Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Neden Fenerbahçe Kıskanılıyor !

Spor Dünyasından Aldıkları son dakika gelişmeleri , Maç skorları, transferleri, bu başlık altında...
Fachmann
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj gönderen Fachmann »

"Kahraman Fenerbahçeliler"... "Tebdil-i kıyafet" Inönü Stadı'na girdiler ve bir anda "meskene tecavüz" haline getirdiler büyük esprilerini!
Şahaneydi...
Her türlü kuralın ırzına geçtiler aleni şekilde. Ben videodan izledim... Gamze Özçelik'in maceraları yerine.
Devlet otoritesini komik duruma düşürdüler. Sinirleri gerdiler.
Gelecek derbilerin huzursuz geçmesi için ellerinden geleni artlarına koymadılar.
Bohçalanıp adliyelik oldular doğal olarak.
Objektifleri kendilerine döndürdüler ya; yeter onlara.
En kahraman onlar.
* * *
Oysa şu sıralar çok centilmen olmak zorunda Fenerbahçeliler...
Çünkü çok iyi durumdalar.
Kıskanılıyorlar.
Hatta nefret edenler bile var.
Bakın size üstü kapalı bir anektod anlatayım. Çünkü sayın Özhan Canaydın'a söz verdim sohbet konuşması olsun diye.
Beşiktaş'a saha kapatma cezası verildiğinde de iptal edildiğinde de siz Galatasaray'dan bir yorum duydunuz mu?
Herkes konuştu Galatasaray sustu.
Düşünün; Galatasaray'ın şampiyonluktaki rakiplerinden biri de Beşiktaş... Sahası kapatılıyor, sonra vazgeçiliyor, çıt yok rakibinden.
Bu davranışının Beşiktaş tarafından ne düzeyde taktirle karşılandığı ve ne düzeyde tebriklerle şükranlara mashar olduğunu ise anlatmayacağım. Sözüm var.
* * *
Neden? Bunun temellerinde Fenerbahçe'ye karşı dayanışma yatıyor.
Mecburlar bu dayanışmaya! Çünkü Fenerbahçe aldı başını gidiyor. Parası, stadı, imkanlarıyla tutulamayacak düzeye erişiyor.
Davranışlarıyla da sempatik olsa, her futbolsever gibi her takımsever de gurur duyacak onun bu çıkışıyla. Sonuçta Türk Futbolu'nda yükselen bir değer değil mi?
Ama yönetiminden taraftarına kadar "servetini fakirlerin gözüne sokan" zengin görüntüsünde Fenerbahçe. "Federasyonu yönlendiriyorsunuz" iftiralarını bile benimsiyorlar sadece üstünlük hislerini tatmin etmek için (iftira mı acaba).
Taraftarı kuralları çiğniyor zevk için. (Kural doğrudur, yanlıştır. Ama var ya)
Üst üste eklenen bu telve zerreleri sonunda ortaya bir tablo çıkarıyor ki; "yürek kabartıyor" açıkçası.
Fenerbahçe'nin diğer kulüplerle arasındaki fark açıldıkça, o boşluğa nefret dolduruluyor hızla. Bu lanetli duygu, sorumsuz yorumcuların dilinde reytinge dönerken toplumun her kesimine siniyor adım adım.
Stadlardaki devlet otoritesi de sarsılınca, durum berbat velhasıl.
Üç vakitte hepimize "devlet kapısında bir sorun" görünüyor.

“Spor Güncel” sayfasına dön