Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Diyarbakır Dicle Üniversitesi

ÜNIVERSITELILER Hakkında Detaylı Bilgiler , Üniversite Tanıtımları , Bölümleri ve Tartışmalar.
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
İletişim:

Mesaj gönderen BIDIBIDI »

Dicle Üniversitesi bünyesinde, halen11 fakülte, 13 meslek yüksekokulu, 5 yüksekokul, 3 enstitü , 9 uygulama ve araştırma merkezi, ile 1 eğitim ve araştırma hastanesi yer almaktadır...

Kuruluş Tarihi : 1973
Adresi : Dicle Üniversitesi Rektörlüğü Diyarbakır
Bulunduğu Şehir : Diyarbakır
Mail Adresi : webmaster@dicle.edu.tr
Tel : 0(412)248 80 30
Öğrenci Sayısı : 11 500
Eğitim Dili : Türkçe
Üniversite Türü : devlet Üniversitesi

Dicle Üniversitesi bünyesinde, halen11 fakülte, 13 meslek yüksekokulu, 5 yüksekokul, 3 enstitü , 9 uygulama ve araştırma merkezi, ile 1 eğitim ve araştırma hastanesi yer almaktadır.

Üniversitenin öğrencilere sunduğu imkanlar:

Beslenme ve Barınma:

Öğrencilerin barınma problemi, kampüs içerisindeki ve üniversiteye bağlı birimlerin bulunduğu yerlerdeki kredi ve yurtlar kurumuna bağlı yurtlar sayesinde çözümlenmiştir
Üniversite yemekhanesinden de ucuz ve sağlıklı yemek yenilebilmektedir.

Teknoloji ve Kütüphane:

Üniversitede Bilgi işlem merkezi aracılığıyla, İnternet bağlantısı mevcuttur.Yine üniversite bünyesinde bir kütüphane öğrencilere kaynak taraması ve araştırma yapma imkanı sunmaktadır.

Sağlık:

Mediko-Sosyal Merkezi,diğer birçok üniversitede olduğu gibi;gerektiğinde öğrencilere ilk sağlık müdahalesinin yapıldığı merkezdir.Burada,bir uzman hekim, bir pratisyen hekim ve birde diş hekimi görev yapmaktadır.Gerekli görülmesi durumunda hastalar üniversite hastanesine veya başka bir sağlık kurumuna sevk edilirler.

Sosyal etkinlikler:

Kampüs içerisindeki sosyal ve sportif aktivitelere katılmak mümkündür.

Ulaşım:

Herhangi bir ulaşım problemi olmadan üniversiteye ulaşılabilmektedir.

“Üniversiteler” sayfasına dön