Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Messi: Aklıma ilk gelen Galatasaray

Futbol hakkında konuşacaklarınız üsteki forumlara uymuyorsa buradan sesinizi duyurabilirsiniz.
Fachmann
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj gönderen Fachmann »

Barcelona'nın yıldız oyuncusu Messi Özbekistan Futbol Federasyonu'nun davetlisi olarak Özbekistan'a gitti.

Arjantinli yıldız özel davetle geldiği Taşkent'te temasları sonunda düzenlediği basın toplantısında soruları cevapladı. Messi, Türkiye'den transfer konusunda kendisine her hangi bir teklif gelip gelmediği ile ilgili olarak, ''Hayır öyle bir teklif almadım. Şu anda bulunduğum kulübüm Barcelona'dan memnunum. Bana gerekli imkânları sağladılar. Kendimi iyi hissediyorum. Ama futbol bu. Bir gün gelir Türkiye'yi de düşüneceğim zaman olabilir." diye cevap verdi.

Messi, Türkiye'ye transferi söz konusu olursa, hangi kulübü tercih edeceği ve hangi takımları tanıdığı şeklindeki bir soruya ise, ''Şimdilik Barcelona'da oynuyorum ve çok da mutluyum. Türkiye denildiğinde aklıma ilk gelen şey ise (gülerek) Galatasaray." cevabını verdi.

ARAGONES VE GÜIZA'YA ZAMAN GEREKIYOR

Aragones'in başarılı bir çalıştırıcı ve Güiza'nın da iyi bir futbolcu olduğunu dile getiren Messi, Fenerbahçe'nin bu ikiliden bu yıl istediği randımanı alamamasını onların ortam değişikliğine bağladı. Ikili için zaman gerektiğini ve ikilinin daha kendilerini tam gösteremediğini dile getiren Messi, Fenerbahçe'nin son dönemlerde yükselişe geçtiğini ve ileride bu ikilinin takımları için daha da faydalı olacağını kaydetti.

Türkiye'nin 2010 Dünya Kupası Avrupa elemeleri çerçevesinde Mart ve Nisan ayında Ispanya ile peş peşe yapacağı iki karşılama konusunda ise Messi favori tercihinde bulunmadı. Messi, "Bu saatten sonra küçümsenecek takım olamaz. Şampiyonaya katılma mücadelesi veren takımlar güçlüdür." dedi.

ZICO VE RIVALDO, GÖZLE GÖRÜNEN YILDIZLAR

Özbekistan Oliy (yüksek) Lig takımlarından Bunyodkor'ı çalıştıran Fenerbahçe'nin eski çalıştırıcı Arthur Zico ve bu takımda top koşturan Rivaldo hakkında ise Messi, "Ikisi de gözle görünen yıldızlar. Bunların burada olması Özbekistan futboluna olan ilgiyi artıracak. Bu yıldızlar başka yıldızların da buraya gelmesine kapı açacak." değerlendirmesini yaptı.

Bu arada Messi öğleden sonra bazı genç Özbek futbolcularla kar altında kısa bir çalışma yaptı. Futbolcularla hatıra fotoğrafı çektiren Messi, genç futbolculara kaleye şut çektirdi ve daha sonra onlarla kısa bir maç yaptı.

“Diğer” sayfasına dön