Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

2009 Vakıf Üniversitelerinin Ücretleri

ÜNIVERSITELILER Hakkında Detaylı Bilgiler , Üniversite Tanıtımları , Bölümleri ve Tartışmalar.
cr@zy
Yıldızlaşan Üye
Yıldızlaşan Üye

2009 Vakıf Üniversitelerinin Ücretleri

Mesaj gönderen cr@zy »

Vakıf üniversitelerinin ücretleri

Vakıf üniversitelerinin 2008-2009 yılı eğitim ücretleri geçen yıla göre yüzde 3-14 arasında arttı.

Vakıf üniversitelerinin 2008-2009 akademik yılı ücretleri 2008-Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer aldı.
Bilkent ve Maltepe üniversiteleri ücretlerini artırmazken Atılım Üniversitesi ücretini 8 bin 500 dolardan 12 bin dolara yükseltti. Vakıf
üniversiteleri ücretlerine yüzde 3 4 7 8 10 ve 14 oranlarında zam yaptı.

Meslek yüksekokullarının ücretleri genellikle daha düşük fakültelerin ücretleri daha yüksek belirlendi. Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinin yıllık ücreti KDV hariç 30 YTL'yi buluyor. Eğitimden yüzde 8 oranında KDV alınıyor.

Vakıf üniversitelerinin lisans programlarının ücretleri 12-18 bin YTL aralığında seyrediyor. Diş Hekimliği ve tıp fakülteleri ise en yüksek ücretli programlar olarak öne çıkıyor.

ATILIM ÜNIVERSITESI:

2008-2009 ders yılında lisans programlarına yeni kayıt yaptıracak öğrenciler için eğitim ücreti KDV dahil 12 bin dolar. 2 yıllık meslek
yüksekokulu (uzaktan eğitim) programlarına yeni kayıt yaptıracak öğrencilerin eğitim ücreti KDV hariç 3 bin YTL.

BAHÇEŞEHIR ÜNIVERSITESI:

Ingilizce hazırlık ve lisans programlarının ücretleri yıllık taksitli toplam 19 bin 400 YTL peşin indirimli 17 bin 460 YTL. Ön lisans
programları yıllık taksitli toplam 10 bin 700 YTL peşin indirimli toplam 9 bin 630 YTL.

BAŞKENT ÜNIVERSITESI:

Tıp ve Diş Hekimliği fakülteleri KDV dahil 18 bin YTL mühendislik fakültesi KDV dahil 16 bin 500 YTL diğer lisans programları ve Ingilizce hazırlık KDV dahil 14 bin 500 YTL. Ön lisans programları için KDV dahil 12 bin YTL.

BILKENT ÜNIVERSITESI:Bütün bölüm ve programların ücreti KDV dahil 15 bin 400 YTL.

ÇA? ÜNIVERSITESI: Tüm lisans bölümleri ve hazırlık sınıfı KDV hariç 12 bin 751 YTL. Ön lisans programları KDV hariç 6 bin 379 YTL.

ISTANBUL BILIM ÜNIVERSITESI:Tıp fakültesi KDV hariç 25 bin YTL Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümü KDV hariç 12 bin YTL Florence Nightingale Hastanesi Hemşirelik Yüksekokulu ve Sağlık Yüksekokulu bölümleri KDV hariç 6 bin 300 YTL. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu programları KDV hariç 5 bin 300 YTL.

ISTANBUL KÜLTÜR ÜNIVERSITESI:Mühendislik Mimarlık Fakültesi KDV dahil 17 bin 900 YTL Hukuk Fakültesi ile Sanat ve Tasarım Fakültesi KDV dahil 17 bin 500 YTL Iktisadi ve Idari Bilimler Fakültesi Fen Edebiyat Fakültesi KDV dahil 16 bin 800 YTL Ingilizce hazırlık KDV dahil 16 bin 416 YTL meslek yüksekokulları KDV dahil 9 bin 580 YTL.

ÇANKAYA ÜNIVERSITESI: Tüm bölümler meslek yüksekokulu ve hazırlık sınıfları KDV hariç 13 bin 500 YTL.

DO?UŞ ÜNIVERSITESI:Ingilizce lisans programları KDV dahil 17 bin 940 YTL. Türkçe lisans programları KDV dahil 16 bin 800 YTL. Lisans programlarının Ingilizce hazırlık sınıfı KDV dahil 17 bin 940 YTL. Meslek yüksekokulunun Ingilizce programları ve Ingilizce hazırlık sınıfı KDV dahil 6 bin 480 YTL.Türkçe gündüz programlarında KDV dahil 5 bin 820 YTL Türkçe ikinci öğretim programlarında ise KDV dahil 6 bin 720 YTL.

IZMIR ÜNIVERSITESI: Mühendislik Fakültesi KDV dahil 13 bin 500 YTL Iktisadi ve Idari Bilimler Fakültesi ile Fen-Edebiyat Fakültesi KDV dahil 12 bin YTL lisans programları hazırlık sınıfı KDV dahil 10 bin YTL. Meslek Yüksekokulu KDV dahil 8 bin YTL.

ÖZYE?IN ÜNIVERSITESI: Ingilizce hazırlık dahil tüm öğretim programları KDV dahil 24 bin YTL.
ISTANBUL BILGI ÜNIVERSITESI: Tüm fakülteler meslek yüksekokuluna bağlı tüm programlar ve Ingilizce hazırlık programı KDV dahil 18 bin 400 YTL.

KADIR HAS ÜNIVERSITESI: Fen-Edebiyat Mühendislik Iktisadi ve Idari Bilimler ve Iletişim fakülteleri KDV hariç 16 bin YTL. Hukuk Fakültesi KDV hariç 17 bin YTL. Ön lisans programları KDV hariç 7 bin YTL. Hazırlık sınıfı KDV hariç 15 bin YTL.

ISTANBUL AYDIN ÜNIVERSITESI: Bilgisayar ve öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Ingiliz Dili ve Edebiyatı Siyaset Bilimi ve Uluslararası Ilişkiler Işletme (Ingilizce) Uluslararası Ticaret Bilgisayar Mühendisliği Mimarlık Yazılım Mühendisliği Gıda Mühendisliği Makina Mühendisliği Tekstil Mühendisliği Elektrik-Elektronik Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği KDV hariç 13 bin 500 YTL.

Öğretim dili Türkçe olan Işletme Ekonomi ve Finans Muhasebe ve Finans Yönetimi Radyo Sinema ve Televizyon Halkla Ilişkiler ve Tanıtım Gazetecilik Türk Dili ve Edebiyatı Istatistik Matematik-Bilgisayar ve Psikoloji KDV hariç 12 bin 500 YTL.

Tüm lisans programları Ingilizce hazırlık KDV hariç 11 bin YTL. Ön lisans programları Ingilizce hazırlık KDV hariç 5 bin 500 YTL.
Öğretim dili Ingilizce olan Dış Ticaret ve Avrupa Birliği Işletme Uygulamalı Ingilizce-Türkçe Çevirmenlik Uygulamalı Ispanyolca-Türkçe Çevirmenlik ile Uygulamalı Rusça-Türkçe Çevirmenlik programlarında gündüz öğretim ücreti KDV hariç 6 bin YTL ikinci öğretim ücretleri ise KDV hariç 6 bin 500 YTL.Öğretim dili Türkçe olan programlarda gündüz öğretim ücreti KDV hariç 5 bin 500 YTL ikinci öğretim ücreti ise KDV hariç 6 bin YTL.

YEDITEPE ÜNIVERSITESI:

Diş Hekimliği Fakültesi KDV hariç 30 bin YTL Tıp Fakültesi KDV hariç 25 bin YTL Eczacılık Fakültesi KDV hariç 22 bin 500 YTL
Mühendislik-Mimarlık Fakültesi KDV hariç 18 bin YTL Fen-Edebiyat Fakültesi Iletişim Fakültesi Güzel Sanatlar Fakültesi Iktisadi ve
Idari Bilimler Fakültesi Hukuk Fakültesi Ticari Bilimler Fakültesi Yabancı Diller Yüksekokulu ve yabancı dil hazırlık programları KDV hariç 15 bin YTL. Eğitim Fakültesi ile Sağlık Bilimleri Fakültesi KDV hariç 10 bin YTL.

BEYKENT ÜNIVERSITESI:

Tüm lisans programları ve Ingilizce hazırlık programı KDV hariç 12 bin 704 YTL. Ön lisans programları KDV hariç 5 bin 222 YTL. Uzaktan eğitim sistemiyle eğitim veren ön lisans programları KDV hariç 2 bin 500 YTL.

TOBB ETÜ:

Bütün bölümler ve programlar KDV dahil 16 bin 750 YTL.

HALIÇ ÜNIVERSITESI:

Hemşirelik Yüksekokulu KDV dahil 7 bin 500 YTL Ingilizce hazırlık KDV dahil 10 bin YTL. Fen-Edebiyat Fakültesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Uygulamalı Matematik KDV dahil 11 bin YTL Psikoloji Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümleri KDV dahil 13 bin YTL Mütercim-Tercümanlık KDV dahil 12 bin YTL Mimarlık Endüstri Mühendisliği Işletme (Ingilizce) Uluslararası Ticaret ve Işletmecilik bölümleri KDV dahil 14 bin YTL. Bilgisayar Mühendisliği ile Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği KDV dahil 15 bin YTL. Halkla Ilişkiler ve Tanıtım Işletme (Türkçe) Işletme Enformatiği ve Turizm Işletmeciliği KDV dahil 13 bin YTL.Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Beslenme ve Diyetetik bölümleri KDV dahil 11 bin YTL Ebelik KDV dahil 7 bin 500 YTL.

IŞIK ÜNIVERSITESI:

Hazırlık ve lisans programları KDV hariç 15 bin 900 YTL.

KOÇ ÜNIVERSITESI: Bütün programlar KDV dahil 25 bin YTL. Hemşirelik Yüksekokulu KDV dahil 6 bin 500 YTL.

MALTEPE ÜNIVERSITESI:Tıp Fakültesi KDV dahil 22 bin 500 YTL. Hukuk Fen-Edebiyat Mühendislik Mimarlık Iletişim Iktisadi ve Idari Bilimler fakülteleri KDV dahil 16 bin 950 YTL. Eğitim Fakültesi KDV dahil 13 bin 850 YTL. Meslek Yüksekokulu KDV dahil 9 bin 250 YTL. Hemşirelik Yüksekokulu KDV dahil 6 bin 500 YTL.Bölümlerin hazırlık sınıfları KDV dahil 16 bin 950 YTL.

SABANCI ÜNIVERSITESI:

Tüm programlar için KDV dahil 25 bin YTL.

IZMIR EKONOMI ÜNIVERSITESI:

Bütün lisans programları için KDV dahil 7 bin 650 ABD Doları karşılığı YTL.

ISTANBUL AREL ÜNIVERSITESI:

Fen Edebiyat Iktisadi ve Idari Bilimler Mühendislik-Mimarlık ve Iletişim fakülteleri Ingilizce hazırlık KDV hariç 14 bin YTL. Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunun bölümleri ve Ingilizce hazırlık programı KDV hariç 13 bin YTL. Meslek yüksekokuluna bağlı tüm ön lisans programlarının gündüz öğretimi Ingilizce hazırlık sınıfı ve program öğretim ücreti KDV hariç 6 bin YTL. Ikinci öğretim ücreti KDV hariç 6 bin 750 YTL.

FATIH ÜNIVERSITESI: Tıp Fakültesi (Ankara) KDV dahil 16 bin YTL. Mühendislik ve Iktisadi ve Idari Bilimler fakültelerinin Ingilizce programları KDV dahil 15 bin YTL. Türkçe programları ise KDV dahil 13 bin 500 YTL. Fen-Edebiyat Fakültesinin Ingilizce ve dil programları KDV dahil 11 bin 500 YTL Türkçe programları KDV dahil 10 bin 500 YTL. Hemşirelik Yüksekokulu (Ankara) KDV dahil 10 bin 500 YTL. Meslek yüksekokulları ve ikinci öğretim programları KDV dahil 7 bin YTL. Bütün ön lisans ve lisans programlarının hazırlık sınıfları KDV dahil 12 bin 500 YTL.

ISTANBUL TICARET ÜNIVERSITESI: Lisans programları KDV hariç 10 bin 800 YTL. Meslek Yüksekokulu KDV hariç 6 bin 480 YTL. Ingilizce lisans hazırlık KDV hariç 10 bin 800 YTL Ingilizce ön lisans hazırlık KDV hariç 6 bin 480 YTL.

UFUK ÜNIVERSITESI: Tıp Fakültesi KDV dahil 12 bin ABD Doları karşılığı YTL. Diğer fakülte ve Ingilizce hazırlık programı KDV dahil 9 bin 500 ABD Doları karşılığı YTL.Hemşirelik Yüksekokulu KDV dahil 5 bin ABD doları karşılığı YTL. Ön lisans programları KDV dahil 3 bin 500 ABD Doları karşılığı YTL.

YAŞAR ÜNIVERSITESI: Tüm fakülteler ve Ingilizce hazırlık sınıfı KDV dahil 12 bin YTL. Meslek yüksekokulu programları KDV dahil 7 bin 500 YTL:

OKAN ÜNIVERSITESI: Hazırlık sınıfı ve tüm lisans lisans programları KDV hariç 15 bin 300 YTL. Ön lisans programları KDV hariç 7 bin 350 YTL. Ön lisansta ikinci öğretim programları KDV hariç 7 bin 900 YTL.
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
İletişim:

Mesaj gönderen BIDIBIDI »

:roll: Vay ailelerin haline...

Çocuklarını okutacaklar die katlandıkları onca külfet...

Umarım bunlara değer....
Kullanıcı avatarı
Angel Girl
Bilinen Üye
Bilinen Üye

Mesaj gönderen Angel Girl »

=) çok güselmiş keşke biri beni yollasa ya sponsor arıyorum kendime arkadaşlar bulursanız söyleyin :D :D
[url=https://galeri.bidibidi.com/][img]https://galeri.bidibidi.com/albumler/galerim/10480/2452%5B1%5D.gif[/img][/url][url=https://galeri.bidibidi.com/][img]https://galeri.bidibidi.com/albumler/galerim/10480/a%FEk_zorlu_bir_d%FCnyada_yumusak_bir_dokunustur.jpg[/img][/url][url=https://galeri.bidibidi.com/][img]https://galeri.bidibidi.com/albumler/galerim/10480/dadadadadaduz6%5B1%5D.gif[/img][/url]

[url=https://galeri.bidibidi.com/][img]https://galeri.bidibidi.com/albumler/galerim/10480/91/kelebek.gif[/img][/url]

“Üniversiteler” sayfasına dön