Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Yıldırım'a hoca önerisi

Spor Dünyasından Aldıkları son dakika gelişmeleri , Maç skorları, transferleri, bu başlık altında...
cr@zy
Yıldızlaşan Üye
Yıldızlaşan Üye

Yıldırım'a hoca önerisi

Mesaj gönderen cr@zy »

Resim

Ali Şen'den Aziz Yıldırım'a Perreira tavsiyesi...

Eski Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Şen, büyük kulüplerde başarının gelmemesi halinde başkanın, teknik direktörün ya da takımın yıldız oyuncusunun gideceğini savundu.
Istanbul Aydın Üniversitesi’nde gerçekleştirilen "Lider Yönetici ve Transfer Politikaları" konulu panele katılan Ali Şen, başarı beklenen ortamda başarıyı vaat eden kişinin bunu gerçekleştiremediği takdirde gitmesi gerektiğini belirterek, şunları kaydetti:
"Böyle yapmazsa gitmeye zorlanır. Başarı gelmezse mendil sallanır. Kaç kişinin bunu seslendirdiği önemli değildir. Bu Real Madrid’de de böyledir. Kimse bunu dillendirenlere bir avuç taraftar diye bakmasın. Şampiyonluk beklenen ve bunun sözünü veren başkandan başarı beklenir. Büyük kulüplerde başarı gelmezse ya başkan, ya antrenör, ya da takımın yıldız oyuncusu gider. Büyük kulüplerde antrenör değiştirmek doğaldır. Başarı getirmeyen başkanın da görevini bırakması doğaldır. Bırakmazsa istifaya zorlanır. Süleyman Seba gibi bir dev geldi. ’Ahmet Dursun, Seba gitsin’ denildi. Süren, en başarılı başkandı, kimse ’Yeniden başkan olsun’ demedi."
Ali Şen, geçmişte takımı şampiyon yapan Brezilyalı teknik adam Perreira’nın neden gönderildiği sorusunu ise "Perreira başarılıydı. Yakın dostumdur. Dün akşam da başkana tavsiye ettim, Aragones gitsin, Perreira gelsin diye. Perreira’nın ayrılma nedeni eşinin göğüs kanseri olmasıdır. Inşallah tekrar gelecek. Bütün mesele güven ilişkisine bağlı" diye yanıtladı.

"BIR BAŞKAN KENDI TARAFTARLARIYLA ZITLAŞMAMALI"

Ali Şen, öğrencilerden birinin, mayıs ayındaki kongrede ağırlık koymasını istemesi üzerine "Bizim kulüpte olanlar Galatasaray veya Beşiktaş’ta olanlardan farklı değil. Bir başkan kendi taraftarlarıyla zıtlaşma hakkına sahip değil. Başkan da, taraftar da, antrenör de hata yapabilir. Birbirlerine karşı sabırlı davranmaları gerekir. Bu olmazsa kavga öfkeye, öfke de kaosa götürür. Bu hafta çok rahat bir şekilde stada gidin. Perşembe günü bu konuyu başkanımla konuşacağım" diye konuştu.
Şen, "Taraftar her kulübün velinimetidir. Başkanın veya yöneticilerin her grupla, gazeteci, taraftar ve diğer gruplarla ilişkisi iyi değilse onun yöneticiliği iyi değil demektir. Başkanlığa aday olduklarında basınla yakın olanlar başkan olduktan sonra basından kaçıyorlar" dedi.
Başkan adaylarının başkanlığa rant ve ün için aday olduklarını söylediklerini dile getiren Ali Şen, "Bu doğru değildir. Büyük kulüp başkanlığı fedakarlık ister. Allah onlara sabır versin. Tüm taraftarların yönetime ve başkana saygılı olması gerekir. Sıkıntıya ve gürültüye kimse talip olmak istemez. Yöneticilerin ayrıca bilgili, kültürlü ve zeki olması gerekir" diye görüşlerini
aktardı.

"SIVASSPOR’U KUTLUYORUM"
Ali Şen, üstün performans sergileyen Sivasspor’u da elde ettiği başarılardan dolayı kutladı.
Ligde mücadele eden 4 büyük kulübün her sezon şampiyonluk iddiasıyla mücadele ettiğini hatırlatan Fenerbahçe Kulübü’nün eski başkanı, şunları söyledi:
"Bu da ligin kalitesini aşağı çektiği gibi Avrupa’da ön plana çıkmayı engelliyor. Bunu bu yıl Sivasspor yıktı geçti. Inanılmaz başarı elde etti. Başarıda payı olanları tebrik ediyorum ve inanılmazı gerçekleştirmelerinden dolayı çok sevinçliyim. Ayrıca 20 Mayıs’taki UEFA Kupası finalinde en büyük dileğim finalistlerden birinin Galatasaray olmasıdır."
Türkiye’de holiganizmin hiçbir şekilde zarar verici boyutlara ulaşmadığını savunan Şen, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Rekabetin olduğu yerde didişme vardır. Iyi ki var. 1924 yılında Galatasaray-Fenerbahçe maçından sonra Atatürk bir yemek veriyor. Yemekte 3 Galatasaraylı, 2 Fenerbahçeli oluyor. Kendisi ’Ben de Fenerbahçeliyim. Üçe üçüz’ diyor. En çok küfür yiyen kulübün başkanı olarak, hiçbir şekilde taraftarlardan yanlışlık görmedim. Taraftarlarımızın iyi yolda olduğunu görüyorum. Umutlu
olduğumu belirtmek istiyorum. Son yıllarda Türkiye’deki holiganizmin sınırı aşmış, şiddete doğru gittiği düşüncesine katılmıyorum."

AYHAN BERMEK VE MESUT PARLAK
Geçmişte Futbol Federasyonu başkanlığına adaylığını koyan Ayhan Bermek ise özellikle Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu nedeniyle federasyonu eleştirdi.
Bermek, hakemler konusunda yaşanan eleştirilere değinerek, "Bunlar Oğuz Sarvan’ın işi değil. Eğitim, diploma ve araştırma geliştirme olması gerekiyor. Oğuz Sarvan bir memur. Ben başkan olsaydım ve o hata yapıyorsa, ben sorumlusuyum. Eskiden Adalet, Vefa gibi kulüpler vardı. Ben Vefa forması giydim. Bugün futbolda ne emniyet, ne adalet ne de vefa var" dedi.
Eski Istanbul Üniversitesi Rektörü ve Beşiktaş Kulübü Kongre Üyesi Mesut Parlak da Türkiye’de futbolun çok önemli bir oyun olduğunu, Futbol Federasyonu ve kulüp başkanlarının bunu doğru yönlendirmesi halinde Türkiye’nin önünde kimsenin duramayacağını söyledi.

“Spor Güncel” sayfasına dön