Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Malatya Halk Oyunları Yarışması Yapıldı

Eşi Bulunmayan Kayısı Diyarı
Kullanıcı avatarı
tatlı cadı
Kahraman Üye
Kahraman Üye
Konum: Önemli Olan Nerden Oldugun Degil,Nereye Gidecegin...
İletişim:

Malatya Halk Oyunları Yarışması Yapıldı

Mesaj gönderen tatlı cadı »

Resim

Resim

Resim
Milli Eğitim Bakanlığının 2008-2009 yılı eğitim-öğretim programı içerisinde Beden Eğitimi Spor ve Kültürel etkinlikleri çerçevesinde Malatya’da okullar arası Halk Oyunları yarışması yapıldı.

Atatürk Kapalı spor salonunda yapılan seronomi de ekipler izleyicilere tanıtılırken, yarışmayı Vali Yardımcısı Inci Sezer Becel ve Il Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Mahmut Berk, Gençlik ve Spor Il Müdür Vekili Ömer Dağdelen’de izledi.

Geleneksel Küçükler Dal, Yıldızlar, Gençler (Liseler), Yaygın Eğitim Kurumları, Stilize dallarında, yıldızlar, gençler ve gösteri grubunda 34 ekibin katıldığı yarışmalarda; küçüklerde, Kazım Karabekir Ilköğretim Okulu birinci, Muhittin Özmumcu Ilköğretim Okulu ikinci, Malatya Özel TED Koleji üçüncü, Inönü Ilköğretim Okulu ise dördüncü oldu.

Yıldızlarda, Yazıhan Ilköğretim Okulu birinci, Inönü Ilköğretim Okulu ikinci, Gaziosmanpaşa Ilköğretim Okulu üçüncü, Aldülkadir Eriş Ilköğretim Okulu ise dördüncü oldu.

Gençlerde, Doğanşehir Lisesi birinci, Battalgazi Lisesi ikinci, Şehit Kemal Özalper Endüstri Meslek Lisesi üçüncü, Yakınkent Şadiye Ünsalan Lisesi ise dördüncü oldu. Yaygın Eğitim Kurumlarında, Malatya Halk Eğitim Merkezi birinci, Yeşilyurt ismet Paşa Halk Eğitim Merkezi ikinci, Doğanşehir Halk Eğitim Merkezi üçüncü, Hekimhan Halk Eğitim Merkezi ise dördüncü oldu.

Stilize dalda ise Yıldızlarda, Hekimhan 75. Yıl Yatılı Ilköğretim Bölge Okulu birinciliği göğüslerken; Gençlerde, Hekimhan Lisesi birinci, Yaygın Eğitim Kurumlarında, Malatya Halk Eğitim Merkezi birinci oldu.

Gösteri grubunda ise Malatya Iş Adamları Derneği (MIAD) Sevgi Evleri Çocuk Yuvası birinci oldu. Dereceye giren ekiplerin ödüllerini Malatya Gençlik ve Spor Il Müdür Vekili Ömer Dağdelen ile Malatya Milli Eğitim Şube Müdürü Şinasi Fırat takdim ederken, dereceye giremeyen ekiplere de, davranış ve teşvik ödülleri verildi. Yarışmada en iyi kostüm dalında ise, Hekimhan Halk Eğitim Merkezi ödül almaya hak kazandı.

Il Birincisi olan ekipler 28 Şubat – 01 Mart tarihlerinde Diyarbakır’da yapılacak Grup Şampiyonasına katılacak.
Resim Kaderimi Kendim Yazarım Sandım...
&
O BIZIM KAVUŞMAMIZ MAHSERE KALDI

“Malatya” sayfasına dön