Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

3. Sevgi Festivali

Eşi Bulunmayan Kayısı Diyarı
Kullanıcı avatarı
tatlı cadı
Kahraman Üye
Kahraman Üye
Konum: Önemli Olan Nerden Oldugun Degil,Nereye Gidecegin...
İletişim:

3. Sevgi Festivali

Mesaj gönderen tatlı cadı »

Resim

Resim

Malatya'da, "91 Bin Dev Öğrenci Sevgi Festivali" törenle başladı.

"91 Bin Dev Öğrenci Proje Kurulu"nun organizesi ile Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başlayan 3.Sevgi Festivali çerçevesinde, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler yapılacak. Organ ve kan bağışının da yapılacağı Sevgi Festivali etkinlikleri yeni belediye binası yanındaki alanda gerçekleştirilecek. Standların kurulacağı ve kermeslerin açılacağı Sevgi Festivali 23 Mayıs günü belediye binası yanındaki alanda saat 19.30'da düzenlenecek olan "Sevgi ile El Ele Final Şöleni" ile sona erecek.

Sevgi Festivali çerçevesinde Trabzon'den gelen öğrenci halk oyunları ekibi ile Malatya'daki halk oyunları ekipleri gösteriler de sunacak.

"91 Bin Dev Öğrenci Sevgi Festivali" nedeniyle düzenlenen açılış törenine, Vali Halil Ibrahim Daşöz, Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Il Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, Ticaret ve Sanayi Odası'nı temsilen Yalçın Geyik, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin, bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri, bazı daire müdürleri, "91 Bin Dev Öğrenci Proje Kurulu" üyeleri katıldı.

91 bin dev öğrenci Ilköğretim Okulu'nda ise 3.Sevgi Festivali çerçevesinde kermes düzenlendi. Kermesin açılışında konuşan Vali Halil Ibrahim Daşöz, "Ülkemizin geleceğini oluşturacak bu çocuklarla, iyi bir insan ve yönetici olarark yetişmeleri için çaba göstermek, ana baba, veli olarak görevimiz, devlet olarak ise sorumluluğumuzdur "dedi.

"91 Bin Dev Öğrenci Proje Kurulu"nun Malatya'da yaptıklarını bir gün tarihin yazacağına dikkat çeken Vali Daşöz, "Kaynaşma, birlik ve beraberliği pekiştirme adına bu yıl 3'üncüsü düzenlenen Sevgi Festivali'nin coşkulu geçmesi temennisinde bulundu. Davetliler daha sonra kermesi gezdi. Bu arada, minik öğrencilerin kolbastı oyunu sergilediği kermes ilgi gördü.

Sevgi Festivali'nin başlaması nedeniyle ayrıca birde sevgi yürüyüşü yapıldı. Hükümet Meydanı'ndan başlayarak Inönü Caddesi boyunca yapılan yürüyüş yeni belediye binası önünde sona erdi. Yürüyüşe Vali Halil Ibrahim Daşöz, CHP Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu, Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile kurum ve kuruluş yetkilileri , TRT'de yayınlanan ' Sen Türkülerini Söyle' adlı türkü yarışmasında birinci olan Elif Avcı'nın yanı sıra sivil toplum örgütü temsilcileri ile öğrenciler katıldı.

Vatandaşlarında cadde boyunca alkışlarla katkı sunduğu sevgi yürüyüşünde karanfil dağıtıldı.
Resim Kaderimi Kendim Yazarım Sandım...
&
O BIZIM KAVUŞMAMIZ MAHSERE KALDI

“Malatya” sayfasına dön