Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Olimpiyatlarda kara gün

Spor Dünyasından Aldıkları son dakika gelişmeleri , Maç skorları, transferleri, bu başlık altında...
Kullanıcı avatarı
tatlı cadı
Kahraman Üye
Kahraman Üye
Konum: Önemli Olan Nerden Oldugun Degil,Nereye Gidecegin...
İletişim:

Olimpiyatlarda kara gün

Mesaj gönderen tatlı cadı »

29. Yaz Olimpiyat Oyunları'nda bugün mindere çıkan Türk güreşçiler de beklenen performansı ortaya koyamadı. 66 kiloda Şeref Eroğlu ve 74 kiloda Şeref Tüfenk, daha ilk müsabakalarında rakiplerine yenilerek elendiler.

Halterde de kötü bir gün geçirdik. Olimpiyat rekortmeni Taner Sağır sıfır çekerek 77 kiloda elendi

66 kiloda Avrupa ve Dünya Şampiyonu, 2004 Atina Olimpiyatları ikincisi Şeref Eroğlu, ilk turu maç yapmadan geçti. 2. turda Dünya Şampiyonu Bulgar Nikolay Gergov ile karşılaşan Eroğlu, 1-1 sonuçlanan ilk periyotu, son teknik puanı rakibi aldığı için yitirdi. 2. periyotu da 2-1'lik skorla Bulgar güreşçi kazanınca, Şeref Eroğlu karşılaşmadan 2-0 yenik ayrıldı.

Şeref Eroğlu'nu yenen Bulgar güreşçi, 3. turda Rus Sergey Kovalenko'yu da yenmesine karşın, yarı final müsabakasında Kırgız Kanatbek Begaliev'e yenildi. Böylece Eroğlu, repesajda mücadele etme şansını da kaybetti.

74 kiloda Avrupa ikincisi Şeref Tüfenk de ilk turda Azeri Ilgar Abdulov karşısında son derece kötü bir müsabaka çıkardı. Her iki periyotu 2-1'lik skorlarla geride tamamlayan Şeref Tüfenk, müsabakayı da 2-0 yitirdi.

Tüfenk de Azeri sporcunun 2. turda Rus Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Varteres Samurgashev'e yenilmesiyle oyunlara veda etti.

Grekoromen güreş müsabakaları yarın tamamlanırken, Türkiye'den 3 sporcu mindere çıkacak. 84 kiloda Nazmi Avluca, 96 kiloda Mehmet Özal ve 120 kiloda Rıza Kayaalp madalya mücadelesi verecekler.

HALTERDEKI BÜYÜK ÜMIDIMIZ TANER SA?IR SIFIR ÇEKTI

29. Yaz Olimpiyat Oyunları'nda halterde erkekler 77 kiloda yarışan Türk sporcu Taner Sağır da ''sıfır'' çekti.

Türkiye'nin madalya umudu olan Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Taner Sağır, koparmada 165 kiloyu 3 hakkında da kaldırmayı başaramayınca, oyunlarda ''sıfır'' çeken 3. Türk halterci oldu.

Sağır, Atina-2004'de koparma ve toplamda olimpiyat rekoru kırarak şampiyonluğu kazanmıştı.

ERO?LU GÜREŞ HAYATINI NOKTALADI

18 yıllık güreş hayatına son verdiğini ifade eden Eroğlu, şunları söyledi: "Başbakana söz vermiştim. Spor kamuoyu da biliyor. Geçen olimpiyatlarda kıl payı kaçırdığımız altın madalyayı burada alabilirdik. Ama ben de insanım. Insan fizyolojisi yaşlanıyor. Zamanı geri getiremiyorsunuz. 4 senede çok şey değişiyor. Geçen olimpiyatlarda madalya alıp burada 3. olan yok. Bu kadar acımasız. Bizim sporumuz çok farklı. Saniyelik bir hata yaparsanız gider hakem göz yumar. Elimizden geleni yapmaya çalıştık, madalya olsaydı güzel olurdu. Önemli olan burada sporun yanında millete devlete önemli olan zeval getirmemektir. Mahcup olacak bir şey yapmamaktır. Avrupa ve Dünya Şampiyonu olimpiyat ikincisiyim. Bizi yıllardır destekleyen, hayır dualarla yalnız bırakmayanlara teşekkür ediyorum"

Eroğlu, Türk kafilesinin başarısızlığı ve herhangi bir sıkıntı olup olmadığıyla ilgili soruya ise, "Ben sporcuyum. Bu tür konulara girmek istemem. Tabii ki bu işler bittiği zaman sorumluları açıklamasını yapacaktır. Ben bu saatten sonra kimseyi suçlayamam. Buranın sorumluları var. Her şeyi görmüştür. Sporcular arasında sorun yok. Güreş olarak iyiyiz, problemimiz yok. Insanların hepsi seçilmiş insanlar, herkes mücadelesini yapıyor. Mücadele bitmiş değil. Nazmi, Mehmet ve Rıza; inşallah bunlardan birisi altın aldığında sıkıntıların hiçbirisi konuşulmayacak" karşılığını verdi.

ERO?LU: MASA BAŞINDA KAYBETTIM

Müsabakanın ardından açıklamalarda bulunan Şeref Eroğlu, Bulgar rakibinin kendisine vururken hakemin uyardığını, kendisinin en ufak temasında ihtar puanı verdiğini anlatarak, "Yapacak bir şey yok. Hakemin inisiyatifine kalmış. Türkiye masa başında da güçlü olmalı. Zayıf olduğumuzu hissediyorum. Hakem maçın gidişatını değiştirdi. Buraya kadar nasipmiş. Son maçım olduğu için iyi bitirmek istiyordum. Elimden geleni yaptım. Güreşemedim. Bari; güreşip yenilseydim. Güreşmemize kurallar ve hakemler mani oldu. Rakibe avantaj verdiler. Şans lazım. Ikinci devrede orta hakemin ihtar puanı vermesi maçı bitirdi" diye konuştu.
Resim Kaderimi Kendim Yazarım Sandım...
&
O BIZIM KAVUŞMAMIZ MAHSERE KALDI

“Spor Güncel” sayfasına dön