Süper Kupa'nın sahibi Fenerbahçe oldu!

Fenerbahçe hakkındaki her şeyi burada bulacaksınız.
Cevapla
cr@zy
Yıldızlaşan Üye
Yıldızlaşan Üye
Mesajlar: 7047
Kayıt: 10 Tem 2008, 18:09
Konum: ist

Süper Kupa'nın sahibi Fenerbahçe oldu!

Mesaj gönderen cr@zy »

Beşiktaş ile Fenerbahçe yeni sezon öncesinde Süper Kupa mücadelesinde karşı karşıya geldi. Fenerbahçe maçı Alex'in golleriyle 2-0 kazandı...

ILK YARI
1. dakika Karşılaşmanın ilk düdüğü çaldı ve mücadele başladı...
2. dakika Yusuf'un pasında Erhan Güven sağdan haraketlendi ama Vederson'un kontrolünde top auta çıktı.
3. dakika Yusuf ceza sahasında Bilica ile girdiği pozisyonda yerde kalınca penaltı bekledi ama hakem Yunus Yıldırım devam dedi. Yusuf bu pozisyonda isyan etti.
5. dakika Yusuf şık bir çalımın ardından içeri ortaladı ama Fenerbahçe defansı son anda topu uzaklaştırdı.
7. dakika Fenerbahçe orta alanda topu kaptı ve Alex, Guiza'ya pasına aktardı. Guiza ceza sahası dışından şutunu attı, top Rüştü'nün ellerinde kaldı.
8. dakika Her iki takım da top yapmakta zorlanıyor... Orta alanda çok büyük bir mücadele var.
9. dakika Erhan Güven, Kazım mücadelesinde Erhan yerde kaldı, hakem faul çalınca Kazım ve Alex Yunus Yıldırım'a itirazda bulundu.

ILK BÜYÜK TEHLIKE!
10. dakika Beşiktaş atağında top ceza sahası içerisinde Tello'da kaldı. Tello'nun vuruşu defanstan döndü, dönen topa Yusuf vurdu, son anda Volkan köşede kontrol etti.
11. dakika Volkan kısa süreli bir sakatlık geçirdi.
12. dakika Rüştü ceza sahası dışında riskli hareketlerde bulununca Kazım araya girip ortaladı ama Ferrari topu uzaklaştırdı.
13. dakika Hemen ardından gelişen Beşiktaş atağında Bobo, Vederson ile girdiği pozisyonda yerde kaldı. Oyun devam etti ama ardından Fenerbahçeli oyuncular Bobo'nun tedavisi için topu dışarı attı. Bobo'nun durumu iyi...
14. dakika Emre'nin sol kanattaki Vederson'a attığı pasta Vederson bekletmeden ortaladı ama top Erhan'a çarpıp kornere çıktı. Köşe atışını Alex kullandı, dışarı açılan topu Emre içeri tekrar ortaladı, Kazım vurdu ama Rüştü çok rahat kontrole etti.
15. dakika Nobre'nin müdahalesi ile Emre yerde kalınca Fenerbahçe serbest vuruş kazandı. Serbest vuruşu Vederson kullandı, az farkla üstten auta gitti.

DIREKTEN DÖNDÜ!
18. dakika Beşiktaş atağında Tello süper bir ver-kaç ile topu aldı ve arka direğe ortaladı. O noktada Yusuf kafa ile vurdu, top yan direkte patladı. Bu şu ana kadar ki en tehlikeli ataktı.
19. dakika Ardından devam eden atakta sağ kanatta Yusuf yerde kalınca Beşiktaş serbest vuruş kazandı. Tello kullandı serbest vuruşu, top barajdan sekti.

ŞIMDI DE FENER!
20. dakika Ardından Guiza Ismrail'den topu kaptı sağdaki Alex'e verdi. Alex ceza sahası içerisinde yerden vurdu, Rüştü mükemmel çıkardı.
21. dakika Gökhan Gönül sağ kanattan ortaladı, Ismail'e çarpan top kornere çıktı. Köşe vuruşunu Alex kullandı, ceza sahasında Kazım bomboş pozisyonda artistik bir vuruş denedi ama auta attı.
22. dakika Fenerbahçe sol kanattan Vederson ile geldi. Onun ortasında top kaleye paralel şekilde taca çıkarken Ismail ve Kazım atak yaptı. Ismail yerde kalınca Yunus Yıldırım faul dedi. Ismail bu pozisyonda sakatlık geçirdi. Sağlık görevlileleri şu anda onunla ilgileniyor.
23. dakika Orta alanda müthiş bir topa sahip olma mücadelesi var.
26. dakika Vederson sol kanatta yine topla buluştu ve ortaladı ama kimse dokunamadı.
28. dakika Ernst ceza sahası dışından şut denedi ama üstten auta gitti.
30. dakika Emre'nin pasında Vederson ceza sahası içerisinde topla buluştu, şutunu attı, defanstan geri döndü.
32. dakika Fenerbahçe kendi yarı sahasındayken topla çıkmakta zorlanıyor...
33. dakika Yusuf'un uzun mesafeli pasında Ernst hareketlendi, iki Fenerbahçeli'den Önder topu kornere attı.
33. dakika Köşe vuruşunu Tello kullandı, ön direkte Gökhan Gönül'ün vurduğu kafa arkaya açıldı. Ardından Fenerbahçe atağa kalktı. Alex'in pasında Dos Santos topla birlikte gitmek istedi ama Fink'in müdahalesi ile top taca çıktı.
34. dakika Bu arada pozisyon geçince Yusuf sarı kart gördü.
35. dakika Gökhan Gönül'ün pasında Guiza topla buluştu, ceza sahası içerisinde yerde kaldı, hakem devam dedi.
35. dakika Bu kez Beşiktaş atağa kalktı, Bobo'dan önce Bilica araya girdi. Ardından Yusuf'un pasında Erhan Güven hareketlendi, Bilica'ya çarpan top kornere çıktı. Beşiktaş köşe atışından faydalanamadı.
36. dakika Fenerbahçe hızlı atağa kalktı. Guiza topla giderken Ernst'i geçti, ama Ferrari son anda yetişerek topu kaptı. Guiza bu pozisyonda da penaltı bekledi.

YAN A?LARDA KALDI!

37. dakika Ernst'in pasında Tello tek vuruşla Nobre'ye mükemmel bir pas aktardı. Nobre ceza sahası içerisinde vuruşunu yaptı, top yan ağlarda kaldı.
38. dakika Fenerbahçe atağında Vederson'un ara pasında Dos Santos ceza sahasında topla buluşacaktı ama Rüştü mükemmel bir zamanlama ile çıkarak topa hakim oldu.
41. dakika Beşiktaş sol kanattan Tello ile köşe vuruşu kullandı, arka direğe gelen topu Sivok içeri göndermek istedi ama direkt olarak auta çıktı.
43. dakika Fink, Beşiktaş'a tam alışamamış gibi görünüyor... Sahada arkadaşları ile tam olarak uyum içerisinde değil.
44. dakika Alex, Guiza'yı kaçırmak istedi ama Ferrari araya girdi. Ardından Ferrari kaybetti, Kazım gitmek isterken yerde kaldı. Hakem devam dedi.
45. dakika Karşılaşmanın ilk yarısına 2 dakika uzatma eklendi.
45+1. dakika Fenerbahçe atağında sol kanattan Vederson ortaladı, Alex dokunamadı, Rüştü şaşırdı, Alex gol oldu ama top gol olmadı!
45+2. dakika Emre ceza sahasının dışından çok sert vurdu, top üstten auta gitti.
Karşılaşmanın hakemi Yunus Yıldırım ilk yarıdaki son düdüğünü çaldı.
Ilk yarı skoru: Beşiktaş:0 - Fenerbahçe:0
Ikinci yarıda görüşmek dileğiyle...

IKINCI YARI
46. dakika Karşılaşmanın ikinci yarısı Beşiktaş'ın vuruşuyla başladı.
46. dakika Ikinci yarıda Beşiktaş'ta Yusuf Şimşek'in yerine Nihat Kahveci oyuna girdi...
47. dakika Nihat ikinci yarının hemen başında topla buluştu ve sağ köşe gönderine yakın yerde taç kazandırdı.
48. dakika Dos Santos sol kanattan çok iyi geldi, içeri ortaladı ama Sivok aynı güzellikte atağı kesti.
49. dakika Ismail'in taşıdığı atakta Bilica ve Cristian bastırdı ama köşe vuruşu ile sonuçlandı pozisyon. Köşe vuruşunu Tello kullandı, uzak noktada Fink kafa ile vurdu, top üstten auta çıktı.
50. dakika Dos Santos, Vederson ile duvar pası yapıp ceza sahasına girmek istedi ama Sivok yine izin vermedi.
51. dakika Fink ile Alex'in pozisyonunda Kazım da pozisyona dahil olduktan sonra Fink yerde kalınca hakem faul dedi.
52. dakika Bobo topla birlikte ceza sahasına girdi ama Bilica ona yapışmıştı. Bobo kurtulmak isterken Bilica yerde kalınca hakem faulü işaret etti.
53. dakika Pozisyonun ardından iki oyuncu da tartışmaya başlayınca hakem ikisine birden sarı kart gösterdi.
54. dakika Fenerbahçe atağında Guiza defansın arkasına sarktı ve vuruşunu yaptı, top yandan auta çıktı.
56. dakika Bobo ile Tello'nun duvar pası denemesinin ardından ceza sahasının içerisinde Önder son anda pozisyonu kontrol ederek tehlikeyi önledi.
57. dakika Fenerbahçe sağ kanattan köşe vuruşu kazandı. Alex yine topun başına geçti ve ortaladı, arka direğe doğru gelen topa Bilica dokunmak istedi ama kafasının üzerine değen top taca çıktı.
58. dakika Beşiktaş atağında Nihat orta sahanın hemen önünden aldığı topla ilerledi, ceza sahasına yaklaşırken şutunu attı ama farklı şekilde üstten auta gitti.
59. dakika Fenerbahçe'de Kazım oyundan çıktı, yerine Deivid girdi.
62. dakika Oyun şu anda Fenerbahçe yarı sahasında oynanıyor...
63. dakika Şimdi uzun bir top atıldı Guiza'ya ama Rüştü çıkıp aldı ve ileri oynadı.
65. dakika Bobo ceza sahasına girmek istediği sırada yerde kalınca Beşiktaş serbest vuruş kazandı. Serbest vuruşu Nihat kullandı ama top barajda kaldı.
67. dakika Fenerbahçe atağında köşe vuruşundan gelen top dışa açıldı, Guiza içeri gönderdi. Önder göğsü ile kontrol edip dönerek vurdu, Rüştü kontrol etti.
69. dakika Bu kez Beşiktaş tehlikeli geldi. Nihat topu kaptı, gerideki Ernst'e bıraktı. Ernst sert vurdu ama defanstan sekip kornere çıktı. Köşe atışını Tello kullandı ama kimse dokunamayınca top direkt olarak auta çıktı.
70. dakika Fenerbahçe'de Cristian yaklaşık 40 metreden çok sert vurdu ama üstten auta gitti.
71. dakika Fenerbahçe'nin taç atışından giden topa Guiza atak yaptı. Ferrari yakındı ve kornere attı. Köşe vuruşunu Alex kullandı, içeride karambol yaşandı bir anlık ama son olarak arkaya açılan topu Ferrari ters köşeden kornere bıraktı.
72. dakika Ters köşeden köşe vuruşunu yine Alex kullandı, Erhan kafa ile uzaklaştırmak istedi, dışarıda Tello ile Gökhan birlikte atak yaptı. Gökhan yerde kalınca hakem serbest vuruşa hükmetti. Şimdi Fenerbahçe tehlikeli bir noktadan köşe vuruşu kullanacak.
73. dakika Fenerbahçe'de köşe vuruşunu Alex kullandı, ceza sahası içerisinde top Sivok'un eline gelince hakem kasti olduğuna hükmedip penaltı noktasını gösterdi.

VE GOOLLLLL
74. dakika Fenerbahçe'de penaltı atışını Alex kullandı ve topu ağlara gönderdi... Şimdi skor 1-0 Fenerbahçe lehine...
77. dakika Fenerbahçe'de Emre oyundan çıktı, yerine Selçuk girdi...
78. dakika Deivid'in pasında Dos Santos atak yaptı ama kötü vurunca top auta çıktı.
79. dakika Beşiktaş'ta Tello oyundan çıktı, yerine Holosko girdi.
80. dakika Beşiktaş'ta Erhan Güven oyundan çıktı, yerine Rıdvan girdi.
81. dakika Fenerbahçe'de Dos Santos oyundan çıktı, yerine Uğur Boral girdi.
84. dakika Alex ceza sahası içerisinde topla buluştu, kontrol etmek isterken Beşiktaş defansı araya girerek topu kornere çeldi. Köşe atışını da Alex kullandı, Rüştü kontrol etti.
86. dakika Deivid ceza sahası içerisinde topla buluştu, açısını kaybetmesine rağmen çok iyi vurdu, Rüştü son anda uzanarak çeldi.
89. dakika Artık maçta son anlar... Fenerbahçe daha atak durumda...
90. dakika Karşılaşmanın sonuna 3 dakika uzatma eklendi...
90+1. dakika Alex'in uzun pasında Guiza topla buluştu ve Deivid'e aktardı, Fenerbahçe yeniden oyun kurdu ama Beşiktaş defansı araya girdi...

VE GOOLLLL
90+2. dakika Guiza sağ kanattan çok güzel ortaladı, Alex kafa ile müthiş vurdu ve top ağlarla buluştu... Şimdi skor 2-0 oldu...
90+3. dakika Hakem son düdüğünü çaldı ve mücadele sona erdi.
Süper Kupa'nın galibi Fenerbahçe...Stat: Atatürk Olimpiyat
Hakemler: Yunus Yıldırım, Serkan Gençerler, Volkan Narinç
Beşiktaş: Rüştü, Erhan, Sivok, Ferrari, Ismail, Fink, Yusuf, Ernst, Tello, Nobre, Bobo
Fenerbahçe: Volkan Demirel, Gökhan, Önder, Bilica, Vederson, Kazım, Cristian, Emre, Dos Santos, Alex, GüizaMAÇTAN NOTLAR

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, sezonun ilk resmi maçı olan 4. TFF Süper Kupa’da Fenerbahçe karşısında yeni transferler Ismail, Fink, Ferrari ve Erhan’a ilk 11’de görev verdi.
Mustafa Denizli, forvet hattını Nobre-Bobo ikilisiyle oluştururken, savunmanın göbeğinde Sivok’un yanında Italyan oyuncu Ferrari’ye şans verdi. Gaziantepspor’dan transfer edilen Ismail, sol kanadı alırken, Alman oyuncu Fink de vatandaşı Ernst ile birlikte ön liberoda görev yaptı. Ekrem Dağ’ın yokluğunda sağ kanatta ise Ankaraspor’dan sezon başında alınan Erhan Güven mücadele etti.
Ismail, Fink, Ferrari ve Erhan, Fenerbahçe karşısında görev alarak hem ilk kez derbi heyecanını yaşadılar, hem de ilk kez siyah-beyazlı formayla bir resmi maçta mücadele etme şansı buldular.
Ispanya deneyiminin ardından eski takımı Beşiktaş’a geri dönen Nihat Kahveci ise sezonun ilk resmi maçında yedekler arasında yer aldı. Beşiktaş’ın diğer yeni transferlerinden genç oyuncu Rıdvan Şimşek de yedek kulübesinde kendisine şans verilmesini bekledi.
Teknik direktör Denizli, Nihat ve Rıdvan’ın yanısıra kaleci Hakan ile birlikte Necip Uysal, Ibrahim Üzülmez, Holosko ve Uğur Inceman’ı da yedek soyundurdu.
-

NIHAT, DERBI HEYECANINI YENIDEN YAŞADI

Beşiktaş altyapısından yetişen ve futbol yaşamını uzun bir süre Ispanya’da sürdüren Nihat da Fenerbahçe karşısında kadroda yer aldı.
Türkiye’de Fenerbahçe’ye karşı derbi heyecanını en son 24 Şubat 2001 tarihinde lig maçında yaşayan deneyimli oyuncu, uzun bir aradan sonra aynı heyecanı tattı.
Askerliği nedeniyle sezon başı hazırlıklarında takımıyla birlikte fazla çalışma şansı bulamayan Nihat, bu akşamki mücadelede yedek soyundu.


3 SAKAT OYUNCU

Siyah-beyazlı takımda, sakatlıkları nedeniyle Ibrahim Toraman, Ekrem ve Delgado Fenerbahçe maçında forma giyemedi.
Sakat oyuncular Ibrahim Toraman ile Ekrem’in yanısıra uzun süreli sakatlığı nedeniyle sözleşmesi askıya alınması gündemde olan Arjantinli oyuncu Delgado da kadroda yer almadı.
Bu oyuncuların yanısıra 3. kaleci Korcan Çelikay, Erkan Zengin, Serdar Özkan da Fenerbahçe maçı kadrosunda yer almadı.


TEKNIK DIREKTÖRLER KUCAKLAŞTI

Her iki takımda da çalışma şansı bulan teknik direktörler Mustafa Denizli ve Christoph Daum, maç öncesi birbirlerine samimi davrandılar.
Seremoni öncesi Fenerbahçe Teknik Direktörü Daum, Beşiktaş Teknik Direktörü Denizli’nin yanına giderek başarılar diledi. Birbirlerine sarılarak maç öncesi başarı dileğinde bulunan iki teknik adam, basın mensuplarına da samimi bir biçimde görüntü verdiler.


TARAFTARLAR TRIBÜNLERI DOLDURAMADI

Daha önceki sezonlarda yurtdışında yapılan ve bu sezon ilk kez Türkiye’de düzenlenen TFF Süper Kupa’da geçen sezonun şampiyonu ve Fortis Türkiye Kupası sahibi Beşiktaş’ın Fenerbahçe ile yaptığı zorlu mücadelede siyah-beyazlı taraftarlar, kendilerine ayrılan tribünleri tam olarak doldurmadılar.
Beşiktaşlı taraftarlara ayrılan tribünlerde büyük boşluklar gözlenirken, 15 bine yakın siyah-beyazlı taraftar, takımlarını desteklemek üzere Atatürk Olimpiyat Stadı’na geldi.

ISTIKLAL MARŞI’NI ÜNLÜ TENOR HAKAN AYSEV SESLENDIRDI

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, 4. TFF Süper Kupa maçında Beşiktaş karşısında, Honved maçının 11’inden tek değişiklikle takımını sahaya sürdü.
Sarı-lacivertli ekibin UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turunun ilk raundunda Macar ekiple yaptığı karşılaşmada sakatlanan Roberto Carlos’un solbekteki yerinde Vederson forma giydi.
Volkan Demirel’in kaleyi koruduğu Fenerbahçe’de, savunma dörtlüsünde Gökhan, Önder, Bilica ve Vederson, orta alan Kazım, Cristian, Emre ve Dos Santos, forvet arkasında Alex ve forvette de Güiza görev yaptı.


MEHMET TOPUZ 18’DE YOK

Fenerbahçe’de Mehmet Topuz, Beşiktaş karşısında 18 kişilik kadroda yer almadı.
Kupa maçı öncesi takımının tüm çalışmalarında yer alan Mehmet Topuz’un kadroya alınmaması dikkati çekti.
Sarı-lacivertli futbolcunun, adale ağrısı nedeniyle kadroda bulunmadığı öğrenildi.


ROBERTO CARLOS EŞIYLE TRIBÜNDE

Fenerbahçe’de, sakatlığı bulunan Roberto Carlos karşılaşmayı eşiyle birlikte tribünden izledi.
Erken saatlerde tribündeki yerini alan Breziyalı futbolcu, tribünde bol bol forma imzaladı.
Yer aldığı tribünün alt ve üst bölümlerinden taraftarların attıkları formaları imzalayan Roberto Carlos, formaları daha sonra taraftarlara geri gönderdi.
Fenerbahçe’de, Mehmet Topuz ve Roberto Carlos’un yanısıra sakatlığının ardından henüz hazır olmayan Semih ile tedavisi süren Özer kadroda yer almadı.


TFF SÜPER KUPA ILK KEZ TÜRKIYE’DE OYNANDI

Atatürk Olimpiyat Stadı’nda Beşiktaş ile Fenerbahçe arasındaki 4. TFF Süper Kupa mücadelesi, kupa mücadelesi ve iki takım için ilkleri yaşattı.
3 yıllık geçmişe sahip olan ve bundan önce Almanya’nın Frankfurt, Köln ve Duisburg kentlerinde oynanan kupa mücadelesi Beşiktaş-Fenerbahçe mücadelesiyle ilk kez Istanbul’da yapıldı.
4. TFF Süper Kupa maçı aynı zamanda ezeli rakipler Beşiktaş ve Fenerbahçe’yi ilk kez Atatürk Olimpiyat Stadı’nda karşı karşıya getirdi.


KUPA, O?UZ ÇETIN VE METIN TEKIN’IN ELLERINDE SAHAYA ÇIKTI

TFF Süper Kupa, saha içine Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın eski futbolcuları, (A) Milli Futbol Takımı antrenörleri Oğuz Çetin ve Metin Tekin’in elinde sahaya çıktı.
Ikili, stat hoparlörlerinden yapılan anonsun ardından birlikte taşıdıkları kupayla tünelden saha içine girerek hazırlanan kürsünün üzerine koydular.


STAT YARI YARIYA KULLANILDI

Her iki takım taraftarları da stadı yarı yarıya kullandılar.
Atatürk Olimpiyat Stadı’nın kuzey tribünü ve güney tribündeki konuk seyirci bölümüne taraftar alınmazken, Fenerbahçeli taraftarlar batı tribün ile güney tribünün batı tribününe yakın olan kısmı, Beşiktaşlı taraftarlar ise doğu tribün ile güney tribünün doğu tribününe yakın olan kısmında oturdular.
Iki takım taraftarları toplamda Atatürk Olimpiyat Stadı’nda tribünlerde yaklaşık 30 bin kişilik bir çoğunluk oluşturdular.
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, maçı Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ile birlikte protokol tribününden izlediler.


MAÇ KADROLARI KARIŞIK ANONS EDILDI

Maç öncesi 4. TFF Süper Kupa mücadelesi adına yaşanan güzelliklerden birisi de iki takımın sahaya çıkacağı 11’lerin karışık anons edilmesi oldu.
Yapılan anonsta ilk 11’de bulunan oyunculardan bir Beşiktaş bir Fenerbahçeli oyuncunun ismi okundu.
Iki takım taraftarları da sırayla kendi oyuncularının ismi anons edildiğinde tezahüratla sevgi gösterilerinde bulundular.


GÖRKEMLI AÇILIŞ

4. TFF Süper Kupa maçı öncesi yapılan açılış seremonisinde futbolseverler keyifli anlar yaşadılar.
Kupa sponsorları TTNet, Teknosa ve Clear Men tarafından stat çevresinde kurulan özel taraftar alanları, maç öncesi gösterileri ve özel sürprizlerle futbolseverler için bir şölene dönüştü.
UEFA Kupası finalinin açılışını gerçekleştiren ekip tarafından hazırlanan seremoni öncesinde, helyum balonlu trapezci, tribünlerin üzerinde dolaşarak nefes kesen bir gösteri yaptı.
Seremonide Beşiktaş ve Fenerbahçe kulüplerinin gençlik geliştirme programlarında eğitim gören yıldız adayı futbolcular da yer aldılar.
Maç öncesi Istiklal Marşı’nı ünlü tenor Hakan Aysev seslendirirken, saha kenarına konulan alev makineleri sahanın görüntüsüne renk kattı.


254 MEDYA MENSUBU

Kupa maçı medyanın büyük ilgisini çekti. Atatürk Olimpiyat Stadı’ndaki dev maç için Türkiye Spor Yazarları Derneği’ne (TSYD) toplam 254 gazeteci akredite oldu.
Karşılaşmada basın tribününde 178 muhabir ve yazar, saha içinde ise 76 foto muhabiri görev yapıyor.


GÜVENLIK UYGULAMALARI

Kupa maçı için olağanüstü güvenlik önlemleri uygulandı.
Atatürk Olimpiyat Stadı’ndaki mücadelede 1850 güvenlik personeli ve 1630 özel güvenlik elemanı görevlendirildi.
Stat giriş kapıları saat 18.00’den itibaren açılarak taraftarlar tribünlere alındı.
6’sı polis kamerası, 42’si stat kamerası olmak üzere Atatürk Olimpiyat Stadı’nda toplam 48 kamerayla tespit yapılıyor.
Stat ve çevresinde alkollü içki içilmesine ve satışına izin verilmezken, aşırı derecede alkollü olan kişilerin stada alınmamasına özen gösterildi.
Stat dışında oluşturulan 1. güvenlik çemberi içine biletsiz seyirciler giremedi. Stat arama noktalarında yapılan üst aramalarında da hassas ve titiz davranılarak, yasak maddelerin tribünlere sokulmasına engel olundu.


TARAFTARLARIN YOL GÜZERGAHLARI AYRILDI

Maç için stada gelen Beşiktaş ve Fenerbahçeli taraftarlar, güvenlik nedeniyle ayrı ayrı güzergahları kullandılar.
Fenerbahçeli taraftarlar için 150 adet otobüs, eski Salıpazarı ve Bahçelievler Yenibosna’dan kaldırıldı. Bu otobüsler Halkalı Toplu Konutları tarafından stada gelen yol güzergahından stada kabul edildi.
Beşiktaşlı taraftarları taşıyan otobüsler ise Levent IETT Garajı ve Dolmabahçe Alanı’ndan kalktılar. Siyah-beyazlı taraftarlar, stat-TEM ve ISTOÇ bağlantı yolundan alınarak doğu tribünü sapağından tribüne ulaştılar.
Iki takım taraftarlarının stada gelme güzergahlarındaki stada yakın polis noktalarında özel aracıyla gelen taraftarlardan araçlarında otopark için kart bulunmayanların araçları stat çevresine sokulmadı. Bu nedenle de stat çevresinde trafik sorunu yaşanmazken, araçlarını gerilere bırakan taraftarlar yürüyerek stada geçtiler.

STADA GELIŞTE OLAY

Iki takım taraftarları arasında stada gelişte zaman zaman olaylar çıktı.
Altınşehir yönünden otobüslerle maçı izlemek için stada gelen Beşiktaşlı taraftarlar, otobüslerden indikleri noktada araçlarıyla maça gelen Fenerbahçe taraftarlarını durdurarak arabalarına hasar vermeye başladılar.
Araçların içinde Fenerbahçe forması ve kaşkollar arayan Beşiktaşlı taraftarlar, rakip takım taraftarlarını tartakladılar.
Kullanıcı avatarı
Prens
Gelişen Üye
Gelişen Üye
Mesajlar: 211
Kayıt: 04 Haz 2009, 21:48

Mesaj gönderen Prens »

hayırlı uğurlu olsun kupa fb ye
Resim
Kullanıcı avatarı
CIVCIV
BidiBidi.Com Özel Üyesi
BidiBidi.Com Özel Üyesi
Mesajlar: 2754
Kayıt: 31 Ağu 2006, 17:08
Konum: evden, işten, cepten...
İletişim:

Mesaj gönderen CIVCIV »

10 yıldır böyle...... :yahoo60:

:cheers2: :cheers2: :cheers2:tebrikler FB'me.... :bidibidi_msn57:

*Bağışlayıcı yönümü MEŞGÜLE verdim "GÜLÜP" qeçiorum
Cevapla

“Fenerbahçe” sayfasına dön