Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Dost mu? cennet mi ?

En güzel, en romatik , en içten gerçek, inanılmaz, ders alınabilecek tarzdaki hayat hikayeleri...
Kullanıcı avatarı
betül_42
Ilk Üye
Ilk Üye

Dost mu? cennet mi ?

Mesaj gönderen betül_42 »

Adam ve hayattaki tek arkadasi olan kopegi bir kazada birlikte olmuslerdi..
Gokyuzune ciktiktan sonra bembeyaz bulutlarin arasinda dolasmaya basladilar.. Adam cok susamisti.. Biraz su bulabilmek umidiyle yurumeye devam ederken, birden kendilerini muhtesem bir manzaranin karsisinda buldular..
Rengarenk ciceklerle suslu bir bahce, altindan yapilmis bir bahce kapisi, ve onlari karsilayan beyazlar icinde bir kadin..
Adam kopegiyle birlikte kadina yaklasti vesordu:"Affedersiniz..Burasi neresi?''
Kadin ona gulumsedi: "Burasi Cennet, efendim" Adam bunun uzerine sevincle "Harika...!!!" dedi.
"Peki bana biraz su verebilir misiniz? Gercekten cok susadim"....
Kadin cevap verdi: "Tabi efendim, iceri girin.. Iceride dilediginiz kadar su bulabilirsiniz....."
Boylece adam kopegine dondu, "Hadi oglum iceri giriyoruz" diyerek kapiya yurudu...
ama kadin onu birden durdurdu: "Uzgunum efendim, kopeginiz
sizinle gelemez..hayvanlari iceri almiyoruz..."
Bunun uzerine adam bir an durdu,dusundu ve geri donup kopegiyle birlikte geldikleri yolun tam ters yonunde yurumeye koyuldular....
Bir sure gec tikten sonra kendilerini bu kez tozlu camurlu bir yolda buldular, ve yolun sonunda karsilarina ciftlik girisini andiran bir kapiyla yirtik pirtik elbiseli bir dede cikti...
Adam sordu:"Affedersiniz.... bana biraz su verebilir misiniz??"
Dede "Iceri gel" dedi.. "kapidan girdikten sonra sag tarafta bir cesme var..."
Adam sordu: "Peki arkadasim da benimle gelip oradan icebilir mi?"
Dede " Tabii..."dedi.. "cesmenin yaninda kopeginin de su icebilecegi bir kase bulacaksin..."
Bunun uzerine adam kapidan girdi... biraz yurudukten sonra sag tarafta cesmeyi buldu..
Adam cesmeden kopek de oraciktaki kaseden doya doya giderdiler....
Derken adam geri giderek giriste bekleyen dedeye sordu:
"Su icin cok tesekkur ederim... Peki burasi neresi..?"
Dede "Burasi cennet" dedi
Bunu duyan adam sasirdi: "Ama nasil olur..? az once burasi gibi kirik dokuk olmayan muhtesem bir yere gittik ve orasinin da Cennet oldugunu soylediler.. "
Dede "su rengarenk ciceklerle suslu altin kapili yer mi?" dedi... " ama orasi Cehennem.."
Adam iyice sasirmisti: "Peki ama orasi sizin adinizi kullanarak insanlari kandiriyor diye hic kizmiyor musunuz..??"
Dede gulumsedi: "Kizmiyoruz...cunku onlar kendi cikari icin en iyi arkadasini yari yolda birakanlari Cennet'ten uzak tutuyorlar...."

Dostlarinizi Yari Yolda Birakmayin. Bir dostun derdine herkes uzulebilir,bu cok kolaydir.
Bir dostun basarisina sevinebilmek ise saglam bir karakter gerektirir..
Resim ResimResim
Kullanıcı avatarı
kahraman
Isındım Buraya
Isındım Buraya

Mesaj gönderen kahraman »

daha öncede okumuştum.güzel :wink:
Resim

“Okunası Hikayeler” sayfasına dön