Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Dünyanın En Iyi Kayısıları Belirlendi

Eşi Bulunmayan Kayısı Diyarı
Kullanıcı avatarı
tatlı cadı
Kahraman Üye
Kahraman Üye
Konum: Önemli Olan Nerden Oldugun Degil,Nereye Gidecegin...
İletişim:

Dünyanın En Iyi Kayısıları Belirlendi

Mesaj gönderen tatlı cadı »

Malatya'da yapılan en iyi yaş kayısı yarışmasında dünyanın en iyi kayısıları belirlendi.

Kernek Göl Gazinosu'nda yapılan yarışmada Hacıhaliloğlu ve Kabaaşı çeşidi kayısılar katıldı. Jüri tarafından yapılan değerlendirmede Hacıhaliloğlu dalında Darende Göldere'den Ismail Özdemir birinci, Akçadağ Gölpınar'dan Erdoğan Gülpınar ikinci, Doğanşehir'den Saffet Yağcı üçüncü oldu.

Kabaaşı dalında ise Akçadağ Dedeköy'den Rıfat Tekbaş birinciliği, Akçadağ'dan Hasan Arar ikinciliği, Akçadağ'dan Gonca Tekbaş üçüncülüğü elde etti.

Yarışma dolayısıyla düzenlenen programda konuşan Vali Halil Ibrahim Daşöz, kayısının Malatya için taşıdığı anlamı anlattı.

Malatya'da çok sayıda ailenin geçimini kayısıdan temin ettiğine dikkat çeken Vali Daşöz, kayısının tanıtımı ve pazarlaması konusunda yapılacak çalışmalarla elde edilen gelirin çok daha artırılabileceğini söyledi.

Milletvekili Mehmet Şahin ise kayısının sorunlarının tespiti için TBMM'ye bir kayısı araştırma önergesi verdiğinin altını çizdi. Şahin, kayısının hak ettiği değere ulaşması ve mevcut sorunların çözümü için gayret sarf ettiğini belirtti.

Şahin ayrıca kayısıya Avrupa'dan patent almak için girişimlerinin de devam ettiğini söyledi. Belediye Başkanı Cemal Akın ile Zıraat Odası Başkanı Bayram Polatbaş ise kayısının tanıtımı konusuna dikkat çekti.

Tarım Il Müdürü Ahmet Güldal ise Malatya'da 26 bin ailenin kayısı yetiştirdiğini belirterek, "40 bin aile geçimini kayısıdan sağlıyor. 70 milyon kayısı ağacından yılda 236 milyon dolar gelir elde ediliyor." dedi.

Programa Istanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, sanatçı Kenan Işık ve çok sayıda davetli katıldı.
Resim Kaderimi Kendim Yazarım Sandım...
&
O BIZIM KAVUŞMAMIZ MAHSERE KALDI
Kullanıcı avatarı
selin44
Bilinen Üye
Bilinen Üye
İletişim:

Mesaj gönderen selin44 »

teşekkürler tatlı cadı
evet
MALATYA'NIN Kayısıları 1 numara :D 8) 8) :wink: :arrow:
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
fatih.hat
Daimi Üye
Daimi Üye

Mesaj gönderen fatih.hat »

amaaan iyiki bi kayısınız varmış.
bizimde limonumuz, cezeryemiz ve tantunimiz meşhur.yaaaaaa.

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
No Mercyyyyyyyyyyy Resim Resim
Kullanıcı avatarı
selin44
Bilinen Üye
Bilinen Üye
İletişim:

Mesaj gönderen selin44 »

bizim kirazımızda var yaaa hemde meşhur olan bütün meyvelerimiz türkiyede ve dünyada 1 numara Istanbul Belediye başkanı bile kayısı festivali için buraya geldi :D :D :D :D :D :arrow:
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
tatlı cadı
Kahraman Üye
Kahraman Üye
Konum: Önemli Olan Nerden Oldugun Degil,Nereye Gidecegin...
İletişim:

Mesaj gönderen tatlı cadı »

fatihhat yazdı:amaaan iyiki bi kayısınız varmış.
Gurur duyuyoruz tabikide sen hiç Malatya Kayısısı yememişsin galiba :arrow:

Başka illerde olanlar sor bakalım Malatya diyince akıllarına ne geliyor Mersin diyince ne gelyor :wink: ben bi tantuniyi bilyorum onuda mersinli bi hocam vardı o söylmesiti yoksa onuda bilmem :D
Resim Kaderimi Kendim Yazarım Sandım...
&
O BIZIM KAVUŞMAMIZ MAHSERE KALDI

“Malatya” sayfasına dön