Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

yemekteyiz...bıdıbıdı versiyonu :)

İşte BIDIBIDI MEKANI. Gelin dostlar, buyrun sohbete.
Serbestçe Konuş, Paylaş, Dinle, Söyle.
cr@zy
Yıldızlaşan Üye
Yıldızlaşan Üye

Mesaj gönderen cr@zy »

bamya çorbasını ilk defa yedim pek damak zevkime uygun değildi :bidibidi_msn5:

düğün pilavı ve alinazik ehh idare eder dencek şekildeydi ama mükemmel değildi etli topalak ta yeni duydum etle pek aram olmasada tadına baktım ki ona göre puanlama yapıcam :bidibidi_msn5:

evet iki börek bir arada olmamış fakat en azından karnımızı doyurabiliriz diye düşündüm ki öyle oldu etli ekmek hoşuma gitti :bidibidi_msn23:

fakaatt menünün en harikası baklavaydı tabii eğer kendi elinle açtıysan :bidibidi_msn5:

masa düzenin cok şahane olmasada idare ederdi özellikle masadaki mumlar yemeğe renk katmıştı misafirperverliğine hiçbişey diyemiyorum cok cana yakınsın :bidibidi_msn5:

puanım 7 :bidibidi_msn5:
Kullanıcı avatarı
betül_42
Ilk Üye
Ilk Üye

Mesaj gönderen betül_42 »

düğün plavı prinç plavı üzerine kavurma olarak yapılıyor ama konyaya has bir yemek olduğu için yapılışından da kaynaklanan ayrı bir tadı vardır normal etli plav gibi değildir genelde ahçılar yapar bende size özel yapılışını öğrendim.. :mrgreen:

ali nazik evet çok güzel olmayabilir..biraz çok közlenmiş.. :dil:

bamya çorbasıda konya'ya has bir yemektir..genelde herkes sever ama siz neden sevmediniz anlamadım..damak tadımız gercekten farklıymış.. :mrgreen: :mrgreen: (yemenizi tavsiye ederim )

etli topalak,adı etli ama içinde öle farkedilir bi et yok ki..(yani küçük küçük bilye şeklinde bulgurla et karışımı köftelerden olan bi yemek...) :biggrin2: :biggrin2: :biggrin2:

etli ekmeğede bahane bulsaydınız artık ne denirdi bilmiyorum :lol2: :lol2:
su böreğimizde güzeldir Allah için..
baklava tabiki el yapımı bülbül yuvası hemde .. :mrgreen: :mrgreen:

(Konya'da bi davette bu kadar etli yemek olmaz aslında şuna baksanıza baklava hariç tüm yemekler etli yeni farkettim valla... :lol2: :lol2: )
Resim ResimResim
cr@zy
Yıldızlaşan Üye
Yıldızlaşan Üye

Mesaj gönderen cr@zy »

bi gün yolum konyaya düşerse sırf sana şu etli ekmek ve etli topalak için gelicem betül haberin olsun etle aram yok ama cok merak ettim
Kullanıcı avatarı
bey_mer
Bilinen Üye
Bilinen Üye

Mesaj gönderen bey_mer »

sevgili betül42 ben konyaya gittim ve etli ekmeğini meşur arapaşı çorbasını yedim ama sen bilirsin mevlananın arka tarafında halil ibrahim sofrası var orda kuzu tandır yedim
ben normalde kuzu eti yemem ama çok güzel yapmışlardı eğer yemediysen tavsiye ederim.

Katılımcı Üye

Mesaj gönderen Fachmann »

Benim bildigim konyanin meshur arapasi corbasi yoktur, arap asi corbasi baska bir sehremize ait oldugunu biliyorum, yanlissam söyleyin

Bu corba canim yozgtimiza aittir.
Kullanıcı avatarı
bey_mer
Bilinen Üye
Bilinen Üye

Mesaj gönderen bey_mer »

öylemi fachmann bana konyada bu yöreye ait dediler yanılıyorda olabilirim pardon :roll:

________________-
Resim
Kullanıcı avatarı
betül_42
Ilk Üye
Ilk Üye

arabaşı çorbası benim bildiğim kadarıylada Konya nın yemeği internette araştırdığınız zamanda Konya yöresel yemeklerinde yer alıyor....

crazy gel tabiki başım gözüm üstüne siz gelin ben size en güzel yerlerde yediririm...
bey_mer halil ibrahim sofrası yemekleri çok güzel zaten çok güzel yapıyorlar..

etli topalak aslında çok ahım şahım bir yemek değildir ben ismi biraz farklı olduğu için ve bilmediğinizi düşündüğüm için ne yorum yapacağınızı merak ettim yazdım...Çok güzel yemeklerimiz vardır aslında.
Resim ResimResim
Kullanıcı avatarı
bey_mer
Bilinen Üye
Bilinen Üye

Mesaj gönderen bey_mer »

bilemiyorum betül42 ben konyalı değilim eşim konyalı o yüzden gitmiştim konyaya evet bende internetten tarifini aldım ve yaptım konya diye geçiyo gerçi çorba acayip güzel nerenin olduğuda benim için pek önemli değil açıkcası :lol:

Ilk Üye
Ilk Üye

oh ne güzel konyalı bi eşiniz var...o zaman yemeklerin çoğunu yemişsinizdir..Konyamızın yemekleri gerçekten güzeldir...bi ara tariflerini paylaşırım inş..

ben arabaşını pek sevmiyor hamurundan dolayı..ama genelde herkes çok sever..
Resim ResimResim
Kullanıcı avatarı
bey_mer
Bilinen Üye
Bilinen Üye

Mesaj gönderen bey_mer »

ben hamurunu yemedim betülcüm ama bana konyaya has yemek tarifleri gönderirsende çok sevinirim eşime güzel bi sürpriz olur tabi becerebilirsem
betül42 sen aslen konyalımısın neresinden?

“Bidibidi Muhabbet” sayfasına dön