Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Salavat Kutusu

Peygamberimiz...
Kullanıcı avatarı
deniz gözlü
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Salavat Kutusu

Mesaj gönderen deniz gözlü »

Bir hayır çalışması başlatmak istiyoruz. Bu kervanda yerinizi almak ister misiniz?

Allah Resulüne salavat getirmek, en bereketli, en faziletli, saadeti dareyn için en faydalı ibadetlerden biridir. Hakkıyla yapılırsa sevabı da çok büyüktür. Amelleri tathir eder, hataları örter, manevi dereceleri yükseltir.

Ayet-i kerimede:

"Allah ve melekleri, peygamberi çok salat ederler, Ey müminler! Siz de ona salavat getirin ve tam bir teslimiyetle selam verin." (El-Ahzab-56) buyurduğu veçhile o yüce varlığa salat ü selam getirmek müminler için ilahî bir emirdir.

Ayrıca bir hadisinde Efendimiz sallahu aleyhi vesselam:

"Kıyamet günü insanların bana en yakını bana en çok salavat okuyandır." (Tirmizi, Salât 357) buyurarak bizlere O'na (s.a.v) nasıl yakın olacağımızı söylüyor.

Mevlamızın emri olması ve Efendimize sallahu aleyhi vesselam yakın olmak

arzumuz hasebiyle Salavat-ı Şerif okumayı hedefliyoruz.

Öyle bir hediye sunalım ki Efendimiz sallahu aleyhi vesselam'in buna mukabele ettiğini

yüreklerimizde hissedelim inşaALLAH..

Efendimiz sallahu aleyhi vesselam'i yüreklere konuk etmek için...

O'na yakın olmak için, şefaatine nail olabilmek için, hep beraber bu yola çıkmaya

hazır mıyız?

Bu manevi ortaklığa sizlerin de can-ı gönülden katılacağınıza inanıyor

ve

Herkesi bu ecir kervanına bekliyoruz.

Vesselam...
Allahümme Salli Ala Seyyiddina Muhammed..
Allahumme salli ve sellim ve barik ala seyyidina Muhammed ve ala âlihi ve ashâbihi ve sellim

Efendimizin (s.a.v.) üzerine Salavat getirmenin fazileti

Efendimiz (s.a.v.) buyuruyor:

Üzerime Salavat-ı Şerife getiren kimseleri melekler rahmetle anar, meleklerin rahmetle andıkları kimseyi Allah (c.c.) affeder. Allah?ın affetti i kimse için bütün varlıklar rahmet okurlar.

~~~

Üzerime bir defacık Salavat-ı Şerife getiren kimse için Allah Teala görevli meleklere:
Bu kulumun üç gün içerisinde meydana gelen günahlarını yazmayınız emrini verir.

~~~

Üzerime bin defa Salavat getiren kimseye Allah (c.c.) narı ile azab etmez.

~~~

Cibril bana: Ya Muhammed (s.a.v.) Sana senden önce hiçbir kimseye getirmedi im bir müjde ile geldim. Allah Teala senin için söyle buyurdu:
Ümmetin den kim ayakta iken üç defa Salavat getirirse, oturmadan önce Allah (c.c.) onu bağışlar. Otururken üç defa getirirse kalkmadan Allah?ın affına mazhar olur, buyurunca efendimiz (s.a.v.) bu müjdeler üzerine sükür secdesine kapandı.

~~~

Kim sabahları üzerime onar defa Salavat getirirse kırk senelik günahı silinir.

~~~

Cuma günü üzerime yüz defa Salavat getirenin seksen yıllık hatalarını Allah (c.c.) affeder.

~~~

Üzerime Cuma günü veya gecesi yüz defa Salavat okuyan kimsenin yüz türlü haceti kabul edilir.

Bin defa üzerime Salavat getiren ölmeden önce cennetle müjdelenir.

Cebrail (a.s.) bana gelerek: Ey Allah?ın Resulu, senin üzerine Salavat getiren kimse için yetmiş bin melek isti far getirir, buyurdu.

Üzerime getirilen Salavat sırat üzerinde bir nurdur.

~~~

Insanların bana en yakını üzerime en çok Salavat getirenidir.

Allah?ın yer yüzünde gezen melekleri vardır. Ümmetimin üzerime getirdikleri Salatü selamları bana ulaştırırlar. Getirdikleri Salatü selam bana ulaşır ulaşmaz ben de onlar için isti far ederim.

Üzerime Salavat getirenlere kıyamet günü sefaatçi olurum. Salavat getirmeyenden ise uzağım. Selam Ve Dua Ile...

Allahümme Salli Ala Seyyiddina Muhammed.
Kullanıcı avatarı
BIDIBIDI
Web Master
Web Master
İletişim:

Re: Salavat Kutusu

Mesaj gönderen BIDIBIDI »

deniz gözlü yazdı:Allahümme Salli Ala Seyyiddina Muhammed..
Allahumme salli ve sellim ve barik ala seyyidina Muhammed ve ala âlihi ve ashâbihi ve sellim

Kullanıcı avatarı
deniz gözlü
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen deniz gözlü »

Resim

“Hz. MUHAMMED (S.A.V.)” sayfasına dön