Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Ali Tandoğan'ın Aurelio Tepkisi!

Futbol hakkında konuşacaklarınız üsteki forumlara uymuyorsa buradan sesinizi duyurabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
İletişim:

Ali Tandoğan'ın Aurelio Tepkisi!

Mesaj gönderen BIDIBIDI »

"Biz ve atalarımız bu ülke için birçok şey yaptık. Ama bir Brezilyalı geliyor, ülke için hiçbirşey yapmadan milli takımda oynuyor. Hem de Istiklal Marşı'nı bilmeden..."
Resim Siyah-beyazlı takımın tecrübeli ismi Ali Tandoğan, yabancı oyuncuların Türk pasaportu verilerek, milli takıma alınması konusunda çarpıcı açıklamalar yaptı.

Beşiktaşlı futbolcu, "Hayatta başka ülkenin formasını giymem. Türk oyuncuların yerine başka ülke vatandaşlarının oynamasını da kabullenemiyorum. Daha önce Fahri gidiyordu, şimdi yerinde Aurelio oynuyor. Biz ve atalarımız bu ülke için birçok şey yaptık. Ama bir Brezilyalı geliyor, ülke için hiçbirşey yapmadan milli takımda oynuyor. Hem de Istiklal Marşı'nı bilmeden, keyfine göre geliyor oynuyor. Ülke futbolcusuna sahip çıkılmalı. Ben Brezilya Milli Takımı'na talip oluyor muyum?" diye konuştu.

Kod: Tümünü seç

Ümitle bekliyor
Beşiktaş'ta forma bulmaya yeni başladığını kaydeden Ali Tandoğan, Fatih Terim'e de mesaj gönderip, "Daha 28 yaşındayım, insanlar 33'ünde transfer yapıyor. Tümer son maçta çağrıldı. Ben de ümitliyim" ifadelerini kullandı.

Cim-Bom'dan teklif"
Sezon başında gitmeyi düşündüğüne işaret eden Ali Tandoğan, şöyle devam etti: "Tek sıkıntı yaşadığım nokta umudumu kaybetmiş olmak. Ama gitmemem gerekiyordu. Ben çok uzun zamandır Beşiktaş'ta bir eksik var, bunu kapatırım diyordum. Geçen sezon devre arasında Galatasaray'ın teklifini geri çevirdim. Ben Beşiktaş'ı çok seviyorum".

'Tigana yanlış tercih yapıyor'

"Hocanın adaletini benim sorgulamam belki yanlış ama bazen yanlış tercihler yapıyor. Sonuçta ben her zaman hazırım. Yıllardır sağ kanat oynuyorum. Ilk kez geçen sezon savunma oynadım. Artık şimdi nasıl motive olacağımı biliyorum. Ibrahim Toraman'ın cezalı olması benim için şans değil. Şimdi 'sana şans geldi, mutlu ol' diye bir şey yok. Bence benim oynamamam bazı insanları mutlu etmeli".

'Ülkede dinozor beyinli çok'

Türkiye'de futbol oynamak gerçekten çok zor. Kendinizi 3. planda hissediyorsunuz. Yabancı hayranlığı üst seviyede. Onların hataları görmezden geliniyor. Bu ülkede dinozor beyinli çok. Bu yüzden futbol ilerlemiyor. Geçen sezon ilk maçta atılınca tesislerde asılmadığım kaldı. Herkesinki unutuluyor, ben unutulmuyorum. Bu tavır şimdi kırmızı gören arkadaşlarıma gösterilmiyor. Doğrusu da bu zaten".

Bobo şoku

Trabzonspor maçının hazırlıklarını sürdüren Beşiktaş'ta dün yapılan akşamki idmanda Bobo sakatlandı. Çift kalede girdiği ikili mücadele sonrası dizine darbe alan ve çalışmayı terk eden Brezilyalı golcünün sağ diz yan bağlarında zedelenme olduğu, durumunun bugünkü kontrollerden sonra netlik kazanacağı bildirildi. 
Siyah - beyazlılar sabahki idmanda kondisyon ağırlıklı çalışma yaparken, tedavisi süren Mustafa Doğan düz koşu yaptı. Akşam ise pas çalışmasının ardından üçerli gruba ayrılarak yarı sahada çift kale maç oynandı.

'Küskün değilim'

Geçen sezon çoğu maçta ilk on birde görev alan Mehmet Sedef artık PAF takımda forma giyiyor. Genç oyuncu bu konuyu dert etmediğini belirtip, "Kesinlikle hocama kızgın veya küskün değilim. A takımla idmanlara katılıyorum ama hafta sonları PAF takımda oynuyorum. Kadro çok geniş. Ilk 18'e girmek kolay değil. Doğal olarak maç eksiğim olmaması nedeniyle hocam beni PAF'ta oynatıyor" dedi. 

Eşya telaşı

Beşiktaş'ın yabancı transferlerinden Delgado, Ricardinho ve Nobre'yi ev döşeme telaşı sardı. Kartal'ın yeni transferleri, dünkü idmanda Teknik Direktör Tigana'dan özel izin alarak beyaz eşya bakmaya gitti. Tercümanlar, Nobre'nin vatandaşlık işlemlerinden sonra, şimdi de yeni transferlerin ev kiralama ve eşya alımları için seferber oldu. 

Toraman'a 2 maç

PFDK, Konyaspor karşılaşmasında kırmızı kart gören Beşiktaşlı Ibrahim Toraman'a 2 resmi maçta oynamama ve 5 bin YTL para cezası verdi. Kurul, Toraman'a ihraç sonrası saha içinde kaldığı ve ikaza rağmen ikinci yarıyı saha kenarından izlemesi nedeniyle ayrıca 5 bin YTL ceza kesti. Milli futbolcu, takımının Trabzonspor ve Galatasaray'la oynayacağı maçlarda forma giyemeyecek. PFDK, aynı maçta kırmızı kartla atılan Konyasporlu Ömer'i ise 1 maçla cezalandırdı.
Kaynak:Milliyet
Kullanıcı avatarı
sTRaLiS
Paylaşımcı Üye
Paylaşımcı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen sTRaLiS »

bızım turk futbolcuları anlamak mumkun degıl...dınamo kıev macında en cok mucadele eden futbolculardan bırı aurelıo ıkıncısıde appıah tı...bu adamların ıkısıde yabancı....mıllı takıma gelırsek... onumusdekı ılk mıllı macı ısleyıon arkadaslar emınımkı aurelıo sahadakı en baba turkten daha cok mucadele edıcektır... :arrowr:
Resim Resimler Konusmaz Derler YALAN..O Gozler neler Anlatıyor Anlayana..Anlamak isteyene..
Resim

Vazgeçersen Kaybedersin
Kullanıcı avatarı
sessiz_firtina
Bilinen Üye
Bilinen Üye

Mesaj gönderen sessiz_firtina »

alı tandogan neden bunu dedı oda tartısılır bence kendısı yıllardır TURK futbolcusu oldugu halde oynayamadıgı mılli takım.Oyna kardesım sende adam gıbı ozaman senı alsınlar. ıstemedıgın kısı suanda fenerı sırtlamıs nerdeyse tek basına goturuyo.
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
İletişim:

Mesaj gönderen BIDIBIDI »

Bende karşıyım...

Vatanı bir araya getiren ortak duygulardır, kendimize ait bu duygudan yoksun olan biri nasıl olurda oynar şaşarım..
Kendi ülkesinin almadığı adamı, ben mi alıp oynatacam?

Belki biraz duygusal yaklaşıyorum olaya, ama biz bu duygularla var olduk.

Bu duygularla marşımız yazıldı.. Ama bizi temsil eden bir yabancı.. Marşımızı bile bilmeyen bir yabancı.

Bugün aurelio yarın nobre öbür gün bilmem kim..

Osmanlıyıda yıkan bu hayranlıktı...

Ben izlemiyorum, izlemiyeceğimde artık Milli Takımı.. Çokta umurlarında ya.. Ama... neyse !

Bunlar nacizane görüşlerim..
Kullanıcı avatarı
sessiz_firtina
Bilinen Üye
Bilinen Üye

Mesaj gönderen sessiz_firtina »

bence bır yonden sende haklısın ama adam ogrencek sonucta TURK olmus bu bızım ıcın gurur verıcı bı olay bır ınsanın TURK olması marsımızıda en kısa zamanda emınım ogrenıcektır
Kullanıcı avatarı
sTRaLiS
Paylaşımcı Üye
Paylaşımcı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen sTRaLiS »

bıdıbıdı tamam dusuncende haklısn ama dunya sampıyonu oln bı mıllı takımıa kımse auralıo vardı nobre vardı demes turk mıllı takımı sampıyon olmus derler..bugun sampıyonlar lıgınde mucadele eden takımlara bakın kadrolarında 9 ..10 tane yabancı oynuyo...onemlı olan basarı... reklam... :wink:
Resim Resimler Konusmaz Derler YALAN..O Gozler neler Anlatıyor Anlayana..Anlamak isteyene..
Resim

Vazgeçersen Kaybedersin

“Diğer” sayfasına dön