Bidibidi Yenileniyor !

23 Nisan 2021 tarihinden önce hesabın varsa Şifreni Sıfırlaman gerek: TIKLA ŞİFRE SIFIRLA | Her şeye sana özel olan panelinden ulaşabileceksin. Seni evine bekliyoruz: https://www.bidibidi.com

[YENİLENDİ] Kullanıcı, Kayıt, Üyelik ve Profil Sistemi
[YENİLENDİ] Bidibidi Oyun Bölümü

[BEKLİYOR] Forum, Galeri, Diğer Bölümler

KAYDOL

Islak yüz felç yapabilir!

Mutlu yaşamak için en gerekli şeyi, sağlımızı tehlikeye atmayalım...
Fachmann
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj gönderen Fachmann »

Uzmanlar soğuk havada ıslak yüzle dışarıya çıkmanın yüz felcine neden olabileceğini ve bu nedenle özellikle yüzün çok iyi bir şekilde korunması gerektiğini vurguluyorlar.
Denizli Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Vildan Somunoğlu, soğuk havada ıslak yüzle dışarıya çıkmanın yüz felcine neden olabileceğini söyledi.

Yüz felcinin, mimikleri kontrol eden sinirin fonksiyonunu kaybetmesi sonucunda oluştuğunu belirten Uzm. Dr. Somunoğlu, bunun ana nedeninin de soğuğa maruz kalma ya da enfeksiyon olduğunu ifade etti. Uzm. Dr. Somunoğlu, yüz felcinin şeker hastalığı, hipertansiyon, ameliyat, travma ve tümörden de kaynaklanabileceğini söyleyerek, “Yüz felci olan bir kişi kaş kaldırma, göz kapama, diş gösterme, gülme ve yanak şişirme gibi hareketleri yapamaz. Tedavisi teşhise göre yapılır.Soğuktan kaynaklanan ya da nedeni tam bilinmeyen yüz felçlerinde kortizon ve B vitamini tedavisi uygulanır. Tedavi, hastaların büyük çoğunluğunda olumlu sonuç verir. Yüz felcine karşı alınacak tedbirlerden en önemlisi soğuktan korunmaktır. Özellikle ıslak yüzle soğuğa çıkmamak gerek. En çok rastlanan nedenlerden başında soğukta otomobil camının açık bırakılması veya motosiklet kullanılması geliyor. Soğuk havalarda rüzgara maruz kalmamak için özellikle motosiklet kullananlar atkı ve şapka takmalı, otomobil sürücüleri de camlarını uzun süreli açmamalı” dedi.
Kullanıcı avatarı
bey_mer
Bilinen Üye
Bilinen Üye

Mesaj gönderen bey_mer »

vayyy be sanki ben motorsiklet kullandım bende yüz felci geçirdim ilk doğumumdan 15 gün sonra ve 2,3 ay o şekilde kaldım kabus gibiydi allah kimseye yaşatmasın geceleri uyuyamıyordum göz bandı kullanarak ancak öyle uyudum hep o günleri hatırlamak bile istemiyorum.......... :cry: :cry: :cry: :cry:
Resim
Fachmann
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj gönderen Fachmann »

bey_mer yazdı:vayyy be sanki ben motorsiklet kullandım bende yüz felci geçirdim ilk doğumumdan 15 gün sonra ve 2,3 ay o şekilde kaldım kabus gibiydi allah kimseye yaşatmasın geceleri uyuyamıyordum göz bandı kullanarak ancak öyle uyudum hep o günleri hatırlamak bile istemiyorum.......... :cry: :cry: :cry: :cry:
Büyük gecmis olsun, gercektende zor bir sey olmali, dikkat etmek lazim, bir sey olmaz mantigindan uzaklasmak gerek
Kullanıcı avatarı
bey_mer
Bilinen Üye
Bilinen Üye

Mesaj gönderen bey_mer »

Fachmann yazdı:
bey_mer yazdı:vayyy be sanki ben motorsiklet kullandım bende yüz felci geçirdim ilk doğumumdan 15 gün sonra ve 2,3 ay o şekilde kaldım kabus gibiydi allah kimseye yaşatmasın geceleri uyuyamıyordum göz bandı kullanarak ancak öyle uyudum hep o günleri hatırlamak bile istemiyorum.......... :cry: :cry: :cry: :cry:
Büyük gecmis olsun, gercektende zor bir sey olmali, dikkat etmek lazim, bir sey olmaz mantigindan uzaklasmak gerek
çok sğl fachmann
Resim
Arielle24
Hoş Geldiniz (Acemi Üye)
Hoş Geldiniz (Acemi Üye)

Re:

Mesaj gönderen Arielle24 »

bey_mer yazdı: 23 Oca 2009, 00:56 vayyy be sanki ben motorsiklet kullandım bende yüz felci geçirdim ilk doğumumdan 15 gün sonra ve 2,3 ay o şekilde kaldım kabus gibiydi allah kimseye yaşatmasın meilleures mutuelles seniorgeceleri uyuyamıyordum göz bandı kullanarak ancak öyle uyudum hep o günleri hatırlamak bile istemiyorum.......... :cry: :cry: :cry: :cry:
Neyse ki, sanırım rehabilitasyonla bundan kurtuldunuz.

“Sağlıklı Yaşam” sayfasına dön