Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Iş yeri filtre

Bidibidi.com hakkında her türlü istekler ve şikayetlerinizi buraya yazınız.
Kullanıcı avatarı
deniz gözlü
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Iş yeri filtre

Mesaj gönderen deniz gözlü »

Siteye iş bilgisayarımdan giriş yapamıyorum açmaya çalıştığımda fortiguard filtre devreye giriyor ve siteyi forum sitesi olarak degil oyun sitesi olarak görüyor yardımcı olabilir misiniz?
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
İletişim:

Mesaj gönderen BIDIBIDI »

deniz gözlü yazdı:Siteye iş bilgisayarımdan giriş yapamıyorum açmaya çalıştığımda fortiguard filtre devreye giriyor ve siteyi forum sitesi olarak degil oyun sitesi olarak görüyor yardımcı olabilir misiniz?
deniz gözlü, Çoğu işyerinde, özellikle Kamu Kurumlarında, Sitemiz bir takım filtrelemelerle uzun yıllardır Engellenmektedir.

Bu engellemeyi iş yerlerinin Bilgi Işlem departmanları, başkanlıkları ya da ona bağlı birimleri yapmaktadır.

TAKIP ALTINDASINIZ;
Istenildiğinde ve gerekli görüldüğünde bilgisayarınızda yaptığınız Tüm hareketleriniz takip altındadır.

PROBLEM ZAMANI;
Eğer Sitemiz, daha önce aynı bilgisayarda açılıyorken, şimdi açılmıyorsa;

1- Güvenlik sistemi yeni kurulmuş olabilir,
2- Sistemin filtreleme kapsamı genişletilmiş olabilir
3- Sitemize bulunduğunuz işyerinden çok sayıda Oyun Oynamak amacıyla giriş olabilir, (ki binlerce kişinin çalıştığı işyerinde, sizi belki hiç tanımayan, ilgisi olmayan birisi de Bidibidi.com a giriş yapıyor hatta Oyun Oynuyorsa sizi de etkleyecektir)

NE YAPILABILIRSINIZ;
1- Bilgisayarınıza program kurabiliyorsanız, Vpn, ip değiştirme tarzı bir programla yasağı aşabilirsiniz (Ama tavsiye etmem, bu yüzden detayları vermeyeceğim.)
2- Bilgi işlem Bölümünüze (dairesine, başkanlığına) ilgili birime bir yazı yazıp, Bidibidi.Com ve varsa giremediğiniz diğer sitelerin filtrelerinin kaldırılmasını, Haber Sitelerinin, Sosyal Paylaşım sitelerinin vb diğer sitelerin de oyun bölümü olduğunu bunların neden engellenmediğini sorabilir, bu YASA?IN kaldırılmasını isteyen bir mail atabilirsiniz.
3- Tablet, telefon ile 3g bağlantısı kullanabilirsiniz

BIZ NE YAPABILIRIZ?
1- Sisteminizi yanıltabiliriz böylece sizi bir şekilde Bidibidi.Com a giriş yapabilir hale getirebiliriz, ancak bunun için Yazılım Düzenlemeleri, eklemeleri vb. şekilde bunu projelendirmem gerekir, bu da yukarıdaki seçeneklere göre, çok çok uzun, yorucu ve geçici bir önlem olacaktır.

SONUÇ;
Şu an için yapılabilir en mantıklı iş, Engelin Kaldırılmasını Istemek ya da 3G kullanmaktır. Sitemiz son değişikliklerle beraber mobil platformlarda daha etkili ve hızlı kullanılabilmektedir.
Kullanıcı avatarı
deniz gözlü
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Iş yerimizde daha öönceden fitre vardı fakat site için sorun teşkil etmiyordu ultrasurf, zen mate gibi eklentilerin yasak olan yerlere giriş yapılabiliyordu suan yeni filtre ile hiç bir yöntem olmuyor vnp ile çalıştıra gelip msconfig yazdığım da kullanıcı hesabı denetim kismi gelıyor kullanıcı adı ve şifre istiyor ve daha fazla ilerleyemiyorum bilgi işleme müracaat etsek de açacağını biliyorum öğlen tatil arası facebook gibi sitelere giriliyor fakat bi çok siteye yine girilmiyor bıdıbıdı dahil :( şöyle bişi buldum fakat :) google çeviri üzerinden sitenin linkini alıp ingilizce Türkçe çeviri yapıp tercüme et dediğinde giriş oluyor fakat bu defa üye girişi olmuyor ben mobil olarak giriş yapmaya devam edeyim :D
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
İletişim:

Maşallah. Ben vpn vb tarzda sistemi aşacak konular hakkında bilgi vermiyim dedim, ama siz msconfige kadar gelmişsiniz. :D

Sitemizin Ana sayfasına girebiliyor musunuz?

www.bidibidi.com adresine?

ya da Resim galerimize girebiliyor musunuz? https://galeri.bidibidi.com adresine
Kullanıcı avatarı
deniz gözlü
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Yok malesef ikisinide giriş yapılamıyor
Kullanıcı avatarı
deniz gözlü
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Ama kurumumuz bilgi işlem daire başkanlığı talep formu oluşturmuş erişmeye çalıştığınız sayfa bilgi işlem daire başkanlığı tarafından internet kullanım politikası tarafından uygunsuz içerik nedeniyle engellenmiştir engellenen sayfanın uygunsuz site kapsamına girmedisigini düşünüyorsanız sebebiyle birlikte aşagıdaki formu doldurunuz diye, bir form oluşturmuşlar tabi bunu doldurmak bizim için sıkıntı siz site sahibi doldurursanız bizim için daha iyi olacağı kanaatindeyim :)
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
İletişim:

deniz gözlü yazdı:Ama kurumumuz bilgi işlem daire başkanlığı talep formu oluşturmuş erişmeye çalıştığınız sayfa bilgi işlem daire başkanlığı tarafından internet kullanım politikası tarafından uygunsuz içerik nedeniyle engellenmiştir engellenen sayfanın uygunsuz site kapsamına girmedisigini düşünüyorsanız sebebiyle birlikte aşagıdaki formu doldurunuz diye, bir form oluşturmuşlar tabi bunu doldurmak bizim için sıkıntı siz site sahibi doldurursanız bizim için daha iyi olacağı kanaatindeyim :)
Aslında bizi engelleyen çoğu kuruma bir form hazırlayıp göndermemiz gerek fakat sonuçta kurum güvenliklerini sağlamaları ve çalışanlarının işbaşında farklı işlerle meşgul olmamalarını gerektiği yüzünden bu form boşuna olacaktır. Ayrıca baştan HATALI olan bir durumun içinde olmak da yanlıştır.

Bu yasaklar, Bilgi işlem Dairelerinin, Kişisel kararlarıyla (internet kullanım politikası adı altında) verilip, HATALI bir şekilde uygulanan SÖZDE kısıtlamalardır.

Yani şöyle bir durum var, NORMALde IŞ saatleri içinde, IŞ ile Ilgisi olmayan Hiç Bir Siteye girilmemesi gerekir; Bu YÜZDEN KURUMUNUZ kısıtlıyorsa, .gov.tr, edu.tr dışındaki BÜTÜN sitelere filtre koymalıdır, fakat bazı filtreleme teknikleriyle, bazı siteleri açmak, bazı siteleri kapatmak tamamen yanlış bir uygulamadır.
Kullanıcı avatarı
deniz gözlü
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Anladım teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
deniz gözlü
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Sorunu çözdüm ve müdürümün bilgisayarını kullanıyorum söylemek istedim :bouncy: :bouncy: :bouncy: :lol2:
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
İletişim:

deniz gözlü yazdı:Sorunu çözdüm ve müdürümün bilgisayarını kullanıyorum söylemek istedim :bouncy: :bouncy: :bouncy: :lol2:
Müdürün bilgisayarına el konulmuştur... :şok:
Şok şok şok, Bidibidi.Com ve alt sitelerine giremeyen bir kişi, amirinin bilgisayarını ele geçirerek, ortalığı birbirine katmıştır. Konuyla ilgili soruşturma başlatılmıştır. :komik:

evet bu da bir yöntem, paylaşımlarınızla geri dönecekseniz demektir. :komik:

“İstekleriniz - Bekledikleriniz - Sorularınız - Sorunlarınız” sayfasına dön