Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Inamoto ve Mehmet Topal Resmen Galatasaray'da

Galatasaray hakkındaki her şeyi burada bulacaksınız.
Kullanıcı avatarı
sessiz_firtina
Bilinen Üye
Bilinen Üye

Mesaj gönderen sessiz_firtina »

Galatasaray Spor Kulübü Profesyonel Futbol Takımına transfer döneminin son gününde 2 yeni isim daha katıldı.

Geçtiğimiz gün Istanbul'a gelen Japonya Milli Takımı'nın orta saha oyuncusu Junichi Inamoto ile Çanakkale Dardanelspor'un ümit milli orta saha oyuncusu Mehmet Topal, bugün Florya Metin Oktay Tesisleri'nde düzenlenen törenle, kendilerini Galatasaray'lı yapan sözleşmelere imza attılar. Imza törenine basın mensuplarının ilgisi yoğun oldu. Florya Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Basın Odası'ndaki törende yerli basın mensularının yanı sıra, Japon medya çalışanları ve uluslararası ajansların temsilcileri de yer aldı.

Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, transferin bitmesine saatler kalan iki futbolcuyu kadrolarına kattıklarını belirterek, ''West Bromwich Albion'dan Junichi Inamoto ile 1 yıl sözleşme imzaladık. Mukavelimizde opsiyonu kulüpte olmak üzere 1 yıllık daha hakkımız var. Ikinci arkadaşımız Mehmet Topal ile 5 yıllık mukavele yaptık. Uzun süredir gündemimizde olan bir isimdi. Her iki oyuncuya da başarılar diliyorum'' dedi.

Basın mensuplarının, ''Inamoto hiç gündemde değildi'' şeklindeki yorumları üzerine, esprili bir şekilde, ''Demek ki atladığınız isimlerden biri. 1 aydır gündemimizdeydi. Son 2 günde ciddileşti'' derken, transferlerle ilgili olarak da, ''Teknik heyetin görüşü alındı ve hep beraber karar verildi. Ama Inamoto hocamızın özellikle istediği bir isimdi'' diye konuştu.

Inamoto'nun transferinin kulübe ekonomik katkısının da olacağının hatırlatılması üzerine ise Sezgin, ''Hiçbir transfer sadece sportif veya ekonomik olarak düşünülmez. Transferde klasik şekilde uzaklaşıldı dünyada. Dolayısıyla tek başına sportif katkı veya tek başına ekonomik katkı düşünülürse eksik olur'' ifadelerini kullandı.

Adnan Sezgin, Inamoto'nun taraftarlardaki yıldız oyuncu beklentisini karşılayıp karşılamayacağının sorulması üzerine, şunları söyledi: ''Neye göre yıldız? Yıldız kavramı subjektiftir. Transferin yıldız olup olmadığı subjektif bir yorum olur. Biz transfer çalışmalarında gerçekten çok büyük isimlerle temasa geçtik ama büyük handikaplar var. Futbolcuların tercihi Italya ve Ispanya oldu. Çok yoğun temas içinde olduğumuz oyuncuların yüzde 90'ı Ispanya'ya gitti. Yıldız oyuncu almak başarının garantisi değil. Alırsınız, takıma vereceği katkı beklentiler gibi olmayabilir. Hiç yıldız olmayıp da burada takıma çok daha fazla katkıda bulunabilecek futbolcular olabilir. Yıldızı bulmak kolay, önemli olan yıldız olabileceği bulmak.''

Adnan Sezgin, Inamoto'nun takıma katılmasıyla birlikte Çek futbolcu Marek Heinz'ın sözleşmesini tek taraflı olarak fesh ettiklerini açıkladı. Sezgin, ''Hala görüşmelerimiz sürüyor. Ona menajerlerinden fazla biz çalıştık yeni takım bulmak için. Ama biz de kulübümüzün haklarını korumak zorundayız. En az zararla nasıl çıkarız onun arayışları içindeyiz'' şeklinde konuştu.

Inamoto: "Galatasaray'da olduğum için şanslıyım"
Galatasaray'ın yeni transferi Junichi Inamoto, sarı-kırmızılı takımda rekabetin yüksek olduğunu söyledi. Galatasaray'ın eski bir futbol geleneğine sahip olduğunu, hem tecrübeli hem de genç futbolcuları kadrosunda bulundurduğunu ifade eden Japon futbolcu, ''Dolayısıyla rekabetin çok olduğu bir takıma galdim. Bunun için de mutluyum. Galatasaray tarafından takip edildiğim söyleniyordu ama ben Türkiye'de oynayacağımı düşünüyordum. Benim için de sürpriz oldu ama çok mutluyum'' dedi.

Inamoto, Galatasaray'ın oynadığı mevkii itibariyle kendisinden büyük beklenti içinde olduğunun ve bunun baskı yaratıp yaratmadığının sorulması üzerine, ''Bu kadar medya mensubu burada olunca baskıyı hissettim bile. Ama buradaki beklentinin baskısından çok hocanın istediği bir oyuncu olmam beni rahatlatıyor'' diye konuştu. Japonların Türkiye'de yüksek seviyede futbol oyandığını bildiklerini, Türkiye'ye tarihi ve güzellikleri için geldiklerini söyleyen Inamoto, kendisi için de mutlaka gelenlerin olacağını kaydetti.

Inamoto, ''Özellikle Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek bir takım olması tercih nedenlerimden biridir. Daha ön planda bir ekibe geldim. West Bromwich Albion'ın ligden düşmesi sonrası Galatasaray'ın teklifi de cazipti'' derken, takımda uyum sorunu yaşamayacağını belirterek, ''Takımımın başarısı için çalışacağım. Hocamızla ve takım arkadaşlarımla Ingilizce anlaşıyorum. Geçen senenin şampiyonu ve bu senenin şampiyon adayı olan takımımda, istekler doğrultusuna mücadele edeceğim'' diye konuştu.

Inamoto, milli takımdan teknik direktörü olan Zico'nun Fenerbahçe'nin başında olmasıyla ilgili de, ''Zico'nun Fenerbahçe'yi çalıştırması benim için avantaj. Çünkü onun nasıl futbol oynattığını biliyorum'' dedi. Ayrıca, Japonya'nın 2002 Dünya Kupası'nda Türkiye'ye uğur getirdiği, kendisinin de Galatasaray'a uğur getirip getirmeyeceği şeklinde yöneltilen bir soru üzerine ise Inamoto, ''Ortada bir şans durumu varsa, o da benim için Galatasaray'da oynamaktır. Şanslı olan benim'' diyerek sözlerini tamamladı.

Mehmet Topal: "Kendime güveniyorum"
Galatasaray'ın, Dardanelspor'dan transferi genç futbolcu Mehmet Topal, kendisine güvendiğini söyledi. Teknik direktörün kendisinden isteklerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağını anlatan Mehmet, ''Elimden gelenin en iyisini yaparak mücadele edeceğim. Kendime güvenmeseydim gelmezdim. Güvenim sonsuz. En iyisini yapmaya hazırım. Gerisi hocama kalır. Genç futbolculara daha fazla şans verilmesi de tercih sebebim oldu'' şekline konuştu.
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
İletişim:

Mesaj gönderen BIDIBIDI »

gözünüz aydın... :şok:
Kullanıcı avatarı
sTRaLiS
Paylaşımcı Üye
Paylaşımcı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen sTRaLiS »

hayırlı olsun...artık sene sonunda elınısden cıkarmak ıcın her yola basvurursunuz atık :bigsmile:
Resim Resimler Konusmaz Derler YALAN..O Gozler neler Anlatıyor Anlayana..Anlamak isteyene..
Resim

Vazgeçersen Kaybedersin
Kullanıcı avatarı
sessiz_firtina
Bilinen Üye
Bilinen Üye

Mesaj gönderen sessiz_firtina »

yok abı bu defa oyle olmıcak cok ıyı futbolcu ıkısıde INSALLAH yuzumu kara cıkarmazlar:D:D

“Galatasaray” sayfasına dön