Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Malatya Belediye Eski Başkanı Akın, Giderayak Kaç Kişiyi Işe Aldı?

Eşi Bulunmayan Kayısı Diyarı
Kullanıcı avatarı
tatlı cadı
Kahraman Üye
Kahraman Üye
Konum: Önemli Olan Nerden Oldugun Degil,Nereye Gidecegin...
İletişim:

Malatya Belediye Eski Başkanı Akın, Giderayak Kaç Kişiyi Işe Aldı?

Mesaj gönderen tatlı cadı »

Aday gösterilmedikten sonra, belediye şirketlerine sürekli eleman alan Cemal Akın’ın, kaç kişiyi işe aldığı araştırılıyor.

Belediye eski Başkanı Cemal Akın’ın, kimleri hangi şirketlerde göreve başlattığı araştırılırken, Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın nasıl bir tavır sergileyeceği merak konusu oldu. Çakır’a yakın isimlerin, belediye başkanı Ahmet Çakır’ın bu durumdan rahatsız olduğu ve belediye ye ek yük getireceği gerekçesiyle, son dönemde işi alının kişilerin görevlerine son vereceği iddia edildi.

-Hepsi değiştiriliyor..

Öte yandan, başka belediye Başkan yardımcıları olmak üzere, Esenlik, Fuarcılık, Motaş ve Megsaş’ın Genel Müdürleri ile yönetim kadrolarının tamamen değiştirileceği bildirildi. Şirketlerle ilgili olarak isimler üzerine çalışmalar yapıldığı ve bu hafta içinde atamaların yapılacağı açıklandı.

YORUM:(Mikail Pelit)

Eski Belediye Başkanı Cemal Akın’ın, aday gösterilmedikten sonra şirketler marifeti ile birçok kişiyi işe aldığı malum. Kaç kişinin işe alındığı ise henüz bilinmiyor. Belediye Başkanı Ahmet Çakır konuyla ilgili olarak bir inceleme başlattı. Şimdi Cemal Akın’ın bu tavrı gerçekten düşündürücü ve etik değerlerle hiç mi hiç bağdaşmıyor. Cemal Akın’ın,’Ben işe alayım, Ahmet bey çıkarsın’ mantığı ile hareket ettiğini sanıyorum. Cemal Akın işe almış olacak. Ahmet Çakır işten çıkarmış başkan olacak. Bu olsa olsa “Şark kurnazlığı”dır. Lütfen Malatya’nın menfaatlerini neyi gerektiriyorsa onu yapın. Yoksa zarar gören yine Malatya olur. Malum, Türkiye’nin olduğu gibi Malatya’nın da en önemli sorunu işsizlik. Bir çok insan iş diye kıvranırken, siyasi istikbal için belirli insanların çocuklarını işe almak da vicdani bir sorumluluk gerektirir diye düşünüyorum. Yolda karşılaştığım tüm meslektaşların belediyede kendilerine bir şekliyle iş bulmuş. Malatya basınının herhalde yarısı Belediye şirketlerine çalışmaya başlamış ya da başlayacakmış. Mesela Bilgi işlem merkezine alınan insanların yeterlilikleri nedir? bir tartışmaya açılsın. Aslında söylenecek çok şey varda… Neyse…

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, sadece siyasi bir hamle olan işe alımların gereğini mutlaka yapmalıdır.
Resim Kaderimi Kendim Yazarım Sandım...
&
O BIZIM KAVUŞMAMIZ MAHSERE KALDI
Kullanıcı avatarı
tatlı cadı
Kahraman Üye
Kahraman Üye
Konum: Önemli Olan Nerden Oldugun Degil,Nereye Gidecegin...
İletişim:

Ihtiyaç Fazlası Işçi Alınmışsa !

Mesaj gönderen tatlı cadı »

Çakır, seçim öncesinde belediye şirketlerin çok sayıda eleman alınmasına ilişkin olarak, ''Ihtiyaç olmadığı halde alınan varsa çıkarılması gündeme gelebilir'' dedi

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, seçim öncesinde belediye şirketlerin çok sayıda eleman alınmasına ilişkin olarak, ''Ihtiyaç olmadığı halde alınan varsa çıkarılması gündeme gelebilir'' dedi.
Ahmet Çakır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kamuoyunda belediyeden çok sayıda işçi çıkarıldığının konuşulduğunu hatırlatarak, şu ana kadar kimseyi işten çıkarmadıklarını kaydetti.
Belediyenin tüm birimlerine ait raporları incelemekte olduğunu belirten Çakır, incelemenin ardından ihtiyaç olmadığı halde alınan varsa bunların çıkarılmasının gündeme gelebileceğini ifade etti.
Çakır, şunları söyledi:
''Kimsenin işine son vermek için bir çabamız yok. Ancak Malatya'nın menfaatleri neyi gerektiriyorsa onu yapacağız. Şu an raporları inceliyoruz. Incelemelerimiz devam ediyor. Tamamlandıktan sonra birimlerin durumuna, ihtiyacına göre karar vereceğiz. Ancak çıkardığımız arkadaşlarımız olduğunda bunlar bizim havuzumuzda kalacak ihtiyaç olunca buradan alım yapacağız
Resim Kaderimi Kendim Yazarım Sandım...
&
O BIZIM KAVUŞMAMIZ MAHSERE KALDI

“Malatya” sayfasına dön