Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Acırım Şimdi - M. Engin Karatay

Haftanın şiirlerini buradan yayınlıyoruz.
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
İletişim:

Acırım Şimdi - M. Engin Karatay

Mesaj gönderen BIDIBIDI »

Resim

Üstümde yılların ezikliği var
Vefâsız, dünyâmı etti bana dar
Çektiğim çileler kaldı sâde kâr
Çürüyen gençliğe acırım şimdi...

Yüzüme gülüşü, yalanmış meğer
Koynumda besledim, yılanmış meğer
Zehrini kusmaya dolanmış meğer
Boşuna sevgiye acırım şimdi...

Kahretti, hayâta küstürdü beni
Içime kapattı, susturdu beni
Her şeyden bezdirdi, pusturdu beni
Kaybolan benliğe acırım şimdi..

23.11.1972'de Adapazarı'nda doğdu. Ailesi'nin Almanya'da olmasından dolayı çocukluk yılları Almanya - Türkiye arasında mekik dokuyarak geçti. (Okul tatillerinde Almanya'ya geliyordu.) 1978-1983 Ilkokul tahsilinden sonra 1983-1987 Yılları arasında Adapazarı Imam-Hatip Lisesi'nde okudu. Yaş haddi sebebi ile 1987'de nihâi olarak Almanya'ya geldi. Burada yarım kalan Lise tahsilini bitirdi. Aynı zamanda Konsolosluk aracılığı ile tanınan imkânla, Ankara Aydınlıkevler Lisesi'ni de dışarıdan bitirdi. Stuttgart'ta başladığı Üniversite'yi 3. Semester'de bıraktı.
Şair; Ocak 2003'ten îtibâren, Münih Teknik-Yüksek Okul'da (FHS) Bilgisayar Programlama Uygulama Tekniği üzerine öğrenimini sürdürmektedir...

1991-1999 Yılları arası çeşitli sosyal ve kültürel derneklerde bilfiil görev aldı. Almanya'da ki hayatı,1987-1994 Yılları arası Frankfurt yakınlarında Miltenberg Kasabası'nda,1994-2001 Yılları arası Münih yakınlarında Landsberg Kasabası'nda,2001 Temmuz'undan îtibâren de Münih Şehri'nde devâm etmektedir...

4 yaşında okuma yazma öğrenen şâir, şiir okumaya 5 yaşında başladı. Ilk şiirini 12 yaşında yazdı. Ortaokul yıllarında şiir ve piyes dalında ödüller aldı. Şiirleri; Tercüman Gazetesi Avrupa Baskısı'nda,2000 Yılı'nda Millî Gazete, Akit ve Türkstar Gazetesi'nde yayınlandı. Ayrıca Öz Anayurdum, Haber ve çeşitli dergilerde yayınlandı. Şiir dalında aldığı ödül ve dereceleri tek tek sıralamayı abes ve nefsânî karşılayan şâir; 2000 Yılı Avrupa'da yılın şâiri ünvânını ifşâ etmeyi yeterli görmektedir. Şâir aynı zamanda bestekârlık alanında da önemli eserlere imzâ atmıştır..

ESERLERI
Kanayan Yaram ''Sevgili'ye Şiirler''

“Haftanın Şiiri” sayfasına dön