Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

HAMSILI PILAV

Giresuna özgü, yöresel yemekler.
murtaa_28
KARA LISTE
KARA LISTE

HAMSILI PILAV

Mesaj gönderen murtaa_28 »

Gereçler:
1 KG HAMSI (AYIKLANMIS)
500 GR PIRINÇ
2 ORTA BOY SO?AN
KUŞ ÜZÜMÜ
DOLMALIK FISTIK MAYDONOZ
KIRMIZI PUL BIBER
KARABIBER
1 ÇAY BARDA?I SIVI YA?
50 GR TEREYA?
1 SU BARDA?I SU
Yapılışı:
SERVIS TEPSISINI ÖNCE YA?LAYALIM.SONRA AYIKLANMIŞ HAMSILERI TEPSININ ORTASINDAN BASLAYARAK KENARLARDA DAHIL OLMAK ÜZERE GÜNEŞ BIÇIMINDE DIZELIM.YALNIZ HAMSININ SIRTI TEPSIYE GELECEK.TAMAMLANDIKTAN SONRA SO?ANI INCE INCE DO?RUYORUZ VE HAFIF PEMBELEŞINCEYE KADAR KAVURUYORUZ.YIKANMIŞ PIRINCI,BAHARAT,ÜZÜM,FISTIK,BIR MIKTAR HAMSI VE SUYU ILAVE EDEREK HAFIF ATEŞTE PIŞIRIYORUZ.PIŞEN PILAVI TEPSIYE DIZILEN HAMSININ ORTASINA YAYIYORUZ VE PILAVIN ÜSTÜNÜDE KALAN HAMSILER ILE KAPATIYORUZ.ÖNCEDEN ISITILMIŞ 180-200 DERECELI FIRINDA HAMSILER PEMBELEŞINCEYE KADAR KIZARTIYORUZ.

AFIYET OLSUN.
Servis Önerileri:
HAMSILE (bıdıbıdı da yasak kelime) ARALIKLARLA DIZILIRSE DAHA HOŞ BIR GÖRÜNTÜ OLUR ÇÜNKÜ PIŞEN HAMSILER UFALIYOR VE BIRBIRINDEN AYRILIYOR.
ENGÜZELRANA

Mesaj gönderen ENGÜZELRANA »

herhaldi karadenizliyiz ama çok güzel şeyler yazmışsın sen de yapıyor musun? bir de hamsili baklava diyorlar onu biliyor musun? elin değmişken onuda yazar mısın?..... :D :) :D :) :o :lol: :wink:
murtaa_28
KARA LISTE
KARA LISTE

tabıkı de yazrım sen ıste yeterkıde benım forummum nasıl olmus onu soyle once
ENGÜZELRANA

Mesaj gönderen ENGÜZELRANA »

güzel olmuş ben öylesine demiştim yoksa öyle bir tatlı var mı :!: :!: :!: :!: :P
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
İletişim:

Mesaj gönderen BIDIBIDI »

Çok güzel olmuş, gerçekten ellerine sağlık kardeşim, biz 3 günde 20 mesaj dedik fakat, sen daha 12 saatte fazlasını atmışsın..

Ellerine emeğine sağlık..
murtaa_28
KARA LISTE
KARA LISTE

saolasın ben bunun ıcın gece uyumadım bıseyler yapmak ıcın

“GiRESUN YEMEKLERi” sayfasına dön