Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Lafı gediğine oturtan cevaplar :)

Bu bölümde evde, sokakta, telefonda, internette, kısacası heryerde karşılaştığımız inanılmaz diyalogları bulacaksınız.
cr@zy
Yıldızlaşan Üye
Yıldızlaşan Üye

Lafı gediğine oturtan cevaplar :)

Mesaj gönderen cr@zy »

ismail dümbüllü sahnedeyken izleyicilerden biri sahneye hıyar atar.dümbüllü hıyarı eline alıp "biri kartvizitini yollamış" der.

zamanın birinde istanbul'da pastahaneleri teftişe giden müdürün biri pasta ustasına sormuş:
"bu pastalara hangi yağ kullanıyorsunuz"? demiş. usta da "sana koyuyoruz efendim" demiş. müdür de demişki: "bende bütün pastacılara söyleyim bundan sonra "sana koysunlar"...

.hülya avşar: "hiç aynaya baktın mı? sen de popstar hali var mı?"
ajdar: "aynaya değil ama size bakınca kendimi bayağı star gibi hissediyorum

Aşağıdaki yazı eski dünya boks şampiyonu Muhammed Ali Clay'in olaylardan sonra dünya ticaret merkezini ziyareti esnasında Yahudi asıllı Amerika'nın 1 numaralı haber Televizyonu CNN'nin Hıristiyan muhabiri Mc.Oneil'in sorusuna verdiği süper cevaptır:

Cnn Muhabiri Mc. Oneil: " Sn. Muhammed Ali bu dehşetin meydana gelmesine sebep olan teröristlerle aynı dinin bir mensubu olarak neler hissediyorsunuz ? "

Muhammed Ali: " Siz Hitlerle aynı dini paylaşan bir mensup olarak neler hissediyorsanız aynısını ... "

Konuşma hacettepe üniversitesinde cem yılmaz ile bir hacettepeli arasında geçmektedir:
çocuk: cem bey basında sizin hakkınızda karizmatikmiş diye söylentiler çıkıyor. size göre sizin karizmanız var mı? eğer varsa kaç cm?
cmylmz: valla karizma insanın içinde hissettiği bir şeydir. sen içinde kaç cm hissediyorsan benim de karizmam o kadar.

• lise 2 tarih dersinde yaşanmış bir hadisedir.
tarih hocası sınıfta çok ses olmasına sinirlenir ve bizim sıramıza doğru azarlamak için gelir:
tarih hocasılAllah akıl dağıtırken siz nerdeydiniz?
arkadaş:sizin yanınızdaydık hocam
hoca:hmghmmm

bernard shaw ve soylu bir hanimefendi arasındaki bi konuşma
- hanımefendi bin sterline benimle yatarmısınız?
- önerinizi düşüneceğim.
- pekiii bir sterline benimle yatar mısınız?
- siz beni ne sanıyorsunuz
- madam sizin ne oldugunuz zaten saptanmış durumda. iş pazarlığa kaldı

. Churchill avam kamarasında konuşurken muhalif partiden bir kadın milletvekili Churchill' e kızgın kızgın şöyle seslenir:
- "Eğer karınız olsaydım kahvenizin içine zehir karıştırırdım."
Churchill oldukça sakin kadına döner ve lafı yapıştırır:
- "Hanımefendi eğer karım siz olsaydınız o kahveyi seve seve içerdim."

. Dünya nimetlerine ehemmiyet vermeyen yaşayış ve felsefesiyle
ünlü filozof Diyojen bir gün çok dar bir sokakta zenginliğinden başka hiçbir şeyi olmayan kibirli bir adamla karşılaşır. Ikisinden biri
kenara çekilmedikçe geçmek mümkün değildir. Mağrur zengin hor gördüğü filozofa:
- "Ben bir serserinin önünden kenara çekilmem" der. Diyojen
kenara çekilerek gayet sakin şu karşılığı verir:
- "Ben çekilirim."

. Meşhur bir filozofa:
- "Servet ayaklarınızın altında olduğu halde neden bu kadar
fakirsiniz?" diye sorulduğunda:
- "Ona ulaşmak için eğilmek lazım da ondan" demiş

“Diyaloglar - Tartışmalar” sayfasına dön