Tarihte Bugün

Bidibidi Oyun

  • Flash Oyun Galerisi »

    Bu Kategorideki Oyunlar Hem Yetenek Hem Beceri Hem de Şans İster.

Q Klavye On Parmak Yazım Kuralları

Q Klavye On Parmak Yazım Kuralları
Temel fikir aynı parmaklara sürekli olarak aynı harflere basılması böylece harflerin yerlerinin kolay ezberlenmesi ve klavyeye bakmadan yazı yazılmasıdır. Böylece yazan kişi yazarken, elleri klavyeyi kapatsa bile harfleri aramak için üzerine eğilmek zorunda kalmaz. On parmak öğrenmedeki en önemli kurallar klavyeye bakmamak, sürekli aynı harfe aynı parmak ile basmak ve ellerin doğru yerleştirilmesidir.

On Parmak Kullanmanın Yararları
Daha az yorulmak.
Daha hızlı vede yanlışsız yazmak
Bilgisayar başında daha sağlıklı durmak.
Klavyeye bakma zorunluluğunun ortadan kalkması
Yapılacak işleri zamanında yetiştirmek
Bilgisayarda klavye ile yazarken daha uzun süreli yazma sağlamak
Sürekli ellerimizi hareket etmekten kurtulmak.
Eşsiz bir klavye kontrolü.

Sol Elin Yerleştirilmesi
Sol elin işaret parmağı bu çıkıntılı F harfine gelecek şekilde resimdeki gibi sırasıyla yerleştirilir. Bundan böyle her iki elin de baş parmakları yalnızca; Boşluk, space, tuşuna gelecek şekilde yerleştirilir.


Serçe Parmak: Serçe parmak normalde A harfinin üzerine gelir. Ama <1, Yüzük Parmağı: Normalde S harfinin üzerinde hazır durur ama <2, Orta Parmak: Normalde D harfinin üzerinde hazır durur ama <3, Işaret Parmağı: Normalde Çıkıntılı F harfinin üzerinde hazır bulunur ancak <4, Baş Parmak: Yalnızca Boşluk Tuşu (Space Bar) ' na basacak şekilde yerleştirilir.
Sağ Elin Yerleştirilmesi
Sağ elin işaret parmağı, resimdeki gibi çıkıntılı J harfinden başlamak üzere sıra ile yerleştirilir. Bundan böyle her iki elin de baş parmakları yalnızca Boşluk, space, tuşuna gelecek şekilde yerleştirilir. Klavyeye, artık sag el hep bu şekilde yerleştirilir.

Baş Parmak: Yalnızca Boşluk Tuşu (Space Bar) ' na basacak şekilde yerleştirilir.
Işaret Parmağı: Normalde Çıkıntılı J harfinin üzerinde hazır bulunur ancak <7, Orta Parmak: Normalde K harfinin üzerinde hazır durur ama <8, Yüzük Parmağı: Normalde L harfinin üzerinde hazır durur ama <9,Serçe Parmak: Serçe parmak normalde Ş harfinin üzerine gelir. Ama

=Web - Logo - Tema Tasarımı =
Bidibidi 2006/6 - 2017 ©
(Kurucu : BidiBidi © , Kurulum : BidiBidi PreMod v.10.1 - SRV2017)

Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | İletişim
Bidibidi Technologies

Bidibidi