Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

karşınızdaki kişinin yalan söylediğini nasıl anlarsınız?

Cevabını Bulamadığınız Sorular, Zeka Soruları, Bilmeceler, Bulmacalar... Kısacası aklınıza takılan her şey burada cevap buluyor.
Kullanıcı avatarı
bey_mer
Bilinen Üye
Bilinen Üye

karşınızdaki kişinin yalan söylediğini nasıl anlarsınız?

Mesaj gönderen bey_mer »

arkadaşlar ben çok merak ediyorum sizin cevaplarınızı kendi cevabımı gelen cevaplardan sonra yazmaya karar verdim
sizce karşınızdaki kişi size yalan mı söylüyor nasıl anlıyıcaz peki....

_
Resim
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
İletişim:

Mesaj gönderen BIDIBIDI »

Yüz Yüze Görüştüğünüz kişilerde %90 Beden dili ele verecektir
Aşağıdaki konular dikkatinizi çekebilir ;

http://www.bidibidi.com/FORUM/agiz-koru ... 12425.html

http://www.bidibidi.com/FORUM/burna-dok ... 12426.html
Kullanıcı avatarı
denizindibi
Yıldızlaşan Üye
Yıldızlaşan Üye

Mesaj gönderen denizindibi »

Bir kişinin YALAN SÖYLEDI?INI nasıl anlarsınız?

IŞTE IPUÇLARI...
Karşınızdaki kişinin doğruyu söylediğinden nasıl emin olabilirsiniz? Uzmanlar, karşınızdaki kişinin size tüm gerçeği söyleyip söylemediğini anlamanın mümkün olduğunu belirtiyor...

1.Tutarsızlık

Yaptıkları ile anlattığı arasında tutarsızlık var mı yok mu bakabilirsin

2.En ummadığı soruyu sor

Yalan söyleyen bir insanın mutlaka iyi ve sağlam bir hikâyesi vardır. Ve sizin ne sorabileceğinizi bilerek yanıt verirler Internetteki web yalanlarını yakalamak için yalan söylediğiniz kişiyi iyice izleyin. En umulmadık bir anda hazır olmadıkları bir konuda bir soru yöneltin.

3- Davranışlarını değerlendir

Yalanın en önemli göstergelerinden biri davranışlardaki değişiklidir. Genel olarak heyecanlı olan biri sakinse veya sakin biri heyecanlıysa dikkat edin farklı bir şeyler oluyor demektir.

4- Duygulardaki samimiyetsizlik

Çoğu insan sahte gülümseyemez Zamanlama hatası vardır ve normal gülümsemeden çok daha uzun sürer veya diğer davranışlarla karışır. Bazen kızgın yüzle, gülümseme iç içedir. Dudaklar doğal gülümsemeden daha küçük ve daha cansızdır.

5- Içten gelen tepkilere dikkat

Insanlar genellikle yalanlarını geçiştirirken şöyle der; 'Içten gelen bir tepki veya kadına, erkeğe özgü bir sezgi' ama bu doğru duyguların sapmasından başka bir şey değildir. Içgüdüler yalanların açıklamasında inandırıcı değildir.

6- Çok küçük hareketleri izle

Çok küçük hareketler mimikler ifadelerin ön açıklamasıdır. Genellikle ikinci dakikanın 25. sn civarında bir gizli duyguyu anlatır. Yani bir kişi çok çok mutlu görünüyorsa gerçekte bazı şeyler için üzülüyor olabilir. Gerçek duygusunun anlaşılmasından duyduğu korku bir an için yüzünde belirir. Gizlenen korku, mutsuzluk, kızgınlık, kıskançlık her neyse bir göz kırpması anı kadar kısa sürede yüze yansır. Bunu yakalamak büyük bir hünerdir. Yapılan araştırmalarda hemen hemen katılanların %99'u bu mikro mimikleri işaretleri göremedi fakat bu bir saatten daha kısa zamanda öğrenilebilir Mikro hareketler sebebi söylemez. Sadece gizlenen bir duygu olduğunu gösterir.

7- Inkâr etme

Yalan söyleyen kişinin hareketleri, söyledikleri, ses tonu, mimikleri birbirini tutmaz. Inkârı gösteren bazı davranışlar vardır.

8- Endişe veya tedirginlik

Karşınızdaki konuşurken gözlerinize bakamıyorsa ve bu onun her zaman ki hali değilse yalan söylediğinden şüphelenebilirsiniz. Uzağa bakıyor terliyor ve tedirgin endişeli bakıyorlarsa hiçbir şey normal değildir.

9- Çok çok fazla detaycılık

Eğer birisine 'Nerede kaldın?' diye sorduğunuzda karşınızdaki 'Markete gittim ve yumurta süt şeker almam gerekiyordu ve bir köpeğe çarptığım için çok yavaş gitmek zorunda kaldım' gibi detaylı olarak bir şeyler anlatıyorsa yalan söylediğinden şüphelenebilirsiniz. Çok fazla detay onları içinde bulundukları durumdan kurtulmak için düşünülen bütünlük içeren bir yalan olabilir.

10- Gerçeği görmemezlikten gelme

Birisine gerçeği anlatmak yalan söylemekten daha fazla kabul edilir. Herkesin bildiği bir şeyin arkasına sığınarak yalan söylenebilir. Böylece insanların kafası karışır ve söylenilenin doğru olabileceği düşünülür.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
bey_mer
Bilinen Üye
Bilinen Üye

Mesaj gönderen bey_mer »

sğl denizindibi çok iyi aydınlattın beni emeğine sağlık

_
Resim
Kullanıcı avatarı
tatlı cadı
Kahraman Üye
Kahraman Üye
Konum: Önemli Olan Nerden Oldugun Degil,Nereye Gidecegin...
İletişim:

Mesaj gönderen tatlı cadı »

Denizdibi çok güzel açıklamsın ellerine saglık :arrow:
Resim Kaderimi Kendim Yazarım Sandım...
&
O BIZIM KAVUŞMAMIZ MAHSERE KALDI
Kullanıcı avatarı
denizindibi
Yıldızlaşan Üye
Yıldızlaşan Üye

Mesaj gönderen denizindibi »

ne demek arkadaşlar , ben teşekkür ederim ,

yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :D
ResimResim
leon@53
Gelişen Üye
Gelişen Üye

Mesaj gönderen leon@53 »

bence konuşan kişişiyle ve anlattığı konuyla ilgilenerek çok kolay anlaşılır,,,ÖRNEK:şut ve golün uzatmaya gitmesi gibi vs vs vs[/b]
SEVGIYLE

KAL
leon@53
Gelişen Üye
Gelişen Üye

Mesaj gönderen leon@53 »

kişi karşında değilse nasıl anlarsınız ?ben bir örnek verebilirim :hatırlarsanız şut ve gol oyunu uzatmaya gitti diyen bir üyemiz vardı:çok büyük bir yalan :bence insan ister karşınızda olsun ister başka yerde anlattığı konuyla ilgiliyseniz daha kolay anlaşılır
SEVGIYLE

KAL
Kullanıcı avatarı
büşş
Hoş Geldiniz (Acemi Üye)
Hoş Geldiniz (Acemi Üye)

Mesaj gönderen büşş »

ben ellerinin titrediğinden anlarım
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
İletişim:

Mesaj gönderen BIDIBIDI »

bazıları yalancılıkta okadar profesyonel ki... Allah gösterecek dediğimiz olaya iş dönüyor.. Emin Olun...

“Cevap Arıyorum” sayfasına dön