Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi

ÜNIVERSITELILER Hakkında Detaylı Bilgiler , Üniversite Tanıtımları , Bölümleri ve Tartışmalar.
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
İletişim:

Mesaj gönderen BIDIBIDI »

Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Bolu şehir merkezine 12 kilometre uzakta bulunmaktadır. Üniversitenin 5 kampüsü vardır...

Kuruluş Tarihi: 1992
Adresi: GölköyKampüsü 14280 Bolu
Bulunduğu Şehir: Bolu
Tel: 0(090)374 253 45 11
Ögrenci Sayısı:
Yabanci Ögrenci Sayısı:
Partner Üniversiteler:
Ögrenci Dernekleri:
Eğitim Dili: Türkçe-İngilizce

Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Bolu şehir merkezine 12 kilometre uzakta bulunmaktadır. Üniversitenin 5 kampüsü vardır. Bunlardan iki tanesi Bolu şehir merkezinde, diğerleri Düzce, Gerede ve Akçakoca’dadır. 1992 yılında kurulan Üniversite, 6 Fakülte, 62 Bölüm, 2 Enstitü, 5 Yüksekokul, 4 Meslek Yüksekokulu ve 578 öğretim elemanıyla yaklaşık 11.000 öğrenciye hizmet vermektedir.

Barınma problemi, İzzet Baysal Vakfı’nın desteklediği Bolu merkezdeki 800 kız ve 800 erkek kapasiteli iki ögrenci yurdunun dışında, Düzce, Gerede ve Akçakoca’daki kampüslerde Yurt-Kur’a bağlı yeterli sayıdaki yurtlar sayesinde tamamen çözülmüştür. Yurtlar öğrencilerin her türlü sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak donanımdadır. Yurtlara başvurular, kayıtlar esnasında yapılabilmektedir. İlgililer,

Bolu-Abant Yurdu Müdürlüğü
Gülyüzü mah. Fevzi Pasa cad. No:22 Bolu

adresinden yurtlarla ilgili bilgi alabilirler.
Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencilerinin barınabilecekleri yurtlar:

Üniversite Yurtları

AİB Üniversitesi Şehir Kampüsü Yurdu-Bolu
AİB Üniversitesi Gölköy Kampüsü Yurdu-Bolu

Burslar

AİB Üniversitesi öğrencileri, şartları uyduğu takdirde, kredi ve yurtlar kurumundan öğrenim ve harç kredisi alabilecekleri gibi bazı özel kuruluşlar ve vakıflardan da burs alma imkanına sahipler. Bunların adresleri:

İlim ve Kültür Vakfı :
Bilginler Pasajı Kat 2 Düzce Bolu

Hayır İsleri Yapma ve Yaşatma Vakfı :
Vakıf Merkezi Seben Bolu

Eğitim ve Hayır Hizmetleri Vakfı :
Bahçeli Evler Mah.Alender sokak.no:5 Bolu

Düzce İlme ve Hayra Hizmet Vakfı :
Ticaret Lisesi Yani Düzce Bolu

Üniversitenin başta Bolu merkez kampüsü olmak üzere bütün kampüslerinde sürekli olarak ve bütün öğrenci ve personelin ihtiyacını karşılayacak kapasitede öğlen yemeği servisi yapılmaktadır. Ayrıca öğrencilerin alışveriş ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri market, butik, pastane ve kafeteryalarda kampus içerisinde mevcuttur.

Üniversite öğrencilerinin ve öğretim elemanlarının sağlık hizmetleri Sağlık Merkezi tarafından karşılanmaktadır. 24saat hizmet veren sağlık merkezinde, yeterli sayıda sağlık personeli ve 1996-1997 öğretim yılında hizmete açılan bir laboratuar mevcuttur.

Abant İzzet Baysal üniversitesi bünyesindeki tüm fakülte ve yüksekokullarda 350 bilgisayar, değişik laboratuarlarda öğrencilere hizmet vermektedir. Üniversite Turpak(x-25)hattı ile İnternet bağlantısına açıktır. Tüm laboratuarları mesai saatleri içerisinde açık olan üniversite, öğrencilerini bilgi teknolojisinin bütün imkanlarından yararlandırmaya çalışmaktadır.

“Üniversiteler” sayfasına dön