Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Malatyalı Doktorlar Van'da Bin 200 Kişiyi Muayene Etti

Eşi Bulunmayan Kayısı Diyarı
Kullanıcı avatarı
tatlı cadı
Kahraman Üye
Kahraman Üye
Konum: Önemli Olan Nerden Oldugun Degil,Nereye Gidecegin...
İletişim:

Malatyalı Doktorlar Van'da Bin 200 Kişiyi Muayene Etti

Mesaj gönderen tatlı cadı »

Malatya'da görev yapan doktorlar doğu batı kaynaşması adına hafta sonlarını Van'ın Erçek beldesinde bin 200 kişiyi muayene ederek geçirdiler.

Sağlıkçılar Derneği (SADER) tarafından gönül köprüleri kapsamında resmi ve sivil organizasyonlara destek vermek amacıyla 8 değişik branşlarda uzman hekim ile Van'ın Erçek Beldesi'nde sağlık taraması yaptılar. Erçek Ilköğretim Okulu sağlık taraması nedeniyle bir günlüğüne hastaneye dönüştürüldü. Doktorlar sağlık taramasının yanında halkı sağlık konusunda bilgilendirdiler.

Malatya Belediyesi Sağlık Polikliniği ve eczanelerden alınan 40- 50 bin YTL'lik ilaç burada muayene edilen hastalara dağıtıldı. Orhan Akbulut isimli doktorun kendi kayısı bahçesinden hazırladığı 50 koli kayısıyı beldeye götürerek muayene edilen hastalara ikram etmesi kaynaşma adına önemli bir adım olarak nitelendirildi. 3 bin nüfuslu Erçek beldesinde bin 200 kişinin muayene edilmesinin her aileden bir kaç kişinin muayeneye geldiğinin bir göstergesi olduğu ifade edildi. Doktorlar yapılan bu sağlık taramasının beldede sağlık hizmetlerinin yetersizliğinden değil, kaynaşma ve diyalog adına yapılan bir kardeşlik faaliyeti olduğunu dile getirdiler.

Sağlıkçılar Dernek Başkanı Necmettin Gürbüz, sağlık taraması fikrinin dernekte yapılan toplantılarda ortaya çıktığını belirtti. Gürbüz, doğu batı kaynaşması adına yapılan faaliyetlerin önemine vurgu yaparak, "Son dönemlerde yapılan bu faaliyetler bu bayrak altında bu vatan topraklarında yaşayan insanların bir ve beraber olduklarını, kardeş olduklarını tüm dünyaya gösterme adına önemliydi. Bizlerde doktorlar olarak kendi imkanlarımız ve kabiliyetlerimiz ölçüde bölge halkı ile kaynaşma adına sağlık taraması yapmaya karar verdik." dedi.

Gürbüz, dernek üyesi doktorların hafta sonlarından fedakarlık yaparak bölgeye gittiklerini anlatarak, "Orada çok güzel manzaralar yaşandı. Bir günde 5-10 yılda oluşabilecek dostluklar oluştu. Insanlar birbirlerinin telefonlarını aldılar. Belde halkı yapılan bu faaliyetten büyük bir memnuniyet duydu" şeklinde konuştu.

Bu gibi faaliyetlerin artması gerektiğini vurgulayan Gürbüz, her il veya bölgenin kendi yöresine ait meşhur ürünlerden alarak, örneğin Karadenizliler fındık, Gaziantepliler'in fıstık alarak bölgeye gitmesinin doğu batı kaynaşmasına büyük katkı sağlayacağını da sözlerine ekledi.
Resim Kaderimi Kendim Yazarım Sandım...
&
O BIZIM KAVUŞMAMIZ MAHSERE KALDI

“Malatya” sayfasına dön