bağlı yurtların yanısıra, kredi ve yurtlar kurumu yurtları ve özel yurtlarda öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılayabilecekleri mekanlardır. Bunun yanında öğrenciler kendi aralarında ev kiralayarak ta bu problemi halledebilirler.
Üniversite kampüslerindeki yemekhaneler öğrencilerin özellikle öğle yemeği ihtiyacı için çok ekonomik bir çözüm sunmaktadır. Ayrıca üniversite birimlerindeki kafeteryalarda da öğrenciler yemek yiyebilmektedirler.

Teknolojik İmkanlar:

Üniversite teknolojik imkanları açısından Türkiye`nin önde gelen üniversitelerinden birisidir. Bütün birimlerde öğrenciler bilgisayar ve İnternet ağından faydalanabilmektedirler. Üniversitenin zengin bir kütüphanesi mevcut olup, öğrenciler kütüphanenin bütün imkanlarından yararlanabilmektedirler.

Sağlık :

Bütün öğrenciler, sağlık problemlerinde, üniversiteye bağlı Mediko-Sosyal merkezinden yararlanabilirler. İlk muayeneleri burada yapılan öğrenciler, daha sonra gerekli görülürse başka hastahaneye sevk işlemleri yapılmaktadır.

Ulaşım:

Şehir merkezindeki kampüse ulaşım problemi yoktur. Şehir dışındaki üniversiteye bağlı birimler için ise servis ve toplu taşıma araçları ile ulaşmak mümkündür.


Cevapla

“Üniversiteler” sayfasına dön