Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Erkekler Neden Bayanların Çalışmasını Istemez?

Cevabını Bulamadığınız Sorular, Zeka Soruları, Bilmeceler, Bulmacalar... Kısacası aklınıza takılan her şey burada cevap buluyor.
Kullanıcı avatarı
tatlı cadı
Kahraman Üye
Kahraman Üye
Konum: Önemli Olan Nerden Oldugun Degil,Nereye Gidecegin...
İletişim:

Erkekler Neden Bayanların Çalışmasını Istemez?

Mesaj gönderen tatlı cadı »

Efett arkadaşlar cevap arıyorum?

Çevremizde görmüs,duymuş yada yaşamış olabilirsiniz?Bazı erkekler eşlerin yada sevgililerinin çalışamasını istemezler yada izin vermez...

Bunun sebebini merak ediyorum.Bunun nedeni bilen,fikri olan yada yaşayan varsa bizede açıklayabir mi?

Bunu anket halinde yapacktım ama ne şık bıraksam diye kararsız kaldım burda tartışmak istedim.
Resim Kaderimi Kendim Yazarım Sandım...
&
O BIZIM KAVUŞMAMIZ MAHSERE KALDI
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
İletişim:

Mesaj gönderen BIDIBIDI »

Kadınlar...

Yasalarımız bile kadınlarımızın çalışmalarına kısıtlılık getirmiştir.

Kadınlar öyle her işte çalışamazlar,

bu ayrımcılıktan daha çok ,

kadınlarımızın doğurganlık özelliği ile alakalı olarak onları koruma , kollama yeni nesillere sağlıklı , mutlu bireyler getirme anlayışından kaynaklanmaktadır.

Devletimiz bu şekilde bir kısıtlama yapmışsa , bunu birey bazında düşünürsek , kimse MECBUR KALMADIKÇA eşini , sevgilisini normal işlerde de çalıştırmak istemez diye düşünüyorum. :D
Kullanıcı avatarı
3gen
Durgun Üye
Durgun Üye

Mesaj gönderen 3gen »

Kadının yeri evdir...

Ben bunu bilir bunu sölerim
:twisted: :twisted:
xhasanix
Hoş Geldiniz (Acemi Üye)
Hoş Geldiniz (Acemi Üye)

Mesaj gönderen xhasanix »

cevap; eger senin gerçekten bir sevdigin olsaydı bunu anlardın insanlar sevdikleri hayat buldukları ve onsuz olmaz dedikleri herşeyi her zaman yanlarında olmalarını ister eger insan seviyorsa muhtaçsa ki sevgi muhtaçlıktır bırak çalışmayı evde tek başınada kalsa yine kıskanır ve sevgi öyle bir şey dirki özgürlügü bile kısıtlar ok çıtır hasan.dan by
Kullanıcı avatarı
tatlı cadı
Kahraman Üye
Kahraman Üye
İletişim:

xhasanix yazdı:eger senin gerçekten bir sevdigin olsaydı bunu anlardın
Nerden biliyosun gerçekten bi sevdigim olup,olamadıgını belki canımdan çok sevdigim biri var ve böyle bi sorunla karşı karşya kaldıgım için bunu sormak istedim.
xhasanix yazdı:sevdikleri hayat buldukları ve onsuz olmaz dedikleri herşeyi her zaman yanlarında olmalarını ister
Tabikde insan sevdigi insanın yanında olmasını ister onun için herşeyi göze alır..
xhasanix yazdı:eger insan seviyorsa muhtaçsa ki sevgi muhtaçlıktır bırak çalışmayı evde tek başınada kalsa yine kıskanır
Tamam sadece erkeklermi kıskanıyor acaba?Kadınlar kıskanmıyor mu?
Eger erkekler bu yüzden sevdiklerin,eşlerin çalımasını istemyorlarsa kendileride çalışmasın

xhasanix yazdı:sevgi öyle bir şey dirki özgürlügü bile kısıtlar
Aşk tabikide Özgürlügü kısıtlar.Ben suna inanıyorum ki aşk herşeyi göze almak; onun için gerekirse herşeyden vazgeçmektir.
&
Kullanıcı avatarı
tatlı cadı
Kahraman Üye
Kahraman Üye
İletişim:

BIDIBIDI yazdı:Yasalarımız bile kadınlarımızın çalışmalarına kısıtlılık getirmiştir.
Hangi yasayla acaba sorabilirmiyim...
BIDIBIDI yazdı:Kadınlar öyle her işte çalışamazlar,
Tabikide bayana uygun olan meslek var uygun olamayan da...(Memurluk yada kendi işi gibi)
Insan kendisine yakışanı yapar zaten buda kişilik meselesidir.

BIDIBIDI yazdı:bu ayrımcılıktan daha çok ,
Kesinlikle Ayrımcılıktır...
BIDIBIDI yazdı:kadınlarımızın doğurganlık özelliği ile alakalı olarak onları koruma , kollama yeni nesillere sağlıklı , mutlu bireyler getirme anlayışından kaynaklanmaktadır.
Bence bu sadece bi savunma yöntemi.Eger bir bayan çalısırsa gelcek nesillere saglıklı,mutlu bireyler getiremiyor mu?
BIDIBIDI yazdı:bunu birey bazında düşünürsek , kimse MECBUR KALMADIKÇA eşini , sevgilisini normal işlerde de çalıştırmak istemez diye düşünüyorum.
Bence bunun mecburiyetle bi alakası yok sadece erkekler eşleri yada sevgililerini ya çok kıskandıklrından yada kendisinden bir adım geride durmasını istemesinden kaynaklanıyor.Hem maddi hemde manevi yönden alta kalmak istemediklerinden dolayı.Başkada bir açıklaması yok sanırım.

Herkesin düşüncesini saygımız vardır hele bu sevdigim insansa onun için herşeyi yaparız.
O candır ondan ötesi olmadıgı için isteklerinide katlanırız.
&
Kullanıcı avatarı
CIVCIV
BidiBidi.Com Özel Üyesi
BidiBidi.Com Özel Üyesi
İletişim:

Mesaj gönderen CIVCIV »

o erkeklerin geriliği .... tek cümle!!! :lol:

*Bağışlayıcı yönümü MEŞGÜLE verdim "GÜLÜP" qeçiorum
Kullanıcı avatarı
sTRaLiS
Paylaşımcı Üye
Paylaşımcı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen sTRaLiS »

Egerkı calısıp calısmamasına karar verebılcek konumdaysam kı eger sevgılımse buna karar veremem esım olması gerekıyo;
Meslegı ıcın emek vermış yıllarını verıpte en azından 4 yıllık bı unıversıte bıtırmısse calısabılır yok ben evde sıkılyorum bende bı ıs bulup calısmak ıstıyorum dıyosa..otur oturdugun yerde derım heralde :)
Resim Resimler Konusmaz Derler YALAN..O Gozler neler Anlatıyor Anlayana..Anlamak isteyene..
Resim

Vazgeçersen Kaybedersin
Kullanıcı avatarı
tatlı cadı
Kahraman Üye
Kahraman Üye
İletişim:

CIVCIV yazdı:o erkeklerin geriliği .... tek cümle!!!
Bize göre gerilik onlara göre zekilik.

Bence erkekler eşlerinin yada sevgililerin ekonomik özgürlügü olmamasını istiyor;istiyor ki kendi egemenliklerinde kendilerinin istedigi gibi yaşayalım maddi bi dayanagımız olmadıgı için onlardan medet umalım.Başka bi açıklamsı sanırım yok.

Bu arada sagol Civciv burda tek kalmıstım benim gibi düşünen kimse yok.Tabi ben kimsenin geri oldugunu söylemiyorum onuda belirtmek istiyorum.
&
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
İletişim:

Mesaj gönderen BIDIBIDI »

tatlı cadı yazdı: Hangi yasayla acaba sorabilirmiyim...
Iş Kanunun Madde 72
Maden ocakları ile kablo döşemesi, kanalizasyon ve tünel inşaatı gibi yer altında veya su altında çalışılacak işlerde onsekiz yaşını doldurmamış erkek ve her yaştaki kadınların çalıştırılması yasaktır.

:wink:
xhasanix yazdı:cevap; eger senin gerçekten bir sevdigin olsaydı bunu anlardın insanlar sevdikleri hayat buldukları ve onsuz olmaz dedikleri herşeyi her zaman yanlarında olmalarını ister eger insan seviyorsa muhtaçsa ki sevgi muhtaçlıktır bırak çalışmayı evde tek başınada kalsa yine kıskanır ve sevgi öyle bir şey dirki özgürlügü bile kısıtlar ok çıtır hasan.dan by
Çok Güzel Cümlelerle Süper Ifadeler , :wink:
tatlı cadı yazdı:Tamam sadece erkeklermi kıskanıyor acaba?Kadınlar kıskanmıyor mu?
Eger erkekler bu yüzden sevdiklerin,eşlerin çalımasını istemyorlarsa kendileride çalışmasın
Hayat Şartları , 1 Kişinin Çalışması Gerekiyor ve O Bi Kişi de Standart Yaşam Düzeyini Sağlayacak Miktarda Kazanç Sağlıyorsa , Bu eşlerden birinin çalışmaması normaldir. Ki erkek evine bakmakla , para getirmekle yükümlüdür..
CIVCIV yazdı:o erkeklerin geriliği .... tek cümle!!!
tatlı cadı yazdı:Bize göre gerilik onlara göre zekilik.
tatlı cadı yazdı:Bence erkekler eşlerinin yada sevgililerin ekonomik özgürlügü olmamasını istiyor;istiyor ki kendi egemenliklerinde kendilerinin istedigi gibi yaşayalım maddi bi dayanagımız olmadıgı için onlardan medet umalım.Başka bi açıklamsı sanırım yok.
Ne yorum yapsam :!: :?

Bu arada Yanlış Anlaşılmasın , Kadınların Çalışmasına ya da Çalışmamasına Karşı Değilim , Eğerki Şartlar , Imkanlar el veriyorsa , çalışmalarına gerek yok, Bu Imkanlar ise Eşlerin hem Maddi hem Manevi Durumları göz önüne alınarak , karşılıklı , açık açık tartışılıp konuşularak belirlenebilir.

“Cevap Arıyorum” sayfasına dön