Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Denizli Pamukkale Üniversitesi

ÜNIVERSITELILER Hakkında Detaylı Bilgiler , Üniversite Tanıtımları , Bölümleri ve Tartışmalar.
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
İletişim:

Mesaj gönderen BIDIBIDI »

2001 itibariyle üniversite 6 fakülte, 8 yüksek okul ve 3 enstitüsündeki normal ve ikinci öğretim programları ile eğitim, araştırma, danışmanlık ve uygulama işlevlerini yürütmektedir.

Üniversite Hakkında
Kuruluş: 1992
1992 yılına kadar İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’ne bağlı Tip ve Mühendislik Fakülteleri ile Eğitim ve Meslek Yüksek okulları 1992’de Pamukkale Üniversitesi çatısı altında toplanmıştır.

2001 itibariyle üniversite 6 fakülte, 8 yüksek okul ve 3 enstitüsündeki normal ve ikinci öğretim programları ile eğitim, araştırma, danışmanlık ve uygulama işlevlerini yürütmektedir.

3.500 kapasiteli ögrenci yurtlarina sahiptir. Yurtlardaki internetcafeler ile İnternet bağlantısı kurulabiliyor. Üniversitenin Bilgi İşlem Dairesi her öğrenciye özel mail, web sayfası açma, ftp gibi imkanları sunmaktadır.

2001 itibariyle üniversiteye mensup 45 eleman yurt dışında doktora yapıyor (Aralarında Almanya’da olanı yok). Bir hocaya düsen ögrenci şayisi 35’tir.

Yurtdışındaki Türk akademisyenler için geçici süreli veya devamlı çalışma alternatifleri sunulabilmekte, gerektiğinde proje bazında çalışmalar yapılabilmektedir.

2001 itibariyle toplam 11.000 öğrencisi vardır.

Enstitüler: Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Sosyal Bilimler

Partner Üniversiteler
2001 itibariyle henüz yok. Ancak rektör, özellikle yurtdışındaki Türk öğrencilerden Pamukkale Üniversitesi ile partnerlik ve değişim programları gerçekleştirilebilecek üniversitelerle irtibat kurulmasında yardımcı olmalarını bekliyor.

Yabancı Öğrenci Sayısı
Toplam öğrenci sayısının % 0.1’i olup, yaklaşık 20 öğrencidir (2001 sayıları). Bunlar Kıbrıs ve Orta Asya Türk Devletlerinden gelen öğrencilerdir.

Fakülteler / Master / Doktora
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Mühendislik Fakültesi
Fen Edebiyat Fakültesi
Tip Fakültesi
Teknik Eğitim Fakültesi
Eğitim Fakültesi

Yüksek Okullar
Fizik Tedavi Rehabilitasyon MYO
Denizli Sağlık MYO
Çivril Kadri K. Sağlık MYO
Denizli MYO
Denizli Sağlık MYO
Çivril MYO
Bekirli MYO
Honaz MYO

Şehir Hakkında
Nüfus: 500.000
Varış: Denizli Havaalanı 90 km uzaklıktadır. Otobüs ile bütün büyük şehirlerden direkt bağlantısı vardır.

Görülebilecek Yerler
Pamukkale ve Kaplıcalar, Çamlık, ...

“Üniversiteler” sayfasına dön