Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Adana Çukurova Üniversitesi

ÜNIVERSITELILER Hakkında Detaylı Bilgiler , Üniversite Tanıtımları , Bölümleri ve Tartışmalar.
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
İletişim:

Adana Çukurova Üniversitesi

Mesaj gönderen BIDIBIDI »

Çukurova Üniversitesi, bünyesinde 10 fakülte, 3 yüksekokul, 7 meslek yüksekokulu, 3 enstitü ve 24 araştırma ve uygulama merkezini barındıran, Akdeniz bölgesinin önemli eğitim kurumlarından birisidir.

Kuruluş Tarihi : 1973
Adresi : Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü Balcalı/Adana
Bulunduğu Şehir: Adana
Mail Adresi : webmaster@cu.edu.tr
Tel. : 0(322)338 60 84
Öğrenci Sayısı : 18 000
Eğitim Dili : Türkçe-İngilizce
Üniversite Türü : Devlet Üniversitesi

Çukurova Üniversitesi, bünyesinde 10 fakülte, 3 yüksekokul, 7 meslek yüksekokulu, 3 enstitü ve 24 araştırma ve uygulama merkezini barındıran, Akdeniz bölgesinin önemli eğitim kurumlarından birisidir.

Üniversitenin öğrencilere sunduğu imkanlar:

Barınma ve Beslenme:

Üniversitenin kendisine ait yurdu bulunmamaktadır.Öğrenciler, üniversiteye bağlı birimlerin bulunduğu yerlerdeki kredi ve yurtlar kurumuna bağlı yurtlarda veya özel yurtlarda barınmaktadırlar
Üniversite bünyesindeki yemekhane ve kafeteryalar hesaplı yemek yenebilecek mekanlardır.

Teknoloji ve Kütüphane:

Üniversite zengin bir bilgisayar donanımına sahiptir.Fakülte ve yüksekokullarda öğrencilerin kullanabilecekleri bilgisayarlar, bilgisayar odalarında öğrencilerin hizmetine sunulmuştur.Dersler ve araştırma çalışmaları bilgisayar destekli yürütülmektedir.
Öğrenci ve öğretim elemanlarının ihtiyaç duydukları ulusal ve uluslararası yayınların mevcut olduğu merkezi kütüphanede, ayrıca CD-ROM veri tabanı ve İnternet bağlantısı ile tarama yapmak mümkündür.

Sağlık:

Gerekli durumlarda, ilk muayeneleri Mediko-Sosyal merkezinde yapılan öğrenciler, gerekli durumlarda, öncelikli olarak üniversite hasta hanesine veya diğer sağlık kuruluşlarına sevk edilirler.

Sosyal etkinlikler:

Üniversite öğrencileri yirminin üzerinde değişik kolda, bos zamanlarını değerlendirebilmektedirler.Kapalı spor salonu, kapalı yüzme havuzu ve çeşitli spor sahaları değişik sporları yapmaya olanak tanımaktadır.

Ulaşım:

Üniversitenin Balcalı kampüsüne ulaşım, özel toplu tasıma araçlarıyla sağlanmaktadır.

Not:
Çukurova üniversitesi öğrencilerinin AIESIEC ve benzeri programlarla yurt dışında staj yapma olanağı mevcuttur.

“Üniversiteler” sayfasına dön